Unikátna údržba a renovácia drevených terás na Slovensku

Každý majiteľ drevenej terasy vie, že drevo v exteriéri neustále pracuje a podlieha vonkajším podmienkam. Zmeny na povrchu dreva sa prejavia vyblednutím, alebo ztmavnutím a zošednutím. Dôkladná údržba a renovácia drevených terás pomáha prinavrátiť pekný pôvodný vzhľad dosiek, zároveň poskytuje dlhodobú ochranu a predlžuje životnosť terasy.

V dnešnom článku vám vysvetlíme v čom spočíva naša kvalitná renovácia terasy a ako sa líši od konkurencie. Ukážeme vám tiež reálne príklady terás v pôvodnom stave a po našej renovácii.

Správny technologický postup renovácie pre účinné ošetrenie terasy

Pri renovácii terás a iných drevených povrchoch sa naša spoločnosť riadi rokmi overeným technologickým postupom. Dôležitým krokom v procese každej renovácie je správne zhodnotenie stavu dosiek a typy dreviny, na základe ktorej sa potom individuálne vyhodnotí konkrétny postup a použitie správnych materiálov.

Renováciu tak vždy prispôsobujeme každej konkrétnej terase podľa jej stavu a typu. Vďaka tomu dokážeme vybrať vhodný spôsob vyčistenia a ošetrenia dosiek tým správnym prípravkom. U nás teda nenájdete jeden univerzálny spôsob, akým ošetrujeme všetky terasy do radu. Namiesto toho pripravíme dôkladný plán, ako previesť renováciu s maximálnym účinkom.

Narozdiel od konkurencie, ktorá často využíva unifikované spôsoby renovácie, tak dokážeme ošetriť terasové dosky omnoho efektívnejšie. Pri tomto procese taktiež používame len odborníkmi odporúčané metódy čistenia dreva, ktoré nepoškodzujú a neoslabujú terasové dosky.

Čistenie terasy prevádzame prostredníctvom špeciálnej brúsky s odsávaním so zirkónovými kotúčmi. Tá šetrne no zároveň dôkladne prebrúsi povrch dreviny, pričom odstráni nahromadené a zažraté nečistoty, plesne a patinu. Vyčistený povrch dreva je pripravený na nanesenie ošetrujúceho a ochranného prípravku s obsahom prírodných olejov a parfínov.

Po vybrúsení na dosky nanášame už spomínaný prípravok, ktorý dosky vyživý do hĺbky a poskytne im dlhotrvajúcu ochranu. Úroveň pigmentácie terasového oleja si ako jediná firma na Slovensku namiešavame podľa stavu terasy a preferencie zákazníka. Náš profesionálny ochranný prípravok na drevené povrchy je jediný svojho druhu na našom trhu a nie je voľne predajný v bežných obchodoch. Okrem vysokej ochrany a výživy poskytne doskám krásny vzhľad, prinavráti drevu farbu a zvýrazní jeho prirodzenú štruktúru.

Záver

V porovnaní s konkurenciou teda pri renováciách terás nepoužívame nevhodné metódy, ako napríklad vysokotlakové čističe. Tie totiž drevo nevyčistia účinne a navyše ho môžu i poškodiť. Nanášaním terasového oleja na nedôkladne vyčistený povrch totiž konzervujeme zvyškovú špinu do dreva, čím zťažujeme jeho budúcu renováciu a vytvárame nepekný vzhľad.

Konečný výsledok renovácie terasy teda ovplyvňuje množstvo faktorov, ktoré sú podmienené kvalitou použitých materiálov i zvolením správneho prístupu k renovácii. Preto ak si chcete zabezpečiť krásne ošetrenú a obnovenú terasu s dlhotrvajúcim efektom bez vedľajších účinkov, zvoľte si lídra na trhu v tejto oblasti.

Viac informácií o našej renovácii sa dočítate v našom staršom článku:
Profesionálna renovácia a obnovenie drevenej terasy krok za krokom

Údržba a renovácia drevených terás so zárukou kvality

Rozumieme drevu a jeho potrebám. Naša údržba a renovácia terás garantuje ohromujúcu obnovu vzhľadu a dlhodobú ochranu dreva voči náročným vonkajším podmienkam. Zavolajte nám, alebo nám napíšte, ak si želáte skrášliť svoju terasu a predĺžiť jej životnosť.

Pozrite si ďalšie úžasné výsledky renovácie terás.

  Kontaktovať nás môžete prostredníctvom kontaktného formuláru alebo priamo na e-mail: renovacie(zavináč)cumaru.sk  Odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom spätného kontaktovania.

  Páčil sa Vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií a renovácií drevených terás, fasád a iných drevených aplikácií.

  Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

  Cumaru s.r.o.

  Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *