Prístavba terasy k domu – zveľaďte svoj exteriér krásnou terasou na celý život

prístavba terasy k domu, pred a po, realizácia drevej terasy

Terasa k domu je neoddeliteľnou súčasťou každej poriadnej stavby. Tento praktický priestor nám poskytuje miesto na relaxáciu, stolovanie a užívanie si príjemných chvíľ v kruhu rodiny i priateľov. Nezáleží na tom, či ste majiteľom novostavby alebo staršieho domu. Prístavba terasy k domu je možná za akýchkoľvek okolností.

V dnešnom článku vám ukážeme, ako sme zrealizovali krásne terasy k starším domom aj novostavbám s úžasným výsledkom.

Prístavba terasy k staršiemu domu na zámkovú dlažbu

Pri našej nedávnej realizácii sme montovali terasu priamo na starú zámkovú dlažbu. O zámkovej dlažbe je všeobecne známe, že za vlhkých podmienok môže byť nebezpečná. Stačí aby trochu zapršalo a dlažba sa ihneď stáva extrémne klzkým povrchom.

Náš terasový projekt zahŕňal zväčšenie priestoru terasy popri obrubníku, ktorý oddeľuje výsadbu. Okrem zväčšenia úžitkovej plochy terasy môžeme hovoriť aj o ďalších benefitoch tejto prestavby.

prístavba terasy k domu, terasa k domu, terasy pri dome, terasa postavená pri dome, montáž terasy pri dome

Prirodzený protišmykový povrch exotickej dreviny zabezpečil zvýšenie bezpečnosti proti pádom a pošmyknutiam. Prírodný a pekný vzhľad terasových dosiek navyše dodal exteriéru príjemný a útulný charakter. Terasa tak zvýšila celkový estetický dojem stavby.

Drevo je rozhodne lepším materiálom ako zámková dlažba aj z hľadiska termoregulácie. V horúcich letných dňoch si udržiava stálu teplotu a neprehrieva sa tak, ako iné materiály. Majitelia si tak na svojej novej terase už viac nepopália bosé nohy.

montáž terás, montáž terasy, montáž drevenej terasy, realizácia terás,

Kvalitná terasa vydrží desaťročia

Kvalitná konštrukcia terasy spolu s vhodným výberom terasových dosiek a komponentov je skutočne kľúčovou záležitosťou, ktorá ovplyvní celkový vzhľad aj životnosť terasy. Ak si zvolíte na terasu dosky z odolných a dlhotrvácnych drevín, akými sú napríklad exotické dreviny, zabezpečíte si tak terasu na celý život.

Populárne exotické dreviny, ako napríklad Cumaru, Ipe, Teak, Merbau, či Garapa, sú tvrdé dreviny s výbornou stabilitou a rezistenciou voči plesniam, hnilobe aj škodcom. Dokážu pohodlne ustáť celoročné vonkajšie podmienky a udržať si dobrú kondíciu aj pri náročnom používaní, napríklad pri bazénoch alebo vodných plochách.

vyvysena terasa pri dome, stavba terás, montáž terasy, drevené terasy, realizácia drevenej terasy v Bratislave, montáž drevenej terasy, typy terás

Terasa z prémiovej dreviny Ipe vám pri pravidelnej a správnej starostlivosti môže vydržať až 80 rokov. Teaková terasa bude bezproblémov slúžiť 70 rokov i viac. Terasa z obľúbeného Cumaru vydrží približne 50 rokov. Dá sa teda povedať, že vyššie vstupné náklady na exotické terasy sa majiteľom vrátia z dlhodobého hľadiska – teda dlhou životnosťou a bezproblémovým využívaním tejto stavby.

Samozrejme, zvoliť si správny terasový materiál nestačí. S prihliadnutím na typ dreviny, okolité podmienky aj účel terasy musí terasový projekt zahŕňať odbornú montáž. Len ak je kvalita materiálov v súlade s kvalitnou realizáciou, môžeme hovoriť o dobrej stavbe s dlhou životnosťou.

realizácia drevenej terasy, ipe terasa, ipe, ipe drevo, drevená terasa, montáž drevenej terasy na mieru, exotické drevo na terase, ipe terasové dosky

Stavte na istotu – zvoľte si stavbu terasy s garanciou kvality

Naša spoločnosť sa venuje realizáciám terás už dve dekády. Naše mnohoročné skúsenosti nám umožnili získať prehľad o najlepších riešeniach pre akýkoľvek projekt bez ohľadu na náročnosť alebo nápaditosť prevedenia. Vďaka nášmu odbornému, poctivému prístupu k práci a využívaniu top materiálov i komponentov tak dokážeme realizovať terasy so zárukou.

Pridajte sa aj vy k najspokojnejším majiteľom terás na SlovenskuZavolajte nám, alebo nám napíšte a my vám pripravíme cenovú ponuku na mieru zadarmo.

Pozrite sa na naše realizácie drevených terás.


Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií drevených terás, fasád a iných drevených projektov.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *