Renovácia drevenej sauny – takto pôsobivé obnovenie vzhľadu drevených obkladov ste ešte nevideli

renovácia drevenej sauny, renovácia drevených obkladov, pred a po renovácii, renovácia drevených obkladov,

Drevo patrí medzi jedno z najlepších stavebných materiálov do exteriéru aj interiéru a narozdiel od iných materiálov, má veľkú výhodu. Je to možnosť renovácie a obnovy vzhľadu. Ak hovoríme o drevených obkladoch v exteriéri, je potrebné sa o ne pravidelne starať a ošetrovať ich, tak ako o ostatné povrchy vystavené vonkajšiemu prostrediu.

Vplyvom poveternostných podmienok sú namáhané všetky povrchy v exteriéri, či už sa jedná o murivo, betón, drevo či iné materiály. Avšak len drevo má jedinečnú schopnosť renovácie, ktorá ak je prevádzaná pravidelne v kombinácii s vhodným typom dreviny, dokáže obnoviť pôvodný jej vzhľad. Drevené obklady na terase, fasáde alebo inej vonkajšej aplikácii tak môžu vyzerať ako nové aj po niekoľkých rokoch.

Pre svoje nenahraditeľné termoizolačné vlastnosti sa drevo používa pri stavbe a obkladoch sáun. Jedna z našich posledných renovácií drevených obkladov v exteriéri bola teda renovácia drevenej sauny. Výsledok našej renovácie bol skutočne pôsobivý. Nadšený majiteľ povedal, že sauna vyzerá dokonca lepšie, ako keď bola novo namontovaná. Rozhodli sme sa preto podeliť sa s vami o tento zaujímavý projekt a ukázať vám ako krásne sa dá obnoviť vzhľad drevených povrchov i z mäkkého dreva.

2 zlaté kroky k dokonalosti

Drevená sauna zvonku vyzerala vcelku ošumelo. Aj napriek tomu, že nebola postavená tak dávno, na mäkkých drevených obkladoch sa rýchlo podpísali celoročné poveternostné vplyvy. Vonkajšie obklady z červeného kanadského cédra boli vyblednuté, zosivené s rôznymi fľakmi a ryhami. Z drevených obkadov sa odlupoval pôvodný náter. Patina a nánosy nečistôt pripravili túto krásnu saunu o nádherný vzhľad vyhľadávanej dreviny na vonkajšie obklady.

Podľa typu dreviny sme vybrali správny zirkónový brúsny kotúč a špeciálnou brúskou sme prebrúsili celý povrch dreva v 4 fázach. Prvé brúsenie odstránilo reziduá popraskaného náteru, najhrubšie špiny, patinu a nánosy nečistôt. Druhá fáza sa koncentrovala na fľaky a hlbšie vstrebané nečistoty. Tretia fáza s jemnejším brúsnym kotúčom odstránila drobné povrchové znečistenia, vyhladilo triesky, nerovnosti a iné drobné povrchové poškodenia. Súčasťou bolo i manuálne brúsenie detajlov, záhybov, lemov a vystúpených fragmentov. Napokon sa povrch vyhladil a otvoril na nanesenie špeciálneho ľevandulového oleja.

renovácia drevenej sauny, renovácia sauny, renovácia drevených obkladov, čistenie sauny, renovácia drevenej fasády, obnova drevených fasádnych obkladov,
Drevené obklady na saune po profesionálnom 3-fázovom brúsení.

Nasledovalo nanesenie 2 vrstiev profesionálneho transparentného oleja s prémiovým prírodným zložením. Za použitia tohto výživného oleja sme drevinu ošetrili do hĺbky a zvýraznili jej pôvodný vzhľad. Viac o našej profesionálnej renovácii sa môžete dočítať v našom článku, kde uvádzame podrobnejšie informácie o postupe a materiáloch, ktoré pri tomto výkone používame.

Takto ošetrené drevo je vyživené a chráni drevinu pred poškodením vplyvom vonkajších stresorov. Naviac drevené obklady majú obnovený vzhľad a sauna vyzerá po renovácii ako nová. Renovácia vyzdvihla a zvýraznila prirodzene krásny vzhľad kanadského červeného cédra s jeho elegantnou kresbou a štruktúrou.

Uspokojte sa len s tými najlepšími

Spoločnosť CUMARU s.r.o. sa montáži a renováciám drevených obkladov venuje už viac ako 18 rokov. Pri našej práci používame len tie najlepšie materiály na trhu a prvotriednu techniku. V kombinácii s našou odbornosťou, zmysel pre detail a poctivosťou vám garantujeme kvalitu s výborným výsledkom a dlhotrvajúcim efektom. Aj preto už máme za sebou stovky realizácií renovácií terás i fasád s množstvom spokojných klientov.

Pozrite si galériu našich renovácií tu.

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na renováciu vašej drevenej sauny či iných drevených obkladov ešte dnes, a my sa postaráme o jej individuálne potreby.

Tip: Pošlite nám na email renovacie@cumaru.sk aktuálne fotky vašej fasády spolu s rozmermi a môžeme sa dohodnúť na cene a termíne realizácie renovácie vašich drevených obkladov.

Zaujíma vás renovácia drevenej sauny a iné informácie v oblasti spracovania a ošetrenia drevín? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti.


Máte záujem o urýchlenú rezerváciu termínu na renováciu drevených obkladov? Využite náš kontaktný formulár nižšie a náš špecializovaný pracovník sa vám obratom ozve naspäť:

  Kontaktovať nás môžete prostredníctvom kontaktného formuláru alebo priamo na e-mail: renovacie(zavináč)cumaru.sk  Odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom spätného kontaktovania.

  Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

  Cumaru s.r.o.

  Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *