Renovácia krásnej terasy z thermoborovice

Renovácia terasy z thermoborovice

Nedávno sme realizovali renováciu relatívne novej terasy z Thermo Borovice. Táto menšia terasa pri dome prekvapila nie len zaujímavou dispozíciou, ale aj vzhľadom dreva, ktoré pekne zareagovalo na UV žiarenie. Terasu sme profesionálne zrenovovali aby sme jej poskytli dlhodobé ošetrenie a predĺžili tak krásny vzhľad terasových dosiek. Renovácia terasy z thermoborovice je tak dôležitým krokom pre zachovanie dobrej kondície a vzhľadu v priebehu rokov.

Thermodreviny predstavujú vhodný kompromis ak sa rozhodujeme nad správnym materiálom na stavbu terasy. Niekedy nám rozpočet neumožňuje zvoliť si drahé exotické dreviny. V niektorých prípadoch si ľudia zvolia thermodreviny pre ich klasickejší vzhľad dreva s charakteristickým povrchom s hrčami. A v mnohých prípadoch tiež rozhoduje lepšia dostupnosť i ekologický aspekt tohto materiálu.

Čo je termodrevo?

O termodreve sme už viackrát písali v predchádzajúcich článkoch. Je to tepelne upravené mäkké drevo, ktoré vďaka procesu zahrievania na vysoké teploty zlepší svoje vlastnosti. Zahrievaním sa zmenia vnútorné štruktúry v dreve, ktoré je následne stabilnejšie a odolnejšie voči vlhkosti, škodcom a hnilobe. Tento proces nezahŕňa využívanie žiadnych chemikálií, výsledný produkt je preto bezpečný pre naše zdravie aj prostredie.

Termizácia tak zabezpečila, že môžeme v exteriéri využívať aj mäkké dreviny dostupné z našich podmienok. Len na porovnanie môžeme uviesť, že ak by sme použili impregnované terasové dosky z borovice na terasu, ich celková životnosť by bola približne 5-10 rokov. Už po pár rokoch však takáto terasa degraduje a vykazuje známky poškodení a opotrebenia.

Ak však použijeme na stavbu terasy thermo borovicu, životnosť terasy sa dramaticky predĺži. V závislosti od starostlivosti a okolitých podmienok nám terasa môže slúžiť 20+ rokov. Termodreviny nám tak dokážu zabezpečiť krajšiu aj odolnejšiu terasu za priaznivú cenu.

Renovácia terasy z Thermoborovice

Naša profesionálna renovácia pozostáva zo zhodnotenia stavu terasy a typu dreviny a jej zvetrania. Následne pripravíme individuálny plán renovácie prispôsobený na mieru. Nasleduje dôkladné vyčistenie terasy od prachu, špiny, patiny a nečistôt špeciálnym brúsením. Po brúsení na terasu nanášame ošetrujúci a vyživujúci olej, ktorý poskytuje dlhodobú ochranu a predlžuje životnosť terasy.

Podrobný postup našej renovácie s ohromujúcimi výsledkami pred a po nájdete v tomto článku.

Máte terasu, ktorú potrebujete zrenovovať a obnoviť jej pôvodný vzhľad? Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru.

  Kontaktovať nás môžete prostredníctvom kontaktného formuláru alebo priamo na e-mail: renovacie(zavináč)cumaru.sk  Odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom spätného kontaktovania.

  Pozrite si ďalšie úžasné výsledky našich renovácií tu.  Páčil sa Vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií a renovácií drevených terás, fasád a iných drevených aplikácií.

  Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

  Cumaru s.r.o.

  Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *