Cumaru terasové dosky – top kvalita s profi montážou a zárukou

cumaru terasové dosky, dosky cumaru, cumaru terasa, exotické terasové dosky

Hľadáte kvalitné terasové dosky Cumaru? Naša spoločnosť patrí medzi prvé firmy, ktoré priniesli túto exotickú drevinu na slovenský trh. Odvtedy už ubehlo viac než 19 rokov a drevina Cumaru patrí stále medzi tie najobľúbenejšie. Ako pionieri s bohatou skúsenosťou na spracovanie tejto dreviny dokážeme zabezpečiť skutočne výnimočnú stavbu cumaru terasy.

V dnešnom článku vám priblížime vlastnosti i vzhľad terasových dosiek Cumaru a predstavíme niektoré z našich top realizácií pre Vašu inšpiráciu.

Cumaru terasa pri bazéne, cumaru okolo bazena, drevena terasa okolo bazena, cumaru, exoticka terasa

Pôvod Cumaru

Drevina Cumaru patrí medzi tvrdé exotické dreviny pochádzajúce z Južnej a Strednej Ameriky, najmä však Brazílie. Na trhu s exotickými drevinami dlho dominoval predovšetkým Teak Barmský a neskôr Ipe. Tieto dreviny sa stali akýmsi symbolom luxusu a prémiovej kvality, v dôsledku čoho ponuka nedokázala uspokojiť vysoký globálny dopyt.

Predajcovia teda museli logicky prísť s alternatívou k týmto drevinám a vtedy prišlo na scénu Cumaru. Cumaru má porovnateľné výkonnostné parametre ako Ipe či Teak a navyše rozhodne nezaostáva ani v otázke estetiky a krásneho vzhľadu. Zároveň je lacnejšie, niet preto divu, že sa rýchlo ujalo v odvetví spracovania drevín.

Zaujímavosťou je, že napriek svojej výrazne nižšej cene oproti Teaku Barmskému, je Cumaru viac ako trojnásobne tvrdšie a teda aj odolnejšie drevo. Táto vlastnosť ho doslova predurčuje na použitie v exteriéri, kde môže dobre slúžiť aj v náročných podmienkach. Jedná sa napríklad o terasy pri bazénoch, mostíky či móla na vode, ale aj komerčné terasy a chodníky.

Vodeodolné exotické dreviny sú ideálne na použitie aj pri bazénoch, jazierkach, vírivkách a v kúpeľoch.

Vzhľad Cumaru

Cumaru je charakteristické svojim vzájomne prepojeným zrnom a rovnomernou textúrou. Farebne sa pohybuje od svetlohnedej, cez zlatohnedú až po tmavohnedú farbu. Cumaru terasové dosky môžu obsahovať rôzne červenkasté až dokonca purpurové odtiene a žltkasté až zlatohnedé pruhy. Celkový vzhľad Cumaru dosiek na terase vytvára vizuálne jemný a elegantný dojem.

Cumaru terasové dosky v číslach

Typ drevinyPôvodná farbaTvrdosťHustotaPožiarna odolnosťŽivotnosťPôvod
Cumaru3540 lb1070 kg/m³trieda A50+ rokovJužná Amerika – Brazília, Venezuela…

Cumaru dosky majú veľmi podobné parametre s najodolnejšou exotickou drevinou Ipe. Teak mnohonásobne prevyšujú v tvrdosti i hustote. V porovnaní s mäkkými drevinami ako je Smrek či Borovica môžeme o Cumaru hovoriť ako o superdrevine, čo sa týka odolnosti a životnosti.

Výberom Cumaru na svoju terasu tak rozhodne nič nepokazíte, práve naopak. Bude o čosi lacnejšia ako terasa z Ipe, či Teaku a zároveň Vám poskytne mnoho benefitov. Cumaru terasa vám prinesie oku lahodiaci exteriérový priestor s dlhou životnosťou a nenáročnou údržbou.

cumaru terasa, terasa pri bazéne, drevená terasa okolo bazenu, cumaru, drevo okolo bazena

Realizácia Cumaru terasy s garanciou kvality

Ak si chcete zabezpečiť pôvabnú a dlhotrvácnu terasu, okrem správneho výberu dosiek je dôležitá aj kvalitná a profesionálna montáž. Naša spoločnosť realizuje terasy odborne a poctivo za použitia top materiálov a komponentov. V kvalite nikdy nerobíme kompromisy, aj preto ako jedna z mála firiem vieme garantovať záruku kvality našich montáží.

Zavolajte nám pre cenovú ponuku na mieru zadarmo.

Pozrite si naše top realizácie drevených terás tu.


Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií drevených terás, fasád a iných drevených projektov.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *