Krásne inšpirácie na praktické drevené pergoly na terasu

zastrešenie terasy drevom, zastrešenie terasy, drevený prístrešok, drevená pergola nad terasou, drevená veranda pri dome, veranda pri dome, drevené pergoly

Drevené pergoly nie sú len estetickým prvkom pre vašu terasu, ale aj praktickým riešením, ktoré zvyšuje komfort a využiteľnosť tohto exteriérového priestoru. Pergoly prinášajú mnoho výhod, či už ide o predĺženie doby využívania terasy počas roku, poskytovanie tieňa, alebo ochranu terasy pred vonkajšími vplyvmi.

Drevené pergoly a ich výhody pre terasu

Drevené pergoly prinášajú terasám mnoho výhod, ktoré pomáhajú zvyšovať využiteľnosť exteriérovej terasy. Po prvé, poskytujú príjemný tieň, čo umožňuje vychutnávať si terasu aj v horúcich letných mesiacoch bez obáv o prehriatie. Ich schopnosť chrániť terasu pred poveternostnými vplyvmi, ako sú slnečné žiarenie, dážď, či sneh, predlžuje životnosť drevených dosiek a minimalizuje potrebu údržby.

Drevené pergoly tiež pridávajú estetickú hodnotu celkovému exteriéru, čím vytvárajú príjemné a pohodlné miesto na relaxáciu a spoločné stretnutia s rodinou a priateľmi. Ich prírodný vzhľad a teplý pocit, ktorý poskytujú, robia z terasy útulné miesto, ktoré si zamilujete. Navyše, krásne drevené materiály pridávajú exteriéru šarm a charakter.

Okrem toho drevené pergoly predlžujú sezónu využívania terasy, čo znamená, že si môžete terasu užívať aj počas menej priaznivého počasia. Celkový dojem, ktorý drevená pergola vytvára, je jedinečný a robí z terasy miesto, kde môžete relaxovať, grilovať a stráviť kvalitný čas s blízkymi.

Inšpirácie na drevené pergoly

drevený prístrešok, drevený prístrešok k domu, realizácia drevenej pergoly, stavba drevenej pergoly, drevená pergola na mieru, drevený prístrešok
Na obrázku môžeme vidieť jednu z našich realizácií drevenej pergoly. Naša firma sa môže pochváliť 20-ročnou skúsenosťou v oblasti drevených aplikácií a vysokou kvalitou montáže.

Drevené pergoly nie sú len funkčné, ale aj vizuálne atraktívne. Ich prírodný vzhľad a teplá atmosféra, ktorú vytvárajú, pridávajú terase jedinečný šarm. Kombinujú estetiku a praktickosť do jedného elegantného balíčka.

Výhodou dreva oproti iným materiálom je, že ho dokážeme spracovať do rôznych podôb. Preto aj v prípade drevenej pergoly alebo terasy dokážeme vytvoriť aj netradičné i zaujímavé riešenia na mieru. Pri realizácii drevenej pergoly na terase sa teda nemusíte obmedzovať.

drevená pergola, ipe terasa, ipe montované na deck wise spony, kryta terasa, terasa s pristreskom, exoticka terasa, drevené pergoly
Na druhom obrázku vidíme ďalšiu z našich úspešných realizácií drevenej pergoly, ktorá krásne dopĺňa terasový priestor.

Pri výbere drevených materiálov na pergolu máme na pamäti ich odolnosť a trvanlivosť. Využívame len materiály s vysokou odolnosťou, ktoré zaručujú dlhotrvácnosť stavby a nízku údržbu.

drevená pergola z bsh hranolov a lexanom, garapa, drevená terasa garapa, garapa terasa, exotické drevo garapa, terasové dosky garapa, krytá terasa, terasa s prístreškom, terasa s pergolou,
Tretí obrázok ukazuje, ako drevená pergola môže skvele slúžiť ako príjemné miesto na oddych a relaxáciu. Takúto terasu si môže majiteľ naplno užívať aj počas menej priaznivého počasia, napríklad počas dažďa či mrholenia.

Ak ste sa rozhodli zastrešiť si terasu drevenou pergolou, radi vám pomôžeme s realizáciou vašej predstavy. S našimi bohatými skúsenosťami v oblasti montáže drevených terás, pergol a iných aplikácií, garantujeme vysokú kvalitu montáže a materiálov. Vďaka našej odbornosti, profesionalite a poctivosti tak staviame krásne projekty s dlhou životnosťou – to všetko s garanciou spokojnosti.

drevená pergola na terasu, drevené pergoly, pergola na terasu
Posledný obrázok ilustruje, že drevené pergoly môžu predstavovať aj zaujímavé koncepty a netypické riešenia. Takýto skvost poskytne vašej terase útulné miesto na grilovanie a rodinné stretnutia v mimoriadnom štýle.

Profesionálna realizácia drevenej pergoly na mieru s garanciou kvality

Drevené pergoly nie sú len praktickým riešením pre terasu, ale aj investíciou do krásy a komfortu vášho exteriéru. Nechajte sa inšpirovať a pretvorte svoju terasu na miesto, kde budete milovať tráviť čas.

Ak máte záujem o drevenú pergolu na mieru, neváhajte nás kontaktovať. Kontaktujte nás telefonicky alebo emailom ešte dnes. Radi vám pripravíme cenovú ponuku, ktorá bude presne zohľadňovať vaše potreby a predstavy.

Pozrite sa na našu galériu realizácií terás tu.


Zaujal vás tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií drevených terás, fasád a iných drevených projektov.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *