Táto obnova drevenej terasy vás ohromí svojim novým vzhľadom

obnova drevenej terasy, obnova náteru terasy, ošetrenie drevenej terasy

Staráte sa o svoju drevenú terasu správne? Ak ste majiteľom drevenej terasy, potom určite viete, že tak ako všetky materiály v exteriéri, aj drevo si vyžaduje našu pravidelnú pozornosť. Ak sa o terasu staráte správne, pomáhate zachovať jej dobrú kondíciu, pekný vzhľad a predlžujete jej životnosť. Naopak, ak starostlivosť o terasu zanedbávate, môžete svoje dosky znehodnotiť. V dnešnom článku vám prezradíme, v čom spočíva obnova drevenej terasy a ukážeme vám výsledok renovácie dobre udržiavanej terasy.

terasa pred renováciou, terasa v procese renovácie, renovácia terasy v procese
Terasa z exotickej dreviny v procese renovácie.

Obnova drevenej terasy prináša efekt novej terasy

Terasové dosky reagujú vonku na množstvo poveternostných vplyvov, najmä na UV žiarenie. Vplyvom slnečného žiarenia drevo bledne a navyše je neustále vystavované znečisťovaniu. Čím dlhšie je takto drevo vystavené vonkajším podmienkam, tým viac sa do dreva zažiera prach, špina a iné nečistoty z ovzdušia.

Drevo sa postupne vysušuje a dažde vyplavujú z dreviny výživné oleje, ktoré boli jeho prirodzenou súčasťou. Pravidelnou renováciou, ktorou dosky dôkladne vyčistíme brúsením a ošetríme špeciálnym olejom, tak pomáhame doplniť drevu tieto stratené oleje, ktoré ho vyživujú a poskytujú mu ochranu.

Zabezpečíme tak terase vysokú ochranu pričom sa nádherne obnoví jej vzhľad. Ak terasu udržiavame v dobrej kondícii a pravidelne ju renovujeme, výsledky renovácie môžu byť skutočne pôsobivé. Pri terasách z kvalitných exotických drevín, ako napríklad Cumaru, Ipe či Teak, tak obnova terasy prinavráti pôvodný vzhľad dreva aj po mnohých rokoch.

obnova drevenej terasy
Výsledok našej renovácie.

Predchádzajúca starostlivosť ovplyvní výsledok renovácie terasy

Pravidelná a dôkladná starostlivosť je mimoriadne dôležitá, pretože ovplyvňuje celkový výsledok renovácie terasy. Ak ste dlhé roky zanedbávali údržbu terasy alebo ste ju ošetrovali nesprávnymi a nevhodnými prípravkami, mohli ste si terasové dosky znehodnotiť. Akýkoľvek neodborný zásah sa podpisuje na stave a vzhľade dosiek z dlhodobého hľadiska.

Renovácia zanedbanej alebo znehodnotenej terasy tak nemusí priniesť želaný výsledok a je potrebné ju opakovať niekoľkokrát po sebe aby sme dosiahli želaný výsledok. Je teda omnoho úspornejšie vynaložiť prostriedky na pravidelné ošetrenie drevenej terasy než riešiť zložitú a drahšiu obnovu zničenej terasy.

Obnovíme Vašu terasu s ohromujúcim výsledkom

Dreveným terasám a ich potrebám skutočne rozumieme. Podľa typu dreva a stavu Vašej terasy Vám pripravíme individuálny plán renovácie na mieru. Zabezpečíme tak účinné očistenie a ošetrenie dosiek s prvotriednym výsledkom.

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru.

Pozrite sa na výsledky našich renovácií drevených terás tu.  Odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom spätného kontaktovania.


  Páčil sa Vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií a renovácií drevených terás.

  Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

  Cumaru s.r.o.

  Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *