Profi renovácia dreva v exteriéri – krásne oživenie a predĺženie životnosti drevených obkladov

renovácia dreva, renovácia drevených povrchov, obnovenie vzhľadu dreva v exteriéri, profesionálna renovácia drevených povrchov

Oxidácia dreva v exteriéri je prirodzený proces, ktorý spozná každý majiteľ drevených obkladov. Okrem vyblednutia alebo ztmavnutia povrchu dreva, môžeme na dreve pozorovať aj fľaky, škrabance, čmuhy, či iné nedokonalosti vzhľadu. V dnešnom článku vám ukážeme, ako naša profesionálna renovácia dreva dokáže krásne a účinne obnoviť pôvodný vzhľad dreva a prečo je dôležité ju dopriať dreveným povrchom v pravidelných intervaloch.

Drevo prirodzene reaguje na okolité prostredie

Či už sa jedná o vertikálne alebo horizontálne drevené obklady, reakcia dreva na okolité prostredie na seba nenechá dlho čakať. Na vine je predovšetkým slnečné žiarenie, ktoré svojimi UV lúčmi preniká do povrchových štruktúr dreva, kde spôsobuje chemickú reakciu – fotodegradáciu. V tejto reakcii sa rozkladá lignín a celulóza a voda následne vyplaví tieto fotodegradované fragmenty z dreva, čím dochádza k zmene farby.

Mnohí majitelia novej terasy, fasády či plotu sú nepríjemne prekvapení, keď vidia ako drevo stratilo pôvodnú farbu a vzhľad. Musíme si však uvedomiť, že slnečné lúče a ďalšie vonkajšie poveternostné podmienky majú obrovský vplyv na všetky povrchy v exteriéri. Dokonca aj človek reaguje pobytom na slnku tak, že sa jeho koža opáli.

drevená terasa so špinavými a popraskanými doskami, ktoré boli ošetrené nevhodným náterom
Táto vyblednutá terasa s patinou mala veľmi znehodnotený popraskaný povrch, pretože si ju pred tým majiteľ ošetril nevhodným voľnopredajným prípravkom.

Okrem slnečného žiarenia drevo významne reaguje aj na vlhkosť, pod vplyvom ktorej sa zmršťuje alebo rozpína. Povrch dreva sa neustále namáha a opotrebováva aj používaním, napríklad chodením po terase. V neposlednom rade netreba zabudnúť na neustále znečisťovanie dreveného povrchu. Každým zafúkaním vetra sa na povrchu dreva usádza prach, peľ a iné nečistoty z ovzdušia.

Všetky tieto faktory spôsobujú postupnú degradáciu dreva, avšak existuje jeden spôsob, ktorým môžeme spomaliť tento proces a prinavrátiť drevu jeho pôvodnú krásu. Je ním profesionálna renovácia dreva.

renovácia dreva, renovácia dreveného povrchu, renovácia drevených dosiek, renovácia terasy, obnovenie terasy
Tá istá terasa po našej profesionálnej renovácii, kde sme sa snažili odstrániť predchádzajúcu vrstvu prípravku, aby sme doskám vrátili späť krásnu a hlavne prirodzenú podobu.

Profi renovácia dreva dokáže divy

Drevo má narozdiel od ostatných materiálov v exteriéri jednu veľkú výhodu. Môžeme ho efektívne a účinne zrenovovať tak, aby sa obnovila jeho pôvodná farba i vzhľad. Profesionálna renovácia sa okrem obnovy vzhľadu zameriava aj na dôkladné a hĺbkové ošetrenie dreviny. Vďaka tomu pomáha zlepšovať celkový stav dreva, čím významne predlžuje jeho životnosť.

Naša renovácia dreva pozostáva z niekoľkých procesov, ktoré prispôsobujeme individuálne podľa konkrétneho typu dreva, stavu povrchu a iných podmienok. Zameriavame sa na precízne vyčistenie povrchu dreva od patiny, znečistenia, plesní i drobných povrchových poškodení a jemných prasklín prostredníctvom viacerých postupov.

Dôkladne vyčistený a otvorený povrch dreva následne ošetríme špeciálnym výživným olejom s obsahom prírodných olejov a parafínov. Blahodárne látky z oleja sa vstrebú do dreviny a dodajú jej potrebnú výživu, ktorú postupne strácala vyplavovaním. Okrem toho, pigmenty obsiahnuté v našom špeciálnom oleji chránia povrch dreva pred UV žiarením. Drevo tak dlhodobo chránime pred zvetrávaním a degrádáciou vplyvom vonkajších faktorov.

Ak vás zaujíma viac informácií o našej profesionálnej renovácii drevených povrchov, môžete si prečítať náš článok:
Profesionálna renovácia a obnovenie drevenej terasy krok za krokom

Samozrejme, ošetrenie a obnovenie dreva nemá permanentný účinok a treba ho pravidelne opakovať. Frekvencia starostlivosti o drevené povrchy závisí od typu aplikácie. Pri terasách odporúčame renovovať minimálne 1-krát ročne. Pri plotoch alebo vertikálnych obkladoch, ako sú napríklad drevené fasády, môže byť frekvencia starostlivosti nižšia.

renovácie drevených terás, renovácia terasy

Nie je renovácia ako renovácia

V priebehu rokov sme si overili kvalitu rôznych materiálov a techník renovácie, vďaka čomu sme si vybudovali overenú a efektívnu metódu obnovy a ošetrenia drevených povrchov. Naša práca pomáha sklamaným majiteľom prinavrátiť pekný vzhľad ich drevených aplikácií, a predlžovať použiteľnosť a životný cyklus ich majetku.

Dokážeme obnoviť aj veľmi zanedbané, či zle ošetrené povrchy, ktoré si majitelia znehodnotili nesprávnou, neodbornou starostlivosťou a nevhodnými nátermi. Často tiež opravujeme a renovujeme drevené povrchy, ktoré boli nedostatočne a nevhodne zrenovované inou firmou.

Pozrite sa na naše úžasné výsledky renovácií terás.

Máte drevené povrchy, ktoré potrebujete ošetriť a zrenovovať? Zverte ich do rúk nám a uvidíte ten ohromujúci rozdiel. Kontaktujte nás pre cenovú ponuku ešte dnes, pretože termíny sa nám v sezóne rýchlo míňajú.  Odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom spätného kontaktovania.

  Páčil sa Vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií a renovácií drevených terás, fasád a iných drevených aplikácií.

  Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

  Cumaru s.r.o.

  Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *