Top inšpirácie na drevené oplotenie terasy

drevené oplotenie terasy

Drevené oplotenie terasy využijeme najmä v prípadoch, ak je naša terasa vyvýšená. Vtedy nám poskytne ochranu pred pádom a zvýši pocit bezpečia. Môžeme ju však postaviť k terase aj keď si chceme vytvoriť súkromie pred zvedavými susedmi, alebo len pre estetické účely. V dnešnom článku vám predstavíme krásne inšpirácie na drevené oplotenia, ktoré dodali terasám ochranu aj štýl.

drevené stavby, drevená terasa, drevené obklady, montáž drevených obkladov, drevený paraván

Drevené oplotenie terasy môže mať rôzne podoby. Na obrázku vyššie sa jedná o akúsi drevenú stenu, alebo paraván. Ten okrem poskytnutia maximálneho súkromia slúži aj ako dobrá zábrana proti vetru.

dizajn terasy, drevená terasa, ipe, ipe terasa, drevená terasa okolo bazéna, drevo okolo bazénu, montáž drevenej terasy

Pri realizácii tejto bazénovej terasy boli súčasťou projektu aj rôzne praktické prvky. Tie zahŕňajú otvárateľné lavice na sedenie, ktoré zároveň slúžia ako odkladací priestor. Celý tento úsek je dômyselne oddelený stenou, respektíve oplotením. Vďaka tomu je oddychová zóna vizuálne zvýraznená, a zároveň poskytuje pocit útulnosti i súkromia.

drevené zábradlie na terasu, drevený plot, drevená terasa so zábradlím, drevené zábradlie, drevené oplotenie terasy

Drevené oplotenie môže aj obyčajnej terase dodať významný estetický prvok, ktorý ju ozvláštni a dodá charakter. Takým ptípadom bola aj naša realizácia reštauračnej terasy v Bratislave, ktorej súčasťou bolo vytvorenie unikátneho dreveného oplotenia na mieru.

drevené oplotenie terasy

Jednoduché no vzhľadovo veľmi pôsobivé oplotenie slúži aj ako dôležitá ochrana pred úrazmi. V tomto prípade sme na terase postavili malý plot pred šachtou aby poskytol efektívnu zábranu.

Zrealizujeme aj vaše drevené oplotenie terasy

Nezáleži na tom, či potrebujete vysokú stenu na terasu, alebo malé estetické zábradlie dotvárajúce celkový štýl terasy. Dokážeme zrealizovať akékoľvek požiadavky na mieru a to všetko s garanciou najvyššej kvality.

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru.


Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta spracovania dreva na terasy, podlahy, fasády a iné drevené stavby.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *