Terasy z dreva – top inšpirácie na očarujúce drevené terasy v modernom štýle

terasové dosky montáž, ipe terasa, terasové dosky ipe okolo bazéna, exotické drevo ipe, terasa okolo bazéna z exotického dreva Ipe, vstavané sedenie na terase, architektonické drevené riešenia

Hľadáte inšpiráciu na dokonalé terasy z dreva? Moderný štýl v oblasti terás je dnes synonymom pre estetiku spojenú s funkcionalitou. V našom článku sa pozrieme na moderné trendy v stavbe terás a zdôraznime dôležitosť kvalitnej montáže, ktorá je kľúčom k dlhotrvácnej kráse vášho exteriéru.

aké drevo máte na terase, drevene terasy, ako spoznat typ dreva na terase, typy drevin na terase, inšpirácie na terasy z exotických drevín

Kvalitná montáž pre dlhodobý a krásny výsledok

Pri stavbe terás je kvalitná montáž základným kameňom pre úspešný projekt. Montáž drevenej terasy totiž významne ovplyvní celkový vzhľad aj životnosť terasy. Profesionálna inštalácia tak zabezpečí nielen esteticky príjemný výsledok, ale aj odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam a dlhotrvácnosť.

Vyvýšená terasa pri dome, podlaha na terasu

Multifunkčné riešenia pre maximálnu využiteľnosť

Moderné terasy nie sú len o estetike, ale aj o praktickosti. Výhody terás môžeme ešte viac rozšíriť pomocou multifunkčných riešení. Vstavané úložné priestory, kvetináče či pojazdné terasy, ktoré zároveň slúžia ako kryt bazénu, sú len niektoré z populárnych možností. Dômyselné kombinovanie využiteľnosti terasy so štýlovým dizajnom je kľúčom k maximálnemu potešeniu z vášho exteriéru.

terasa z exotického dreva, drevená terasa, exotické dreviny na terasu, ipe, ioe drevo, ipe terasa, ipe drevo okolo bazéna, ipe terasa pri bazéne, montáž terasy z exotickej dreviny, montáž terasy

Terasu môžeme obohatiť o doplnky, ktoré pomôžu doladiť jej štýl a pridať nový rozmer. Rovnako tak máme možnosť optimalizovať priestor terasy a rozšíriť jej pôvodný účel, čím ušetríme cenný priestor. Napríklad, ak disponujeme malým pozemkom, môžeme na terase umiestniť závesnú stenu pre záhony alebo okrasné kvetináče.

úložný priestor na terase, dizajn terasy, zaujímavé terasy, ipe, ipe terasa, terasa pri bazéne

Výber materiálu na terasu

Pri výbere materiálu na terasu je rozhodujúce myslieť na odolnosť a estetiku. Medzi najlepšiu voľbu patria jednoznačne prémiové exotické dreviny. Tie sú v súčasnosti obzvlášť populárne pre svoju mimoriadne vysokú odolnosť, exkluzívny vzhľad aj dlhú trvanlivosť. Dreviny ako Ipe, Cumaru, či Teak, vám zabezpečia ohromujúco krásnu terasu, ktorá vám poslúži celé desaťročia.

realizácia drevenej terasy, drevená terasa, ipe, ipe terasa, exotické drevo ipe, drevina ipe, ipe terasové dosky, realizácia terasy, montáž terasy

Dobrá voľba pri výbere materiálu na terasu sú aj thermo dreviny. Thermodrevo, teda termicky upravené mäkké drevo poskytuje primeranú odolnosť a trvanlivosť v exteriéri. Ak túžite po klasickom vzhľade lokálnych drevín, určite siahnite po elegantnom Thermo Jaseni alebo charakteristickej Thermo Borovici.

Realizácia krytej terasy s bazénom a vírivkou

Terasy z dreva v najvyššej kvalite od lídra na trhu

Naša firma sa venuje realizácii terás už viac než 20 rokov. Sme renomovanou spoločnosťou s odborným a poctivým prístupom k práci. Vďaka tomu stavaviame krásne terasy s garanciou kvality.

Ak máte záujem o realizáciu vlastnej drevenej terasy, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám poskytneme bezplatnú cenovú ponuku na mieru, aby vaša terasa bola nielen krásna, ale aj presne podľa vašich predstáv.

Vytvorte si svoj vlastný kúsok prírody a pohody priamo v pohodlí vášho domova s našimi drevenými terasami.

Pozrite si naše portfólio drevených terás.


Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky aj zaujímavosti zo sveta spracovania dreva na terasy, podlahy, či fasády.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *