Profesionálna renovácia drevenej fasády a jej ošetrenie

renovácia drevenej fasády, ošetrenie drevenej fasády, drevená fasáda, drevený obklad na dome, drevené obloženie domu, odvetraná fasáda, ošetrenie odvetranej fasády, obnova drevenej fasády

Ak máte drevený obklad na dome, skôr či neskôr budete musieť fasádu ošetriť a zrenovovať podobne, ako v prípade terasy. Narozdiel od terasy, drevená fasáda vďaka svojmu vertikálnemu úkladu odoláva exteriéru lepšie. Neznamená to však, že nepotrebuje starostlivosť.

Práve naopak, ak budete udržiavať drevené obklady fasády v dobrej kondícii, môžete výrazne predĺžiť jej životnosť i pekný vzhľad. Pri pravidelnej renovácii môžete zabudnúť na nepeknú sivú patinu, ktorá sa na dreve vytvára vplyvom slnečného žiarenia. Okrem toho, fasádne dosky chránite voči popraskaniu a poskytujete im celoročnú ochranu pred rôznymi nepriaznivými vplyvmi vonkajšieho prostredia.

Dôležité však je zvoliť správnu starostlivosť, pretože v prípade nesprávneho ošetrenia môžete drevo znehodnotiť a výsledok bude presne opačný.

proces profesionálnej renovácie drevenej fasády, brúsenie drevenej fasády

Radšej žiadna, ako zlá renovácia fasády

Ošetrenie, alebo renovácia drevenej fasády si vyžaduje špecifický postup za použitia špeciálnych materiálov a techniky. Ak sa tento postup nedodrží, najmä ak sa použije nesprávny typ oleja či lazúry, môžeme drevinu na povrchu znehodnotiť. V závislosti od úrovne takéhoto znehodnotenia sa potom prejavia aj rôzne dôsledky nesprávneho ošetrenia drevených fasád.

Mnohí majitelia drevených fasád sa v snahe ušetriť rozhodnú natrieť si fasádu svojpomocne. Použijú lacný voľnopredajný olej, alebo v najhoršom možnom prípade, dokonca farbu či lazúru. V prípade nanesenia nekvalitného oleja na fasádu bez prebrúsenia môžeme po aplikácii vidieť rôzne nerovomerné farebné plochy a odlíšenia. Výsledok takéhoto zásahu majiteľovi prinesie len krátkodobý osoh v podobe krajšieho vzhľadu, drevo však skutočne nie je chránené ani správne ošetrené.

proces renovácie drevenej fasády, brúsenie drevenej fasády, renovácia drevenej fasády, obnova drevenej fasády, ošetrenie fasády, drevené fasádne obklady

Ešte horší scenár ako nanesenie nekvalitného oleja je natretie fasádnych dosiek farbou alebo lazúrou. V takomto prípade drevina postupne vypraská. S odstupom času sa vplyvom povetrenostných podmienok na drevených doskách začnú tvoriť fľaky v kombinácii s prasklinami. Povrch dreva degraduje a takéto znehodnotenie je extrémne náročné opraviť, ak poškodenie nie je úplne nezvratné.

V našej praxi sa často stáva, že nás kontaktujú zákazníci s tým, že si želajú opraviť terasu či fasádu, ktorú si pred tým sami takto neodborne ošetrili. Problémom však je, že ich neodborný zásah spôsobil, že drevina je znehodnotená a to ovplyvní aj výsledok našej profesionálnej renovácie. Žiaľ, v niekoľkých prípadoch sme dokonca museli klienta odmietnuť, pretože aj napriek tomu, že máme prvotriednu techniku i najkvalitnejšie materiály, čarovať nevieme.

Ak si majiteľ drevenej fasády znehodnotí drevené dosky nesprávnym zásahom, výsledok našej renovácie nemusí byť taký uspokojivý ako v prípade dreviny, do ktorej nebolo zasahované vôbec. V mnohých prípadoch je dokonca potrebné fasádu (alebo terasu) zrenovovať aspoň 2- až 3-krát, kým sa dostaví želaný vizuálny výsledok.

Výsledkok realizácie renovácie drevenej fasády z mäkkej dreviny po predchádzajúcom neodbornom ošetrení. Naša renovácia zabezpečila krajší vzhľad a dôkladnú ochranu dreviny pred poškodením na niekoľko rokov.

Čo by mala zahŕňať kvalitná renovácia drevenej fasády?

Podobne ako pri terasách, aj pri drevených fasádnych obkladoch je dôležité nechať ošetriť drevinu profesionálmi. Renovácia by mala v prvom rade začínať skontrolovaním stavu fasády a vytvorením plánu jej ošetrenia s použitím vhodných materiálov, podľa jej stavu. Následne by sa mal povrch drevených dosiek očistiť a prebrúsiť špeciálnou brúskou s odsávaním a s vhodným brúsnym papierom podľa typu dreviny.

Po dôkladnom vybrúsení by sa na drevenú fasádu mal naniesť špeciálny ošetrujúci pigmentový olej v niekoľkých vrstvách. V niektorých prípadoch sa použije ako finálna vrstva aj špeciálny ochranný vosk, ktorý drevinu zakonzervuje a zabezpečí dlhotrvajúcu ochranu.

Doprajte svojej fasáde to najlepšie na trhu a zachovajte hodnotu svojich drevených obkladov

Spoločnosť CUMARU s.r.o. sa už viac ako 18 rokov venuje realizáciám a renováciám drevených terás, fasád i podláh. Naši skúsení pracovníci vám pripravia plán renovácie fasádnych obkladov na mieru podľa ich potrieb a predchádzajúceho zaobchádzania. S nami máte garanciu kvality v každom ohľade. Od použitia najkvalitnejších materiálov na trhu, cez prvotriednu špeciálnu techniku, až po odborné a poctivé prevedenie práce.

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na renováciu vašej drevenej fasády ešte dnes, a my sa postaráme o jej individuálne potreby.

renovácia drevenej fasády, ošetrenie drevenej fasády, drevená fasáda, drevený obklad na dome, drevené obloženie domu, odvetraná fasáda, ošetrenie odvetranej fasády, obnova drevenej fasády

Pozrite si galériu našich renovácií tu.

Zaujíma vás renovácia drevenej fasády a iné informácie v oblasti spracovania a ošetrenia drevín? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti.


Tip: Pošlite nám na email renovacie@cumaru.sk aktuálne fotky vašej fasády spolu s rozmermi a môžeme sa dohodnúť na cene a termíne realizácie renovácie fasády.

Máte záujem o urýchlenú rezerváciu termínu na renováciu fasády? Využite náš kontaktný formulár nižšie a náš špecializovaný pracovník sa vám obratom ozve naspäť:  Odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom spätného kontaktovania.

  Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

  Cumaru s.r.o.

  Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *