Renovácia dreveného altánku a terasy s ohromujúcim výsledkom

renovácia dreveného altánku, renovácia drevených povrchov, renovácia dreveného prístrešku k terase

Drevo je úžasne praktický a versatilný materiál, ktorý obohatí každú záhradu. Svojim prírodným teplým charakterom vytvára krásny doplnok, ktorý dodá exteriéru útulnosť a štýl. Aj o drevo sa však treba starať tak, ako o každý materiál, ktorý je vystavený náročným vonkajším podmienkam. Naša nedávna renovácia dreveného altánku je dôkazom, že dokážeme krásne obnoviť aj staršie drevo do pôvodného stavu.

Namiesto míňania desaťtisícov eur na novú montáž tak môžete svoj drevený altánok jednoducho zrenovovať. Drevo vyčistíme a ošetríme tak, aby získalo späť svoj nový vzhľad. Poďte sa s nami pozrieť na úžasný výsledok renovácie altánku a zistite, ako sme postupovali, aby sme dosiahli takýto skutočne ohromujúci efekt pred a po.

Drevený altánok v pôvodnom stave

Keď sa nám ozvali majitelia dreveného altánku a terasy s požiadavkou na renováciu, hneď sme vedeli, že tento projekt bude výzva. Altánok i terasa sú z málo odolnej mäkkej dreviny a 20 rokov v exteriéri na dreve zanechali viditeľné známky poškodenia. Drevo bolo veľmi zvetrané, na mnohých miestach bol mach, pleseň či dokonca začínajúca hniloba. Podobne na tom boli aj terasové dosky, ktoré okrem zvetrania boli zanesené množstvom prachu a psích chlpov. Nečistoty boli nahromadené v dilatačných škárach dosiek aj pod konštrukciou terasy.

Našťastie, naša renovácia si dokáže poradiť aj s takýmito prípadmi. Zvolením správnej techniky renovácie a vhodných materiálov sa nám podarilo obnoviť drevený altánok aj terasu do pôvodného stavu. Renovácia navyše zabezpečila ošetrenie povcrhu dreva tak, že ho zbavila povrchových nečistôt, plesní a machu a ošetrila ho pred ďalšou degradáciou.

renovácia dreveného altánku pred a po, renovácia dreveného altánku a terasy, renovácia drevených povrchov,
Vľavo môžete vidieť detail dreveného povrchu altánku v pôvodnom stave pred renováciou. Vpravo je výsledkok po renovácii.

Renovácia dreveného altánku postup

Skutočne kvalitná renovácia povrchu dreva sa vždy prispôsobuje individuálnemu stavu dreviny, jej typu, veku aj podmienkam, v akých sa drevo celoročne nachádza. Po obhliadke objektu sme preto zvolili špeciálnu techniku tak, aby sme zabezpečili optimálny výsledok.

Drevený altánok sme najskôr museli vyčistiť dvojfázovým brúsením, aby sme povrch dreva zbavili zvetraného povrchu, patiny, špiny, machu či nerovností. Dvojfázové brúsenie prebiehalo dvomi spôsobmi a to prostredníctvom ručnej brúsky na malé detaily aj veľkej brúsky s odsávaním prachu. Dôležitosť zvládnutia brúsenia spočívala najmä v kombinácii použitia vhodných brúsnych papierov, ktoré sme pripsôsobovali konkrétnemu povrchu a miere jeho opotrebovania.

Už pri fáze brúsenia sme tak museli použiť hotovú vedu na to, aby sme dokázali účinne odstrániť všetky rokmi zažraté nečistoty v dreve. Po dôkladnom vyčistení povrchu dreva sme pristúpili k ošetreniu povrchu špeciálnymi prostriedkami na ošetrenie vonkajších drevených povrchov v dvoch vrstvách. Najskôr sme použili prípravnú podkladovú bázu a po zaschnutí druhú vrstvu lazúry s tmavohnedým pigmentom.

Úlohou poslednej vrstvy lazúry je ošetrenie a vyživnie povrchu dreviny, ale najmä jej konzervácia ako ochrana pred poveternostnými vplyvmi. Tmavohnedý pigment ochráni drevo pred škodlivým slnečným žiarením a zároveň krásne zjednotil vzhľad dreva a zakryl drobné nedokonalosti.

Podobne sme postupovali aj s terasou pod altánkom, kde sme najskôr museli vyčistiť medzery medzi doskami od hrubých nánosov špiny, prachu a psích chlpov. Po povysávaní a prebrúsení sme dosky ošetrili našim špeciálnym pigmentovým terasovým olejom, ktorý doskám dodal prvotriedne ošetrenie, ochranu a prinavrátil im krásny vzhľad.

Výsledkom našej usilovnej práce bola dokonalá premena ošumelého 23-ročného altánku s terasou. Majitelia sa tak po mnohých rokoch môžu tešiť z krásnej stavby na svojej záhrade, ktorá im teraz okrem praktického prístrešku poskytuje aj oku lahodiaci a skrášľujúci doplnok exteriéru.

Profesionálna renovácia drevených povrchov vo vysokom štandarde

Naša renovácia patrí medzi jedinú svojho druhu na Slovensku a to najmä vďaka nášmu poctivému a úprimnému prístupu k práci. Snažíme sa pristupovať ku každému projektu individuálne a preto je každá renovácia prispôsobená na mieru typu dreva, jeho stavu i podmienkam v akých sa nachádza. Využívame len prvotriedne materiály najvyššej kvality, ktoré zabezpečujú dlhodobé výsledky aj ohromujúci vizuálny efekt.

Aj vďaka tomu, sme sa stali jednotkou na trhu a naše renovácie sa tešia veľmi veľkej obľube. Preto ak potrebujete zrenovovať svoje drevené povrchy, ozvite sa nám pre vytvorenie cenovej ponuky na mieru ešte dnes. Termíny sa v sezóne rýchlo míňajú.

Pre urýchlenie procesu nám môžete zaslať fotografie aktuálneho stavu vašej terasy spolu s približnými rozmermi na e-mail renovacie@cumaru.sk a my sa vám ozveme s cenovou ponukou hneď ako budeme môcť.

Kontaktné údaje pre renováciu drevenej terasy:

  +421 902 230 438
  +421 905 604 717
renovacie@cumaru.sk

Pozrite si našu galériu renovácie terás a iných drevených povrchov.


Zaujal vás náš článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta renovácií drevených terás, fasád a iných drevených projektov.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *