Obnova terasy – ako efektívne zrenovovať každú drevenú terasu

obnova terasy, renovácia terás, renovácie terás, renovácia drevenej terasy, natieranie terasy, údržba terasy

Ak ste majiteľom drevenej terasy, potom už určite viete, že drevo reaguje na okolité prostredie. Tak ako všetky ostatné materiály v exteriéri, aj drevo neustále podlieha poveternostným vplyvom a znečisťovaniu. Obrovskou výhodou oproti iným materiálom však je, že drevo je možné krásne zrenovovať do pôvodného stavu. Obnova terasy tak predstavuje efektívny spôsob, ako prinavrátiť nový vzhľad a ošetriť terasové dosky.

V dnešnom článku vám vysvetlíme, v čom spočíva účinná renovácia terasy a ako sa dá zrenovovať skutočne každá drevená terasa.

Dá sa zrenovovať skutočne akákoľvek terasa?

Zrenovovať môžeme akúkoľvek drevenú terasu, ktorá nemá žiadne známky výrazného poškodenia. Ak je terasa v takom stave, že sa môže používať na svoj účel bez obmedzení, potom je určite možné ju zrenovovať.

V prípade, že sú dosky niekde pouvoľnované, terasa má nestabilný základ a dosky sa pohybujú alebo vyčnievajú, terasa musí byť najskôr opravená alebo upevnená. Drevené dosky napadnuté hnilobou, plesňami, prasknuté a zlomené dosky sa môžu vymeniť po jednotlivých kusoch. V prípade, že je poškodenie terasy rozsiahle, je nutná celková demontáž a následná montáž novej terasy.

Efektívna obnova terasy je prispôsobená typu dreviny a celkovému stavu terasy

Aby bola renovácia a obnova terasy skutočne účinná, mal by ju prevádzať skúsený odborník. Ten vie presne zhodnotiť aktuálny stav terasových dosiek podľa typu dreviny, znečistenia a zvetrania i predchádzajúcej starostlivosti. Následne podľa toho vytvorí individuálny plán renovácie na mieru a prispôsobí mu aj výber vhodných komponentov a materiálov na ošetrenie terasy.

Takýto individuálny prístup dokáže obnoviť a ošetriť drevené dosky do takej podoby, v akej sa ukrýva maximálny potenciál konkrétnej dreviny. Terasové dosky získajú nový vzhľad ako čerstvo po monáži a zároveň sú ochránené a ošetrené voči vonkajším vplyvom. Renovácia drevenej terasy má tak výrazný vplyv na dobrý stav dosiek z dlhodobého hľadiska a predlžuje životnosť terasy.

terasa v procese renovácie, obnova terasy
Drevené dosky v procese profesionálnej renovácie.

Aké kroky zahŕňa profesionálna renovácia terasy

Základným postupom renovácie terasy je vyčistenie dosiek od hrubých nečistôt a prachu pozametaním alebo povysávaním. Následne dosky prechádzajú procesom brúsenia s odsávaním, aby sa pri tomto úkone neprášilo do okolia. Brúsenie zbaví dreva patiny, povrchovej plesne, zažratých nečistôt, fľakov, vyhladí drobné praskliny, triesky a otvorí povrch dreva na ošetrenie olejom.

V niektorých prípadoch, keď sú dosky príliš znečistené alebo boli znehodnotené predchádzajúcimi nevhodnými nátermi, je potrebné pristúpiť k dvojfázovému alebo viacfázovému brúseniu. Brúsenie je vždy potrebné prispôsobiť typu a stavu dreviny, preto je vhodné aby ho vykonával odborník.

Terasové mólo po našej renovácii.

Po brúsení ošetríme dosky špeciálnym ošetrujúcim terasovým olejom. Ten preniká do hĺbky dreva kde ho vyživuje a poskytuje mu dlhotrvácnu ochranu. Pigment obsiahnutý v terasovom oleji ho pomáha chrániť proti slnečnému žiareniu, ktoré v dreve spôsobuje blednutie a sivnutie.

Individuálne zhodnotenie stavu terasy nám pomôže vybrať úroveň pigmentácie terasového oleja. Terasový olej tak miešame presne na mieru konkrétnej terase a jej potrebám v rámci renovácie. Vďaka tomu je výsledok renovácie vždy krajší a trvácnejší.

Pre detailnejší postup a viac informácií o renovácii terás si prečítajte náš článok:
Profesionálna renovácia a obnovenie drevenej terasy krok za krokom

Čím natrieť terasové dosky, renovácia terasy, obnovenie terasy, údržba drevenej terasy, čistenie drevenej terasy,

Obnovte svoju terasu s ohromujúcim efektom

Vaša terasa môže opäť vyzerať ako nová. S našou profesionálnou renováciou sa jej dostane tej najlepšej starostlivosti na slovenskom trhu. Naše výsledky a neustále rastúca základňa spokojných majiteľov terás sú toho dôkazom.

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru.

  Kontaktovať nás môžete prostredníctvom kontaktného formuláru alebo priamo na e-mail: renovacie(zavináč)cumaru.sk  Odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom spätného kontaktovania.  Páčil sa Vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií a renovácií drevených terás, fasád a iných drevených aplikácií.

  Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

  Cumaru s.r.o.

  Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *