Cena terasy – čo všetko zahŕňa realizácia a aká je jej skutočná hodnota?

Ipe terasové dosky, montáž Ipe terasových dosiek, realizácia balkonovej terasy v Bratislave, cena terasy, drevena terasa cena, kolko stoji terasa, ako sa starať o ipe terasu, ipe terasa

Dostali ste cenovú ponuku na realizáciu terasy a zdá sa vám príliš vysoká? V tomto článku sa bližšie pozrieme na cenotvorbu drevených terás. Vysvetlíme si, čo všetko stojí za realizáciou terasy a prečo platí pravidlo, že dostanete len to, za čo si zaplatíte.

Cena je často rozhodujúcim faktorom pri realizácii terasy. Mnohých zákazníkov zaskočí cena terasy po vytvorení ponuky na mieru. Zdá sa im to príliš veľa, poprípade chcú zjednávať, alebo oslovia inú spoločnosť.

Treba sa však zamyslieť, že tak ako pri iných službách a produktoch kde sme ochotní zaplatiť viac aby sme dostali najvyššiu kvalitu, rovnaký princíp platí aj pri terasách.
V prípade terás je kvalita materiálu a poctivej práce priamo úmerná trvácnosti, životnosti, funkčnosti a vzhľadu. A to sú predsa veci na ktorých záleží.

Dobre spravená terasa z trvanlivej exotickej dreviny zvyšuje hodnotu vašej nehnuteľnosti a pri dobrej starostlivosti vám môže vydržať niekoľko desiatok rokov. Takáto terasa je hodnotou, ktorá pretrvá celé generácie. Exotická terasa vám okrem zvýšenia vizuálnej stránky exteriéru poskytne aj množstvo praktických výhod, pretože je to príjemný a bezpečný prírodný materiál.

legálna ťažba dreva, drevo obnovitelny material, drevo z trvalo udrzatelne obhospodarovanych lesov, kontrolované lesné hospodárstvo,
Pohľad zdola na listnatý exotický strom pestovaný v jednom z našich partnerských lesov z ekologického lesného hospodárstva v Brazílii. Ekologicky udržateľná stromová plantáž.

Každá terasa má svoj jedinečný príbeh

Pri drevenej terase môžeme povedať, že každá je unikátna a má svoj vlastný príbeh. Je to podmienené samotným drevom, ktoré patrí medzi jediný obnoviteľný stavebný materiál s týmito vlastnosťami.

Predstavte si, že pred tým, než vznikne vaša terasa, sa terasové dosky musia spracovať a doviezť z vyťaženého dreva, ktoré rástlo v podobe stromu niekoľko ďesaťročí. Farmári na svojich plantážach tieto stromy neustále vysádzajú a tým zabezpečujú trvalú udržateľnosť pre ďalšie generácie. Dosky z týchto stromov musia byť dodávané s certifikátom FSCalebo PEFC. Tieto certifikáty garantujú ekologicky udržateľné hospodárenie, teda že drevo, ktoré sa spracuje musí byť priebežne vysádzané na plantážach na to určených.

V našom prípade sa vždy jedná o prvotriedne certifikované terasové dosky z legálneho ekologického hospodárstva, ktoré zabezpečuje trvalú udržateľnosť. V prípade exotických drevín je kontrolované hospodárstvo zároveň férové k domácemu obyvateľstvu, poskytuje im obživu a podporuje rozvoj lokálnych komunít v krajinách tretieho sveta.

povod dreva, povod terasovych dosiek, cena terasy, kolko stoji terasa, drevena terasa cena
Za vznikom terasových dosiek stojí množstvo času a práce mnohých ľudí z rôznych kútov sveta.

Pre vznik terasových dosiek teda treba množstvo času a práce mnohých ľudí z rôznych kútov sveta. Táto práca zahŕňa hospodárstvo, výsadbu, ťažbu i výrobu. Aj preto je cena terasových dosiek, obzvlášť tých z exotických drevín vyššia. Táto cena sa však majiteľovi terasy vráti tým, že jeho terasa z exotickej dreviny vydrží 50-75 rokov (podľa typu dreviny). Na rozdiel od iných stavebných materiálov je celosvetový dopyt po drevinách využívajúcich sa na stavbu terás oprávnene vysoký. Drevo je totiž prírodný materiál s veľmi praktickými vlastnosťami, ktorý má nenahraditeľný vzhľad a adekvátne parametre na použitie do exteriéru.

Cena realizácie terasy však nekončí u samotných terasových dosiek, podkladových hranolov a ďalších materiálov potrebných na montáž. Poďme sa teda pozrieť, čo všetko skutočne zahŕňa stavba terasy.

Čo všetko skutočne stojí za cenou montáže terasy?

V prípade, že sa rozhodnete pre realizáciu drevenej terasy, samotná montáž je len zlomok úkonov, ktoré sa vyžadujú pre úspešné dokončenie projektu. Začína to obhliadkou miesta, návrhom terasy, pokračuje to objednaním materiálu na stavbu, následným plánovaním projektu, zorganizovaním pracovníkov, ktorí budú prácu vykonávať.

Postup montáže drevenej terasy z exotického dreva IPE, 5 tajomstiev krásnej drevenej terasy, ktorá vydrží desaťročia, Zháňate lacné terasové dosky? Na toto si dajte pozor
Náš montážnik pri práci.

V deň montáže sa musí tovar vyzdvihnúť a bezpečne dopraviť na miesto realizácie. Netreba zabudnúť aj na to, že na samotnú montáž a spracovanie terasových dosiek je potrebné zabezpečiť si množstvo nákladných profesionálnych nástrojov na rezanie a opracovanie dreva či prípravu podkladu terasy, ako aj veľa ďalších pomôcok a spojovacieho materiálu.

Takže ak platíte firme za realizáciu terasy, v skutočnosti vôbec neplatíte len za materiál a samotnú prácu, ale aj za množstvo iných vecí ako sú:

 • vedomosti a znalosti,
 • skúsenosti,
 • zručnosť,
 • nástroje,
 • čas na plánovanie,
 • čas na prípravu,
 • profesionalitu,
 • pracovnú morálku,
 • precíznosť a zmysel pre detail,
 • disciplínu,
 • odhodlanie,
 • bezúhonnosť,
 • odvody,
 • platy na zamestnancov,
 • daň,
 • poistenie,
 • poplatky, benzín, lízingy a iné finančné transakcie spojené s výkonom práce.

Tieto „neviditeľné veci“ stoja za každou jednou prácou na mieru. Preto ak dostanete cenovú ponuku na mieru a nie ste spokojný s navrhovanou cenou, prosím skúste sa zamyslieť, aké množstvo skúseností, know-how, úsilia, materiálu a ľudských zdrojov daná práca vyžaduje pred tým, než sa rozhodnete cenu zjednávať alebo hľadať lepšiu ponuku u ďalšej firmy.

Hľadieť len na cenu sa nevypláca

Vždy sa totiž nájde niekto, kto vám dokáže spraviť lacnejšiu cenovú ponuku, ale znižovanie ceny sa vždy prejaví na úkor výsledku projektu. Či už to bude nižšia kvalita materiálu, menej skúsený personál, menej dôsledná práca alebo samotná montáž, pamätajte, že vždy dostanete len to, za čo si zaplatíte.

V našom predchádzajúcom článku sme sa venovali téme nepodarených montáží terás, kde sa zákazníci nechali zlákať lacnými cenovými ponukami. V snahe ušetriť si zvolili lacnejšiu firmu, poprípade si spravili samomontáž a problémy so vzhľadom i funkčnosťou terasy na seba nenechali dlho čakať.

nepodarená montáž terasy
Ukážka nepodarenej montáže terasy. V tomto prípade nás kontaktovali za účelom opravy terasy, ktorá bola realizovaná inou firmou. Jednalo sa o použitie drahého exotického dreva Cumaru, ktoré však bolo zle namontované.

Zákazníci sa na nás obracujú po tom, ako sa im začína doslova rozpadať terasa pred očami len po pár rokoch od realizácie. Žiaľ, mnohé takéto terasy si vyžadujú celkovú demontáž a opätovnú montáž, čo predstavuje ďalšie investície. V konečnom dôsledku vyjde terasa svojho majiteľa omnoho viac peňazí, ako keby si hneď na začiatku priplatil za kvalitne odvedenú prácu u renomovanej spoločnosti.

Netreba zabúdať na garanciu a záruku vykonanej práce, ktorú kvalitná firma musí zaručiť. Aj od toho sa odvíja cena terasy v ponukách serióznych spoločností.

Pri výbere montážnej firmy stavte na istotu

Spoločnosť CUMARU s.r.o. sa zaoberá montážou a renováciou drevených terás už viac ako 18 rokov. Naše skúsenosti, vedomosti, odborný a poctivý prístup k práci spolu s prvotriednou technikou už využilo stovky spokojných zákazníkov nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

Naše terasy staviame s garanciou kvality a dokážeme zrealizovať akékoľvek požiadavky klienta. Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru a splňte si sen o svojej vysnívanej terase.

modrené terasy, moderna terasa, ipe terasa, terasa s bazenom, drevo okolo bazena, terasa okolo bazena, Ipe drevo, ipe terasa, terasa s bazenom a virivkou,
Takto môže vyzerať aj vaša terasa.

Pozrite sa na galériu našich prác tu.

Zaujímajú vás realizácie terás a iné informácie zo sveta spracovania dreva? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

2 názory na “Cena terasy – čo všetko zahŕňa realizácia a aká je jej skutočná hodnota?” on “Cena terasy – čo všetko zahŕňa realizácia a aká je jej skutočná hodnota?

 1. Timotej Kupčík napísal:

  Dobrý deň prajem, chcel by som Vás poprosiť o cenovú ponuku montáže a materiálu drevenej terasy na streche o ploche 15 m² + vyvýšený záhon z toho istého dreva o rozmeroch 2,8×0,5xx0,6 m (DxŠxV). Ak by sa dalo naceniť drahšiu a lacnejšiu variantu dreva budem rád.

  Ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň

  • Cumaru s.r.o. napísal:

   Dobrý deň, prosím kontaktujte nás priamo na tel. číslo +421 905 604 717 alebo e-mailom na cumaru@cumaru.sk pre urýchlenie komunikácie a vytvorenia cenovej ponuky.
   Ďakujeme a prajeme príjemný deň.
   CUMARU tím

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *