Vyberte stranu

Renovácia

Drevo je prirodzený materiál, dotyk prírody okolo nás. Aby jeho krása trvala dlhššie ako len niekoľko rokov, je treba sa o neho dôkladne starať. Napriek vššetkej starostlivosti si zákazník musí uvedomiť, žže drevo neustále pracuje, reaguje na okolité vplyvy ako slnko, voda, mráz, hmyz, huby a plesne. Odolnosť drevín voči externým vplyvom sa l횹i v závislosti od druhu dreviny a miere povrchovej úpravy.

Odolnosť sa zvyššuje, ak si zvolíte na svoju podlahu, fasádu či terasu exotickú drevinu. Exotické dreviny majú totiž vysokú hustotu vlákien. Neznamená to však, žže sa o ne netreba starať.

Renovácia v exteriéri – terasy a fasády

Tak ako kažždé drevo, aj exotické drevo časom šbledne. Cumaru s.r.o. ako jedna z mála firiem na Slovensku ponúka vysoko kvalitnú renováciu. Pri silne znečistených terasách najprv odstránime hrubé nečistoty tlakom vody. Po vyschnutí celú terasu vybrúsime zirkónovými brúsnymi kotúčmi. Jemný prach a zvyšné nečistoty vysajeme a nanesieme olej.

Cumaru s.r.o. spolupracuje s talianskou firmou, ktorá nám už viac ako 7 rokov pripravuje olejový náter, čisto na prírodnej báze. Na rozdiel od konkurencie, je nṚ náter pigmentový, s prímesou organických látok.

 

Pôvodný stav

Výbrus

Náter

Renovácia v interiéri – masívne podlahy

Aj masívne podlahy sa časom znehodnotia. Či už je to zožltnutý lak, alebo tvoriace sa špáry – máme jednoduché rieššenie. Renovácia je menej finančne náročná ako nová podlaha a po ukončení renovácie podlahy bude efekt totožžný.

Na renováciu použžívame technológiu od firmy Bona, na zatmelenie ššpár ššpeciálne tmely, a na povrchovú úpravu laky, ktoré tvrdnú rýchlo a nezanechávajú po sebe nepríjemný zápach.