Renovácia záhradného nábytku – Váš drevený nábytok opäť ako nový

renovácia záhradného nábytku, renovácia teakového stolu, renovácia teakového nábytku, obnova teakového stola, obnova teakového nábytku, ošetrenie záhradného nábytku

Ak ste majiteľom dreveného záhradného nábytku na terase, potom už určite viete, že podlieha vonkajšiemu prostrediu. Podobne ako pri terasových doskách, aj drevo, z ktorého je vyrobený záhradný nábytok reaguje na slnečné žiarenie, zmeny vlhkosti a iné poveternostné vplyvy. Dobrou správou však je, že pôvodný vzhľad dreva sa dá krásne obnoviť. Renovácia záhradného nábytku vám prinavráti pôvodný vzhľad a dodá dojem novosti.

V dnešnom článku Vám na konkrétnom príklade ukážeme, ako efektívne vieme zrenovovať drevený nábytok.

Väčšina kvalitného záhradného nábytku je vyrobená z trvácnych a odolných tvrdých drevín. Asi najznámejším materiálom je exotická drevina Teak. Ten vďaka svojmu elegantnému vzhľadu a dobrej rezistencii predstavuje skutočne hodnotný kus nábytku. Aj napriek svojej vysokej odolnosti však Teak podlieha exteriérovým faktorom rovnako, ako akékoľvek iné dreviny.

Ak si teda chceme svoj záhradný nábytok zachovať čo najdlhšie pekný a zároveň predĺžiť jeho životnosť, mali by sme ho pravidelne ošetrovať. Pravidelná starostlivosť nám zabezpečí udržiavanie dobrej kondície povrchu dreva, vďaka čomu na ňom nevzniknú praskliny, hrubé nánosy špiny alebo iné povrchové poškodenia.

V čom spočíva dôkladná a účinná renovácia záhradného nábytku

Exotické drevo je vzácny a cenený materiál, ku ktorému treba pristupovať opatrne. Na drevo by sme nemali nanášať nevhodné voľnopredajné prípravky, pretože môžu povrch dreva znehodnotiť. Ak na drevený povrch nanesieme olej bez predchádzajúceho dôkladného vyčistenia, všetku špinu, nečistoty a fľaky len zakonzervujeme do dreva.

Povrch dreveného nábytku sa musí pred ošetrením olejom najskôr vyčistiť brúsením. Skúsený odborník dokáže podľa typu dreva a stavu jeho zvetrania zhodnotiť aký spôsob brúsenia zvolí. Následne drevo prebrúsi špeciálnou brúskou s odsávaním, takže sa pri brúsení nepráši do okolitého prostredia. Menšie miesta, medzery a priestor kam sa brúska nedostane sa musia opatrne prebrúsiť ručne.

Brúsenie vyčistí z povrchu dreva všetky nečistoty, patinu, fľaky, vyhladí škrabance a otvorí drevo na nanesenie výživného oleja. Je však dôležité, aby ho prevádzal odborník, pretože pri nesprávnom brúsení sa môže drevo prebrúsiť príliš do hĺbky.

Po brúsení sa na drevo nanesie špeciálny olej s obsahom prírodných ochranných látok, pigmentov a parafínov. Ten poskytne drevine hĺbkovú výživu a dlhotrvajúcu ochranu. Takáto renovácia efektívne obnoví vzhľad vášho záhradného nábytku, akoby bol opäť nový.

teakový stôl

Váš záhradný nábytok a terasu zrenovujeme výhodne a kvalitne

Rozumieme drevu a jeho potrebám. Zverte nám starostlivosť o vaše drevené povrchy a my sa postaráme o ich prvotriednu renováciu s ohromujúcim efektom.
Naše referencie hovoria za všetko.

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru.

  Kontaktovať nás môžete prostredníctvom kontaktného formuláru alebo priamo na e-mail: renovacie(zavináč)cumaru.sk  Odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom spätného kontaktovania.


  Páčil sa Vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií a renovácií drevených terás.

  Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

  Cumaru s.r.o.

  Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *