Pôsobivé ukážky ako brúsenie terasy účinne vyčistí vaše terasové dosky

brúsenie terasy, brúsenie drevenej terasy, brúsenie terasových dosiek, renovácia terasy, renovácie terás, renovácia drevených terás

Brúsenie terasy patrí medzi najdôležitejšie kroky v správnej a dôkladnej renovácii drevených terasových dosiek. V dnešnom článku vám vysvetlíme, prečo je dôležité brúsenie terasových dosiek. Ukážeme vám tiež pozoruhodné rozdiely drevených terás pred a po našej renovácii.

Brúsenie terasy dokáže divy

Každý kto vlastní drevenú terasu vie, že si terasové dosky vyžadujú pravidelnú starostlivosť. Tak ako ostatné materiály vystavené poveternostným podmienkam v exteriéri, aj drevo potrebuje pravidelnú údržbu a ošetrenie. Narozdiel od ostatných materiálov, akými sú rôzne betónové povrchy, dlažby či omietky, drevo je možné efektívne renovovať.

Ak renováciu terasy vykonávame pravidelne, pomáhame tak udržiavať terasové dosky v dobrej kondícii. Táto starostlivosť sa nám odvďačí tým, že predlžuje životnosť a dobrý stav dosiek. Okrem toho, terasa vyzerá pekne aj po mnohých rokoch od montáže.

Prečo je brúsenie a ošetrenie drevenej terasy dôležité?

Drevo je prírodný materiál, ktorý reaguje na vonkajšie prostredie. Terasové dosky vplyvom UV žiarenia blednú a sivejú. Naviac sa na nich usádza špina, prach a rôzne iné nečistoty obsiahnuté v okolitom prostredí. Stačí aby zafúkal vietor a drobné čiastočky prachu a nečistôt sa okamžite usádzajú na terase. V priebehu času sa špina usádza na dreve čoraz viac.

Žiaľ, znečistené terasové dosky nie je možné vyčistiť tým, že ich pozametáme alebo vyšpliechame prúdom vody. Tieto metódy totiž vyčistia len povrchové znečistenie dosiek. Zažratá špina sa dokonca nevyčistí ani bežne dostupným odšeďovačom. Jediný účinný spôsobom ako na hrubé nánosy znečistenia na dreve je ich vybrúsenie.

Brúsenie terasy krásne vyčistí všetky nánosy špiny, nečistoty i huby a vyhladí povrchové nerovnosti, škrabance, fľaky či iné poškodenia spôsobené používaním. Vyčistený drevený povrch sa zároveň pripraví na nanesenie špeciálneho ochranného oleja. Vďaka brúseniu sa terasový olej dostane viac do hĺbky dreviny, takže môže terasovú dosku chrániť účinnejšie.

brusenie drevenej terasy, brúsenie terasy, olejovanie terasy, renovacia drevenej terasy, osetrenie drevenej terasy, obnova terasy
Terasa pred a po našej renovácii.

Brúsenie má pravidlá

Pri brúsení terasy je, samozrejme, potrebné dodržať určité postupy a renováciu prispôsobiť potrebám a stavu terasy. Brúsenie sa prevádza len so špeciálnou brúskou s odsávaním, takže sa do prostredia nepráši drevený prach. Zároveň je potrebné prihliadnuť aj na typ dreviny a úroveň jej znečistenia a podľa toho vybrať správny brúsny kotúč.

Náš odborník na renovácie terás vie presne zhodnotiť stav každej terasy a vyhodnotiť jej individuálne potreby pre jej dôkladné ošetrenie. Správny profesionál na starostlivosť o terasy by mal presne vedieť, aký tlak vynaložiť pri brúsení, aké brúsne komponenty použiť a koľkokrát potrebujú terasové dosky prebrúsiť pre maximálny výsledok.

Brúsenie je teda dôležitý, no určite nie jediný krok v renovácii terasy. Podstatné je renováciu zakončiť nanesením kvalitného ošetrujúceho oleja na terasu. Špeciálny pigmentový terasový olej pomáha chrániť terasové dosky pred slnečným žiarením a jeho prírodné oleje a parafíny drevinu účinne vyživujú.

Takéto ošetrenie terasy drevo pripraví odolávať náročným exteriérovým podmienkam. Zrenovovaná terasa vyzerá naozaj krásne a v mnohých prípadoch budí dojem novej terasy. Výsledok renovácie terasy bude priamo úmerný frekvencii a úrovni starostlivosti o terasové dosky.

Zaujíma vás viac informácií o postupe renovácie a naše úžasné výsledky? Prečítajte si nás článok, kde sa venujeme podbrobnému opisu krokov a porovnaniu výsledkov a zistite, ako aj vaša terasa môže opäť vyzerať skvelo.

Vaša terasa opäť ako nová? S nami to dokážete

Máte drevenú terasu, ktorá potrebuje vyčistiť, ošetriť a obnoviť ošumelý vzhľad? Naša spoločnosť sa venuje montáži a renováciám terás už viac než 18 rokov. Naši skúsení odborníci vedia presne zhodnotiť stav vašej terasy a prispôsobiť renováciu jej individuálnym potrebám.

To všetko za použitia najkvalitnejších materiálov na trhu. Aj preto sme jednotkou na trhu v oblasti renovácií terás.
Presvedčte sa sami a pozrite sa na ukážky našich ošetrení terás.

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na renováciu terasy.
Tip: Pošlite nám na email renovacie@cumaru.sk aktuálne fotky vašej terasy spolu s rozmermi a môžeme sa dohodnúť na cene a termíne realizácie renovácie.


Máte záujem o urýchlenú rezerváciu termínu na renováciu terasy? Využite náš kontaktný formulár nižšie a my sa vám ozveme naspäť:

  Kontaktovať nás môžete prostredníctvom kontaktného formuláru alebo priamo na e-mail: renovacie(zavináč)cumaru.sk  Odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom spätného kontaktovania.

  Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

  Cumaru s.r.o.

  Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *