Top inšpirácie pre drevené schody na terasu

terasa so schodmi, drevené schody na terasu, schody na terasu, vyvýšená terasa so schodmi, vonkajšie schody na terasu

Drevené schody na terasu predstavujú najpraktickejšie a najestetickejšie riešenie pri nadzemnych drevených terasách. Terasy, ktoré sú na poschodí alebo vyvýšené terasy potrebujú sprístupniť vonkajší terén prostredníctvom schodov. V dnešnom článku vám ukážeme krásne realizácie schodov na terasu z našej dielne pre vašu inšpiráciu.

schody na terasu, vonkajšie drevené schodisko, drevená terasa so schodmi

Terasa so schodmi v rámci jednej realizácie

Realizácia vyvýšenej terasy väčšinou zahŕňa aj vypracovanie shodiska z rovnakého materiálu, z akého je postavená terasa. Umožňuje to zjednotiť celkový vzhľad stavby a pôsobí to veľmi esteticky. Okrem zosúladeného vzhľadu to má však aj praktické výhody, ktoré ocení každý majiteľ.

Drevené schody na terasu a ich výhody

Najdôležitejším faktorom na ktorý sa prihliada pri konštrukcii schodiska je bezpečnosť. Drevené schody na terasu sú bezpečnejšie, pretože povrch dreva má prirodzene protišmykový povrch. Aj pri vlhkých podmienkach tak chránite seba a svojich blízkych pred úrazom z pošmyknutia.

Ďalším benefitom drevených povrchov je ich termoregulačná vlastnosť. Drevo si udržiava stálu teplotu a nikdy sa príliš neochladí ani neprehreje. Túto schopnosť oceníte najmä počas horúcich letných dní, kedy môžete chodiť bosý po terase aj schodoch bez toho, aby ste si popálili chodidlá. Narozdiel od betónu či iných materiálov, drevo nezadržiava teplo a nesála ho aj po západe slnka.

Ak máme terasu a schody z jednotného materiálu, môžeme sa zamerať ešte na ďalšiu výhodu, ktorá vyplýva z tejto kombinácie – rovnaká životnosť. Ak si zvolíme na stavbu terasy so schodmi dlhotrvácne dreviny, napríklad exotické drevo, schodisko nám vydrží tak dlho ako terasa – teda niekoľko desiatok rokov. Mimoriadne odolná a pôvabná drevina Ipe napríklad vydrží v podobe obkladov na terasu až 80 rokov.

Zrealizujeme vám drevenú terasu aj schody s garanciou kvality

Či už potrebujete postaviť novú terasu so schodmi, alebo len pristaviť schody k už postavenej terase, ste na správnej adrese. Naša spoločnosť sa venuje realizáciám drevených terás a iných aplikácií z dreva už viac než 19 rokov. Vďaka našemu profesionálnemu a odbornému prístupu k práci, pri ktorej využívame len najlepšie materiály na trhu, môžeme poskytovať montáž terás s garanciou kvality.

Pozrite sa na naše realizácie drevených terás tu.

 Zavolajte nám, alebo nám napíšte a my vám pripravíme cenovú ponuku na mieru zadarmo.


Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií drevených terás, fasád a iných drevených projektov.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *