Renovácia drevených schodov – Vaše schody ako nové s našim profi ošetrením

renovácia drevených schodov

Máte drevené schody na terase, ktoré potrebujú ošetriť a zrenovovať? V tom prípade ste na správnom mieste. Naša renovácia drevených schodov šetrne a dôkladne vyčistí dosky, zbaví ich nánosov špiny i patiny a prinavráti im krásny pôvodný vzhľad.

V dnešnom článku Vám ukážeme naše realizácie renovácií drevených schodov s ohromujúcimi výsledkami. Ak chcete aby aj Vaše schody vyzerali ako nové, čítajte ďalej a nechajte sa inšpirovať.

Drevo reaguje na okolité prostredie

To čo mnohí ľudia drevu zaznávajú my vidíme ako pozitívny benefit. Áno, drevo síce na slnku a v exteriéri podlieha vonkajším podmienkam v dôsledku čoho v ňom vznikajú chemické procesy, ktoré ovplyvňujú jeho vzhľad. Na druhej strane však drevo patrí medzi jeden z mála materiálov, ktoré je možné efektívne zrenovovať.

Narozdiel od kompozitu, betónu či dlažby, tak drevo môžete mať stále pekné a ošetrené. Zažratých nánosov, špiny, plesní i patiny na dreve sa môžete úplne zbaviť prostredníctvom dôkladnej renovácie.

Hĺbková renovácia s ohromujúcim výsledkom

Naša profesionálna renovácia pozostáva z dvoch hlavných krokov – brúsenia a nanesenia špeciálneho výživného ochranného oleja. Brúsenie, samozrejme, musí byť prispôsobené konkrétnemu typu dreviny a celkovému stavu dosiek. Malo by teda byť prevádzané odborníkom za pomoci špeciálnej brúsky s odsávaním.

Tento proces dokáže z dreva vybrúsiť neželané nečistoty, ktoré sa inak nedajú vyčistiť voľne rukou, kefou ani vodou. Následne na drevo nanesieme špeciálny terasový olej s obsahom prírodných výživných olejov a parafínov. Tieto olejčeky sú drevu vlastné, pretože ich prirodzene obsahuje keď je drevo ešte súčasťou stromu.

Po spracovaní a vystavení drevených dosiek v exteriéri sa však oleje začnú z dreva postupne vymývať, preto je potrebné ich takouto formou dopĺňať. Spolu s pigmentami, ktoré sú tiež obsiahnuté v našom špeciálnom oleji tak poskytujú dreveným doskám hĺbkovú výživu a ochranu na dlhú dobu.

Predchádzajúca starostlivosť ovplyvňuje výsledok renovácie

Naša renovácia si už skutočne vybudovala početnú základňu pravidelných spokojných zákazníkov. Jedným z dôvodov je, že renovácia terasy aj drevených schodov im zabezpečí naozaj krásny nový vzhľad obkladov. Ďalším dôvodom je aj fakt, že mnohí naši zákazníci pochopili, že profesionálna pravidelná starostlivosť im zabezpečí omnoho krajšie drevené obklady v lepšom stave a s dlhšou životnosťou.

Akýkoľvek predchádzajúci zásah na drevo má vplyv na výsledok renovácie. Najhoršie sú neodborné zásahy, kedy si majitelia sami ošetrujú dosky rôznymi voľnopredajnými olejmi, farbami či lazúrami. Bez predchádzajúceho poriadneho vyčistenia dosiek tak v podstate zakonzervujú všetku špinu a nečistoty do dreva. O to ťažšie sa potom nečistoty a pôvodné nátery odstraňujú.

Často sa stáva, že je potrebné takto znehodnotené dosky zrenovovať aj niekoľkokrát aby sa dostavil želaný vizuálny efekt a obnova vzhľadu. Ak si teda nechcete svoje drevené dosky znehodnocovať, radšej ich neošetrujte vôbec, ako by ste na ne mali nanášať nevhodné prípravky.

údržba drevenej terasy, drevená terasa, terasa z exotického dreva, čistenie drevenej terasy
Staršia terasa so schodami z exotického Teaku po našej renovácii.

Top renovácia drevených schodov od CUMARU

Ak túžite po obnovení vzhľadu svojich drevených schodov neváhajte a kontaktujte nás pre cenovú ponuku. Podľa stavu dosiek vám vypracujeme individuálny plán renovácie, ktorý sa postará o najlepšiu starostlivosť o Vaše drevené obklady.

Pozrite sa na výsledky našich renovácií drevených terás tu.

  Kontaktovať nás môžete prostredníctvom kontaktného formuláru alebo priamo na e-mail: renovacie(zavináč)cumaru.sk  Odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom spätného kontaktovania.


  Páčil sa Vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií a renovácií drevených terás.

  Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

  Cumaru s.r.o.

  Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *