Drevená balkónová terasa – krajší výhľad je s ošetreným drevom po renovácii

drevená balkónová terasa, terasa po renovácii, drevená balkónová terasa po renovácii a ošetrení dosiek

Všetky drevené obklady v exteriéri si vyžadujú starostlivosť. To platí o terasových doskách na záhrade ale rovnako aj na balkóne. Drevená balkónová terasa nám poskytuje príjemný priestor na vychutnávanie si chvíľ vonku s výhľadom. V dnešnom článku vám ukážeme, ako naša renovácia zanedbanej terasy pomohla obnoviť krásu dreva a ovplyvnila tak celkový dojem i výhľad z nej.

Zanedbaná terasa po nájomcoch

Ak sa byt prenajíma, drevené balkónové terasy si to často odnesú najviac. Nájomci sa o ňu zvyčajne vôbec nestarajú a tak je drevo vystavené napospas nie len poveternostným vplyvom, ale aj neopatrnému zaobchádzaniu. Ak zanedbávanie starostlivosti trvá dlhšiu dobu, prirodzene sa to prejaví na vzhľade, kvalite aj životnosti dosiek.

To bol aj prípad našej nedávnej renovácie v jednom bratislavskom byte, kde sme ošetrovali veľmi zanedbanú terasu. Dosky boli zanesené, popraskané, doškriabané s nerovnomernými fľakmi. V priestoroch medzi doskami boli doslova nánosy popolu z cigariet.

Výsledok renovácie ovplyvňuje predchádzajúca starostlivosť o dosky

Aj napriek tomu, že naše renovácie drevených obkladov sú známe svojou vysokou efektivitou a krásnou obnovou vzhľadu, nie sme kúzelníci. Nedokážeme mávnutím čarovného prútika odstrániť roky zanedbávania terasy, alebo použitie nesprávnych a nevhodných prípravkov na dosky.

To ako vyzerá terasa po renovácii je tak priamo ovplyvnené predchádzajúcou starostlivosťou. V mnohých prípadoch je nutné zopakovať renováciu niekoľkokrát po sebe, aby sme dosiahli želaný vizuálny výsledok. Vždy však urobíme maximum preto, aby sme dosky dôkladne vyčistili od nánosov špiny a nečistôt a ošetrili profesionálnym výživným olejom.

Ako môžete vidieť na obrázku, aj v tomto prípade sme urobili čo sa dalo. Dôkladne sme terasu povysávali a vyčistili od nánosov nečistôt, popoľa a prachu. Následne sme terasu prebrúsili špeciálnou brúskou podľa typu dreviny. Vo finále sme dosky ošetrili kvalitným vyživujúcim terasovým olejom, ktorý posktyne doskám dlhotrvajúcu výživu a ochranu.

Teraz si môžete porovnať, ako vyzerá vyhľad z tohto balkóna pred renováciou a po renovácii. Čo na to hovoríte?

Vaša drevená balkónová terasa si zaslúži top starostlivosť

Drevu rozumieme a poznáme jeho potreby. Ak máte drevenú balkónovú terasu, ktorá si vyžaduje ošetrenie, zverte ju do rúk nám. Pripravíme vám individuálny plán renovácie podľa potrieb a stavu vašej terasy tak, aby sme zabezpečili najlepší možný výsledok s garanciou kvality.

Pozrite sa na výsledky našich renovácií drevených terás tu.

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru.

  Kontaktovať nás môžete prostredníctvom kontaktného formuláru alebo priamo na e-mail: renovacie(zavináč)cumaru.sk  Odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom spätného kontaktovania.


  Páčil sa Vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií a renovácií drevených terás.

  Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

  Cumaru s.r.o.

  Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *