Táto renovácia staršej drevenej terasy vám vyrazí dych

renovácia staršej terasy, renovácia drevenej terasy Ipe, renovácia starej drevenej terasy do pôvodného stavu, obnova vzhľadu terasy

Okrem samotnej montáže sa naša firma špecializuje aj na renováciu drevených obkladov. Či už sa jedná o renováciu terasy, drevenej fasády alebo iných obkladov v exteriéri, každý projekt prispôsobujeme výhradne na mieru. A vďaka unikátnemu postupu a vysokokvalitným materiálom dokážeme skutočné divy v obnove pôvodného vzhľadu dreviny. Pozrite sa, ako naša renovácia staršej drevenej terasy úžasne obnovila vzhľad tejto exkluzívnej dreviny a vdýchla ošumlej terase nový šmrnc.

Čarovné drevo má svoje potreby

Drevo je výnimočný prírodný materiál, ktorý okrem krásneho vizuálu vyniká aj mnohými praktickými benefitmi. V stavebníctve je to preto mimoriadne užitočný materiál, a v podobe drevených obkladov sa využíva v tradičnej aj modernej architektúre. Drevo je však veľmi citlivé na okolité prostredie na ktoré reaguje zmenou svojho stavu. Zmenami vlhkosti sa rozpína a zmršťuje a vplyvom slnečného žiarenia a iných poveternostných vplyvov zase zvetráva.

Reakcie dreva na exteriérové vplyvy teda treba zohľadňovať zakaždým, keď chceme jeho povrch ošetriť akýmkoľvek náterom. Drevo vyžaduje pravidelnú starostlivosť a ošetrovanie, no nie všetky druhy náterov sú vhodné na drevené exteriérové obklady. Farby a rôzne syntetické lazúry síce ochránia drevené povrchy na určitú dobu, no vplyvom zmien dreva zvyknú nepekne vypraskať. Navyše zbytočne zakrývajú prirodzenú krásu dreva.

Pozor na to, čím ošetrujete terasu

Z našej mnohoročnej praxe vieme, že dokonca aj voľnopredajné prípravky, ktoré predávajú za účelom ošetrenia terasy napáchajú na dreve často viac škody ako úžitku. Terasu síce ošetria krátkodobo, no z dlhodobého hľadiska drevo vsiakne materiál, ktorý je veľmi ťažko odstrániteľný a navyše spôsobuje nepekný a nejednotný vzhľad terasy s prasklinami a inými nedokonalosťami.

V tomto prípade vždy odporúčame majiteľom terás radšej terasu neošetrovať vôbec, ako na ňu použiť akýkoľvek voľnopredajný prostriedok. Obzvlášť bez predchádzajúceho dôkladného vyčistenia dosiek a zbavenia patiny i zažratých nečistôt na povrchu dreva. Ak chcete terasu skutočne ošetriť a zrenovovať, potom je na mieste profesionálna renovácia od odborníkov.

Renovácia staršej drevenej terasy – postup

V tomto projekte renovácie môžete vidieť pôvodný stav dosiek. Terasa bola v minulosti ošetrená nevhodným prostriedkom, ktorý vytvoril na povrchu dosiek veľmi tvrdú vrstvu. Tá zakonzervovala všetky nečistoty, prach a patinu a vytvorila na povrchu terasy popraskaný, ošumelý a nejednotný vzhľad.

Nevhodné farebné nátery na dreve sa veľmi ťažko odstraňujú, no pri správnej technike sa dá docieliť požadovaný efekt. V našej renovácii sme sa teda v prvom kroku zamerali na dôkladné odstránenie starého pôvodného náteru na dreve.

Použili sme špeciálnu techniku dvojfázového brúsenia s odsávaním, ktorú sme prispôsobili na mieru typu dreviny a celkovému stavu povrchu. Dôkladne sme odstránili z povrchu dreva všetky zvyšky pôvodného náteru, špiny, prachu a nečistôt. Týmto krokom sme odhalili pôvodný krásny vzhľad dreva a jeho unikátnu štruktúru, ktorý bol pred tým prekrytý pôvodným náterom.

Následne sme povrch dreva ošetrili našim na mieru namiešaným prostriedkom na drevené terasy, ktorý obsahuje okrem ochranného pigmentu aj výživné oleje. Táto ochranná vrstva poskytne terase dlhotrvajúcu ochranu voči vonkajším podmienkam a výživu dreva do hĺbky. Svojim zložením drevo ošetruje ale neprekrýva jeho krásny vzhľad, naopak, zvýrazňuje ho a umocňuje jeho výnimočnosť.

Výsledok renovácie

Výsledok renovácie je skutočne pôsobivý. Drevený obklad sa nám podarilo úplne vyčistiť, čím sme odkryli skrytý povrch vzácneho exotického dreva Ipe. Obnovili sme vzhľad tejto 20-ročnej terasy takmer do pôvodného stavu, ktorý teraz vyzerá ako po novej montáži.

Schopnosť dreva dokonale obnoviť jeho stav je jedným z top benefitov, pre ktorý vyniká spomedzi ostatných materiálov. Aj preto je dôležité túto schopnosť využiť v prospech každej terasy a nenechať ju znehodnocovať nevhodným typom starostlivosti.

Exotická drevina Ipe má životnosť v exteriéri až 80 rokov. Pri takejto vhodnej starostlivosti tak môže majiteľovi v podobe terasy poslúžiť ešte veľmi dlho a to v plnej kráse i funkčnosti.

Vaše drevené obklady ako nové – stavte na istotu s CUMARU s.r.o.

Aj vaša drevená terasa môže opäť vyzerať ako nová. Zverte nám do rúk svoje drevené obklady a nechajte sa očariť pôsobivým výsledkom ich dokonalej obnovy. Naša unikátna renovácia drevených povrchov je jediná svojho druhu na Slovensku. Termíny sa preto rýchlo míňajú. Kontaktujte nás ešte dnes, pre cenovú ponuku na mieru zadarmo.

Pre urýchlenie procesu nám môžete zaslať fotografie aktuálneho stavu vašej terasy spolu s približnými rozmermi na e-mail renovacie@cumaru.sk a my sa vám ozveme s cenovou ponukou hneď ako budeme môcť.

Kontaktné údaje pre renováciu drevenej terasy:

  +421 902 230 438
  +421 905 604 717
renovacie@cumaru.sk

Pozrite si našu galériu renovácie terás a iných drevených povrchov.


Zaujal vás tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta renovácií drevených terás, fasád a iných drevených projektov.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *