Top renovácie terás – aj vaša terasa môže byť opäť ako nová

renovácia terás, renovácia drevených terás, renovácie terás, čistenie a renovácia terasy, čím natrieť drevo v exteriéri,

Spoznajte pozoruhodné výsledky a výhody renovácie terás od lídra na trhu v oblasti montáže a renovácie drevených povrchov.

Čo sa deje s drevom v exteriéri?

Drevo je krásny, všestranný a mimoriadne praktický materiál. Tak ako ostatné materiály však reaguje na okolité prostredie a to najmä pri použití v exteriéri. Vplyvom slnečného žiarenia vzniká v dreve chemická reakcia, ktorá rozkladá lignín a celulózu. Drevo tak dôsledkom toho postupne stráca farbu a bledne alebo tmavne, podľa typu dreviny.

Dážď pomáha urýchľovať tento proces tým, že vyplavuje z dreva farbivá a výživné oleje, ktoré boli pred tým prirodzene obsiahnuté v drevine. Okrem toho vietor zanáša drevené povrchy prachom, peľom a inými nečistotami z ovzdušia. Nečistoty a prach sa zažierajú do terasových dosiek tak, že ich nie je možné odstrániť voľne rukou alebo prúdom vody.

Na drevenej terase sa podpisujú aj ďalšie faktory, ako neustále výkyvy vlhkosti vzduchu, v dôsledku ktorých sa terasové dosky rozpínajú alebo zmršťujú. Terasa, samozrejme, podlieha aj samotnému používaniu tým, že po nej kráčame či kladieme na ňu nábytok.

Pod vplyvom vonkajších poveternostných podmienok a používania terasy tak dochádza k mnohým procesom, ktoré vedú k oslabovaniu dreviny. Terasové dosky zošednú, zašpinia sa, môžu na nich vznikať drobné či väčšie praskliny, triesky, fľaky, či plesne.

renovácie drevených terás, renovácia terasy

Renovácie terás a obnovenie vzhľadu drevených povrchov

Dobrou správou však je, že drevo môžeme účinne zrenovovať do svojej pôvodnej podoby. Je to obrovská výhoda oproti iným terasovým materiálom, napríklad WPC.

Prvým nesmierne dôležitým krokom v renovácii je dôkladné vyčistenie terasových dosiek. Drevené dosky dokážeme efektívne vyčistiť tak, aby sme sa zbavili aj zažratých nánosov špiny a nečistôt. Dôkladné vyčistenie terasy otvorí a poodhalí pôvodný vzhľad a štruktúru dreva. Vyhladí triesky, zbaví sa drobných prasklín, odstráni fľaky, huby a iné nedostatky a nerovnosti.

renovácia dreveného obkladu, renovácie terás, renovácia drevenej terasy, renovácia dreva, renovácia terasy

Terasové dosky následne ošetríme špeciálnym prostriedkom na drevené povrchy – jedná sa o terasový olej s prímesou parafínov a prírodných olejov, ktoré poskytnú drevine hĺbkovú výživu. Prinavrátia tak drevu jemu vlastné látky, ktoré postupne stratilo vplyvom vonkajšieho prostredia. Náš špeciálny prípravok tiež obsahuje vysokokvalitnú zmes pigmentov, ktoré pomáhajú drevené štruktúry chrániť pred UV žiarením a tým vyblednutiu dreviny.

Pri renovácii by sme nemali prihliadať len na obnovu vzhľadu. Naše renovácie terás zlepšujú celkový stav dosiek a významne predlžujú ich životnosť. Okrem krásneho a vynoveného vzhľadu tak pomáhame udržovať zdravie terasových dosiek a zabezpečujeme dlhšie obdobie bezproblémového využívania terasy.

Pre viac informácií o detailoch a postupoch našej renovácie si prečítajte tento článok.

renovacia terasy

Nie je renovácia ako renovácia

Tak ako pri iných službách aj v tomto prípade je na trhu množstvo ponúk v rôznej kvalite. Naše renovácie sú výnimočné v tom, že ku každej terase pristupujeme individuálne. Dokážeme zhodnotiť aktuálny stav terasy a s prihliadnutím na typ dreviny aj iné faktory prispôsobíme renováciu na mieru.

Používame rokmi overené postupy a najkvalitnejšie materiály na trhu, takže dokážeme vždy zaručiť ten najlepší možný výsledok renovácie terasy. Aj preto patríme medzi jednotku na trhu a každý rok sa na nás obracia stále viac majiteľov terás. Mnohí z nich si už pri tom nechali zrenovovať terasu inou spoločnosťou no s výsledkom neboli spokojní. U nás našli presne to čo hľadali.

renovácia terás, renovácie terás, renovácia drevenej terasy, renovácia terasy, čistenie terasy, údržba terasy

Nečakajte viac – zrenovujte svoju terasu s ohromujúcim výsledkom

Pozrite sa na naše úžasné výsledky renovácií terás.

Zavolajte nám, alebo nám napíšte a my vám pripravíme cenovú ponuku na mieru.

  Kontaktovať nás môžete prostredníctvom kontaktného formuláru alebo priamo na e-mail: renovacie(zavináč)cumaru.sk  Odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom spätného kontaktovania.


  Páčil sa Vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií a renovácií drevených terás, fasád a iných drevených aplikácií.

  Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

  Cumaru s.r.o.

  Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *