Renovácia terás – obnovenie terasy s ohromujúcim výsledkom

renovácie drevených terás, renovácia terasy, renovácia ipe terasy, sprievodca profesionálnou renováciou ipe terasy

Naša renovácia terás si získava čoraz väčšiu pozornosť, čo nás teší. Ako jediná firma na Slovensku totiž ponúkame renováciu terasy so zaručeným postupom, ktorý pomáha ošetriť a obnoviť vzhľad terasy. Používame pri tom overené a efektívne spôsoby v súlade s potrebami konkrétnej dreviny individuálne prispôsobené každému prípadu.

V kvalite nikdy nerobíme kompromisy, preto pri renovácii používame len tie najlepšie ošetrujúce prípravky na trhu. Vďaka nášmu prístupu, skúsenostiam a zručnosti tak dokážeme ošetriť a zrenovovať akúkoľvek drevenú terasu s maximálnym možným výsledkom.

Dnes vám ukážeme reálne ukážky z našich renovácií a vysvetlíme, prečo je naša renovácia unikátna a odlišuje sa od konkurencie.

renovácia terás

Prečo treba terasu renovovať?

Asi každý majiteľ vie, že drevo reaguje v exteriéri na okolité podmienky. Vplyvom slnečného žiarenia vzniká v dreve chemická reakcia, v dôsledku ktorej drevo stráca svoju pôvodnú farbu a bledne. Dažde zas vyplavujú z terasových dosiek oleje, ktoré boli prirodzenou súčasťou dreva a vyživovali ho.

Málokto si však uvedomuje, že terasové dosky sú prakticky neustále vystavované znečisťovaniu. Každým zafúkaním vetra sa na terasu zanášajú nánosy prachu, peľu, špiny a iných nečistôt, ktoré sa zažierajú do dreva. Tieto nečistoty sa nedajú pozametať, utrieť ani umyť vodou.

Všetky tieto faktory spolu so samotným používaním terasy vplývajú na terasové dosky. V priebehu času to ovplyvňuje nie len ich vzhľad, ale aj celkovú kondíciu a životnosť dosiek. Terasy bez údržby sú náchylnejšie na povrchové poškodenia, popraskania a zároveň sa skracuje ich doba využívania.

Nie je renovácia ako renovácia

Samozrejme, záleží na tom, ako je terasa zrenovovaná a nie všetky postupy sú správne. Ak sa terasa nesprávne renovuje, výsledok nemusí spĺňať očakávania. V mnohých prípadoch však môže terase dokonca uškodiť. Ľudia aj niektoré firmy terasu čistia vysokotlakovým čističom. Tento proces čistenia možno vyzerá účinne, no rozhodne ho neodporúčame.

Čistenie tlakom vody môže drevené dosky poškodiť a zhoršiť ich stav. Oveľa šetrnejší a efektívnejší spôsob vyčistenia terasy spočíva v jemnom prebrúsení špeciálnou brúskou s odsávaním. Mnoho zákazníkov sa na nás obracia po predchádzajúcich neúspešných renováciach od konkurencie. S našim výsledkom renovácie sú vždy spokojnejší.

Čím natrieť terasové dosky, renovácia terasy, obnovenie terasy, údržba drevenej terasy, čistenie drevenej terasy,
Nesprávne udržiavaná a zanedbaná terasa, ktorú si majiteľ ošetroval sám voľnopredajným prostriedkom. Táto terasa si vyžadovala omnoho viac práce pre dosiahnutie obnovy vzhľadu.

Časté chyby pri starostlivosti o terasu

To ako sa o terasu staráte ovplyvňuje výsledok renovácie. Majitelia si často ošetrujú terasové dosky rôznymi voľnopredajnými prípravkami, čím si terasu môžu znehodnotiť. O tejto téme sme podrobnejšie písali v tomto článku.

Na terasu vždy nanášame len vysokokvalitný terasový olej, nikdy nie lazúry alebo farby. Tento krok však nasleduje až po riadnom vyčistení terasových dosiek. Ak nanesieme na terasové dosky olej bez ich dôkladného vyčistenia, olejom špinu doslova zakonzervujeme do dreva. Výsledkom je nerovnomerná farba dosiek a nepekný vzhľad.

Nesprávne alebo nevhodne ošetrené terasy ovplyvnia výsledok prefesionálnej renovácie, pretože tá často nedokáže úplne vyčistiť predchádzajúce vrstvy zlých náterov. Preto je v takýchto prípadoch niekedy nutné renováciu zopakovať niekoľkokrát aby sa dostavil želaný vizuálny výsledok. Majiteľom terás odporúčame dosky radšej neošetrovať vôbec, ako by na ne mali naniesť nevhodný prípravok.

Zaujímate sa o podrobný postup našej renovácie terás? Prečítajte si náš článok:
Profesionálna renovácia a obnovenie drevenej terasy krok za krokom

Top renovácia terás – Aj vaša terasa môže opäť vyzerať ako nová

Kontaktujte nás a my vám pripravíme individuálny plán renovácie terasy na mieru podľa jej stavu a typu dreviny.

  Kontaktovať nás môžete prostredníctvom kontaktného formuláru alebo priamo na e-mail: renovacie(zavináč)cumaru.sk  Odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom spätného kontaktovania.

  Pozrite si ďalšie úžasné výsledky našich renovácií tu.  Páčil sa Vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií a renovácií drevených terás, fasád a iných drevených aplikácií.

  Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

  Cumaru s.r.o.

  Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *