Top štýlové moderné terasy, ktoré posunú váš priestor do novej dimenzie

štýlové moderné terasy, drevená terasa s výhľadom, montáž terasy, exotická drevená terasa, realizácia novej terasy na mieru,

Moderný terasový dizajn transformuje tradičný prístup k materiálom i vzhľadu terasy a prináša revolúciu. Štýlové moderné terasy dnes staviame z kvalitných a prémiových materiálov s dlhou výdržou a pôsobivým vzhľadom. Tieto terasy sú tak omnoho odolnejšie, trvácnejšie a navyše, vyzerajú naozaj skvele. Bonusom je aj ich možnosť renovácie a obnovy vzhľadu, vďaka čomu môžu vyzerať ako nové aj po desiatkach rokov.

Správne materiály

Kvalitný terasový materiál je popri odbornej a správnej montáži kľúčovým aspektom v celom projekte. Materiál z akého je postavená terasa bude výrazne ovplyvňovať jej celkový charakter, komfort, životnosť a v neposlednom rade aj okolité prostredie. Preto je nesmierne dôležité zvoliť si správne s ohľadom na naše nároky na výkon a požiadavky na vzhľad.

Dnes už našťastie máme na výber množstvo kvalitných terasových materiálov, takže môžeme svoj výber dokonale prispôsobiť našim očakávaniam na vzhľad, výkon i rozpočet. Medzi najlepšie voľby v terasovom stavebníctve patria prémiové exotické dreviny.

moderná terasa pri dome z exotického dreva Ipe, realizácie modernej Ipe terasy pri dome
Naša čerstvá realizácia terasy pri dome z kvalitnej a dlhotrvácnej dreviny Ipe.

Exotické dreviny

Exotické dreviny sú tvrdé dreviny, ktoré pochádzajú z tropických oblastí a vyznačujú sa mimoriadnou tvrdosťou, odolnosťou a trvanlivosťou. Bez potreby akejkoľvek chemickej či tepelnej úpravy dokážu prirodzene odolávať hnilobe, plesniam aj škodcom. Sú to teda stabilné dreviny, ktoré vzdorujú akokoľvek náročným celoročným podmienkam v exteriéri, vďaka čomu majú výnimočne dlhú životnosť.

Ak si zvolíte na svoju terasu exotickú drevinu, zabezpečíte si tak výnimočne krásnu terasu, ktorá vám poslúži niekoľko desaťročí. Okrem exkluzívneho vzhľadu a vysokého výkonu vám poskytne aj nenáročnú údržbu. Tento terasový materiál môžete navyše každý rok zrenovovať do pôvodného vzhľadu, vďaka čomu môže vaša terasa vyzerať stále ako nová.

Medzi najlepšie exotické dreviny patria železné drevo Ipe, Cumaru, Teak a ďalšie. Každá drevina sa vyznačuje odlišnými vlastnosťami, cenou, i vzhľadom. Na našom blogu sme sa venovali podrobnejšie každej z nich v našom článku o exotických drevinách.

Najžiadanejšie drevo v tejto kategórii však stále zostáva luxusná drevina Ipe pre svoje pozoruhodné vlastnosti. Ipe poslúži na terase 80 rokov v plnej sile pri dobrej starostlivosti. Je tvrdé ako betón či oceľ a ohňuvzdorné. Vyniká elegantným hladkým povrchom s jemne lesklým nádychom a veľmi peknou textúrou.

terasy pri dome. Ipe terasa, drevená terasa pri dome, realizácia terasy

Termo drevo

Revolučná škandinávska technika spracovania dreva nám poskytuje inovatívny spôsob, ako vylepšiť aj menej odolné dreviny. Vďaka procesu zahrievania dreva na vysoké teploty pomocou vodnej pary sa menia vnútorné štruktúry v dreve, čím získava odolnejšie vlastnosti do exteriéru. Je to moderný a ekologický spôsob, vďaka ktorému môžeme využívať lokálne dostupné a rýchlo rastúce mäkké dreviny.

Termizácia dreva je navyše úplne bezpečná pre zdravie aj životné prostredia. Termodrevo teda patrí medzi ďalší vhodný materiál na stavbu terasy. Terasa z Termo borovice vám poslúži približne 15-20 rokov a dodá vám tradičnejší vzhľad dreva. Terasa z Termo Jaseňa naopak dodá vzhľad podobý exotickému drevu a vydrží asi 25 rokov.

A síce termodrevo nedosahuje také kvalitatívne parametre ako exotické drevo, môže predstavovať zdrojovo aj cenovo dostupnejšiu alternatívu tropickým drevinám.

inšpirácie na cumaru terasy, cumaru terasa, terasové dosky cumaru

Nové prístupy v dizajne

Z hľadiska dizajnu sa moderné terasy posúvajú k trvalej udržateľnosti a rozšíreniu možností svojho účelu. Preferujú sa hladké profily a minimalistické štýly, alebo kombinované projekty s viacúčelovým využitím. Vonkajšie terasy sa tak stávajú multifunkčné priestory, ktoré často zahŕňajú viac, ako len miesto na posedenie alebo stolovanie v exteriéri.

Moderné štýlové terasy dnes zahŕňajú spojenie s bazénom, vírivkou, záhradnou kuchyňou alebo implementáciou zelene či vertikálnych záhonov priamo do dizajnu terasy. Majitelia si tak môžu vytvoriť súkromnú oázu na mieru podľa svojich predstáv, ktorá poskytne maximálny komfort, štýl aj praktickosť v jednom a zároveň ušetrí miesto na pozemku.

Zaujímavým prídavkom moderného dizajnu terasy je aj upustenie od typických štvorcových či obdĺžnikových tvarov. Niektorí majitelia dnes uprednostňujú atypické tvary terasy, ktoré zahŕňajú rôzne typy oblúkov, polooblúkov alebo nepravidelné, kombinované tvary terasy.

terasové dosky montáž, ipe terasa, terasové dosky ipe okolo bazéna, exotické drevo ipe, terasa okolo bazéna z exotického dreva Ipe

Štýlové moderné terasy a ich realizácia v top kvalite

Nezáleží na tom, aké sú vaše predstavy o dokonalej terase. My vám ju zrealizujeme na mieru v najvyššom štandarde so zárukou. Naše 20 ročné skúsenosti v oblasti montáže terás, odborný prístup a poctivosť nás robia lídrami v oblasti stavby terás. Pridajte sa k množstvu spokojných majiteľov očarujúcich terás aj vy a kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru zadarmo.

Pozrite si galériu našich realizácií drevených terás.


Zaujímajú vás štýlové moderné terasy? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie informácie zo sveta montáže drevených terás, fasád a iných drevených projektov.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *