Zachovanie prirodzenej elegancie terasy z dreva Ipe: Sprievodca profesionálnou renováciou

renovácie drevených terás, renovácia terasy, renovácia ipe terasy, sprievodca profesionálnou renováciou ipe terasy

Terasy z dreva Ipe sú známe svojou bezkonkurenčnou krásou a odolnosťou, vďaka čomu sú najlepšou voľbou pre vonkajšie priestory. Avšak postupom času, ako sú Ipe dosky vystavené rôznym vonkajším faktorom, ich povrch prirodzene reaguje na okolité prostredie a stráca svoju pôvodnú krásu. Náš sprievodca profesionálnou renováciou ipe terasy vás prevedie špeciálnym procesom starostlivosti o ipe dosky, vďaka ktorým získajú pozoruhodné obnovenie vzhľadu do pôvodného stavu.

ošetrenie terasových dosiek, renovácia drevenej terasy, ošetrenie terasy, renovácia terasových dosiek, renovácia dreva, sprievodca profesionálnou renováciou ipe terasy, renovácia ipe terasy

Vplyv vonkajších faktorov na terasy z dreva Ipe

Drevo Ipe, ktoré je známe svojou pevnosťou a prirodzenou eleganciou, je obľúbené pre svoju odolnosť voči plesniam, hnilobe a drevokaznému hmyzu. Ani toto robustné drevo však nie je 100% odolné voči výzvam, ktoré predstavuje vonkajšie prostredie. Neustále vystavenie slnečnému žiareniu, dažďu, teplotným výkyvom a pešej prevádzke môže postupne opotrebovať povrch terasy a spôsobiť stratu jej lesku.

V priebehu času môže v exteriéri drevo Ipe vyblednúť, získať zvetranú patinu aj drobné povrchové trhliny v dôsledku škodlivých účinkov UV žiarenia a výkyvov vlhkosti. Tieto zmeny môžu ubrať pôvodnému šarmu terasy a ovplyvniť jej vizuálnu príťažlivosť aj štrukturálnu integritu. Na zabezpečenie dlhej životnosti a nadčasovej krásy terasy z dreva Ipe sú teda potrebné aktívne opatrenia.

Profesionálna renovácia: Obnova a ošetrenie terasy z dreva Ipe

Naša spoločnosť CUMARU s.r.o. sa špecializuje na renováciu a ošetrenie terás z dreva Ipe. Naša profesionálna technika renovácie je prispôsobená špecifickým potrebám každej terasy na mieru podľa typu dreviny a celkového stavu terasy. Tu je zhrnutý postup, ako funguje náš proces:

 1. Dôkladné čistenie a príprava:
  Naši odborníci odstránia zažratú špinu a nečistoty z povrchu dreva s použitím špecializovanej brúsky vybavenej vákuovým systémom. Táto výkonná kombinácia účinne odstraňuje nahromadené nečistoty, prach, huby a patinu z povrchu dreva. Vďaka odsávaniu sa drevený prach nepráši do okolia a nespôsobuje žiadne znečistenie. Povrch dreva sa tak dokonale vyčistí a odhalí nám svoj pôvodný vzhľad, ktorý je následne pripravený na ošetrenie.
 2. Aplikácia oleja na terasu:
  Sme hrdí na to, že náš profesionálny olej na terasu je vyrobený na mieru z najkvalitnejších ingrediencií od renomovaného dodávateľa. Úroveň pigmentácie oleja prispôsobujeme každej renovácii podľa jej celkového stavu a úrovni expozície vonkajším faktorom. Tento špeciálny terasový olej preniká hlboko do vlákien dreva, vyživuje a ošetruje štruktúru zvnútra. Účinne tak obnovuje prirodzený vzhľad dreva a poskytuje mu trvalú ochranu pred UV žiarením, vlhkosťou a inými vonkajšími nepriaznivými vplyvmi.

Výsledky, ktoré hovoria za seba

Vďaka našej profesionálnej renovačnej technike dosiahnete dokonalú obnovu vzhľadu Ipe dosiek, ktoré budú vyzerať ako čerstvo po montáži. Nie je to však len o vzhľade. Naša renovácia poskytuje aj dlhodobú výživu a ochranu Ipe dosiek, v dôsledku čoho zvýši odolnosť terasy voči poveternostným vplyvom, čím sa predlžuje jej životnosť a celkový dobrý stav.

renovácia staršej terasy, renovácia drevenej terasy Ipe, renovácia starej drevenej terasy do pôvodného stavu, obnova vzhľadu terasy

Výhody renovácie Ipe terasy s CUMARU s.r.o.

 • Individuálny prístup:
  Náš proces renovácie prispôsobujeme špecifickým potrebám každej terasy, čo zaručuje optimálne výsledky.
 • Odbornosť:
  Náš tím odborníkov sa môže pochváliť rozsiahlymi skúsenosťami s prácou s drevom Ipe a inými tvrdými drevinami.
 • Dlhodobá ochrana:
  Náš vlastný vysokokvalitný terasový olej poskytuje trvácnu ochranu pred UV žiarením a inými nepriaznivými vplyvmi prostredia.
 • Udržateľnosť:
  Obnovou a ochranou vašej Ipe terasy prispievate k predĺženiu životnosti tohto cenného prírodného zdroja.

Na záver možno povedať, že eleganciu drevených terás Ipe vieme účinne obnoviť a zachovávať prostredníctvom profesionálnych renovačných postupov, ktoré zvrátia účinky vonkajších faktorov. V spoločnosti CUMARU s.r.o. sme hrdí na to, že môžeme efektívne ošetrovať terasy z dreva Ipe, vracať im život a zabezpečiť ich dobrú kondíciu na dlhé roky. Ak vaša Ipe terasa potrebuje oživenie, neváhajte nás osloviť pre vypracovanie nezáväznej individuálnej cenovej ponuky.

Pre urýchlenie procesu nám môžete zaslať fotografie aktuálneho stavu vašej terasy spolu s približnými rozmermi na e-mail renovacie@cumaru.sk a my sa vám ozveme s cenovou ponukou hneď ako budeme môcť.

Kontaktné údaje pre renováciu drevenej terasy:

  +421 902 230 438
  +421 905 604 717
renovacie@cumaru.sk

Pozrite si našu galériu renovácie terás a iných drevených povrchov.


Zaujal vás náš sprievodca profesionálnou renováciou ipe terasy? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta renovácií drevených terás, fasád a iných drevených projektov.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *