5 krásnych inšpirácií na moderné zastrešenie terasy

drevená pergola na terasu

Hľadáte inšpiráciu na moderné zastrešenie terasy, ktoré premení Váš priestor na štýlovú a pohodlnú zónu bez ohľadu na počasie? Potom ste na správnom mieste. V dnešnom článku vám ukážeme zaujímavé spôsoby, ako sa dá zastrešiť terasa v rôznych štýloch.

Zastrešenie terasy dodáva terasovému priestoru charakter a štýl, dotvára jeho celkovú atmosféru. Zároveň však plní veľmi praktický účel. Chráni terasu i nábytok pred počasím a zároveň predlžuje dobu užívania terasy aj počas nepriaznivého počasia. Či už ste majiteľom/kou úplne novej terasy, alebo uvažujete nad redizajnom staršej terasy, máme pre vás zaujímavé inšpirácie, z ktorých si určite vyberiete to svoje.

Naša terasa je investícia, ktorá nám má prinášať pohodlný a príjemný priestor na posedenie a relaxáciu v záhrade. Jej plný potenciál však dokážeme využiť práve vhodným prekrytím. Okrem toho, že poskytuje ochranu nábytku aj terasovým doskám, môže slúžiť aj ako účinný skrášľovač a doplnok priestoru. Stačí použiť trochu fantázie i kreativity, a naša záhradná terasa sa okamžite premení na dizajnový skvost.

1. V jednoduchosti je krása

Klasická drevená pergola vytvára jednoduché a účinné prekrytie terasy. Poskytuje vhodnú ochranu pred slnečným žiarením a priestoru dodáva harmóniu v podobe čistých línií a vertikálnej definície.

drevená pergola, Top 10 nápadov na využitie dreva v exteriéri
Pergola nad terasou, obe z našej dielne.

2. Praktické ovládateľné lamely

Pergoly alebo zastrešenia terasy s ovládateľnými lamelami poskytujú mimoriadne praktický prístrešok, ktorý si môžeme nastaviť podľa potreby a aktuálneho počasia. Môžeme si tak zvoliť mieru prieniku svetla na terasu a v prípade silného slnka alebo dažďa vieme strechu úplne zastrieť.

zastrešenie terasy, prekrytie terasy, pergola nad terasu, pergola s lamelami nad terasou

3. Polykarbonát pre viac svetla

Ak chcete ochrániť terasu pred dažďom ale zároveň potrebujete zachovať presvetlený priestor, ďalšou možnosťou je doplniť prístrešok terasy polykarbonátovou doskou, alebo lexanom. Tento typ zastrešenia je vyhľadávaný najmä v prípadoch, keď je terasa postavená pri dome a nechceme, aby nám prístrešok terasy tienil a bránil prieniku svetla do interiéru. Nevýhodou lexanu je fakt, že pôsobí ako skleník a v horúcich slnečných dňoch pod ním môže byť nepríjemne teplo, ak je vystavený priamemu slnečnému žiareniu. Výhodou je aj jeho lacnejšia cena oproti elektricky ovládaným lamelám.

4. Zastrešenie terasy ako súčasť domu a strešnej krytiny

Pri terasách postavených pri dome býva najestetickejšou voľbou zastrešenie s krytinou. Strecha terasy je opretá o obvodovú stenu domu s rovnakou krytinou akú má strecha, čím zastrešenie terasy vizuálne nadväzuje na strechu domu.

drevená pergola, ipe terasa, ipe montované na deck wise spony, kryta terasa, terasa s pristreskom, exoticka terasa
Naša realizácia drevenej terasy a zastrešenia.

5. Dizajnové pergoly na mieru

Tradičné riešenia zastrešenia terás nám prinášajú overené a dostupné možnosti pre každého. Ak však chceme vystúpiť z davu a povoliť uzdu našej fantázii, môžeme si dať vyhotoviť aj niečo originálne a unikátne. Dizajnové pergoly na mieru dokážu aj z obyčajnej terasy vytvoriť jedinečný vizuálny zážitok, pričom si stále budú plniť svoju praktickú funkciu a zámer.

zastrešenie terasy, originálne zastrešenia terasy, montáž pergoly, montáž drevenej pergoly, realizácia drevenej pergoly
drevený prístrešok, drevený prístrešok k domu, realizácia drevenej pergoly, stavba drevenej pergoly, drevená pergola na mieru, drevený prístrešok
Drevená pergola z našej realizácie – viac o tomto projekte sa dočítate tu.

Zastrešenie terasy na mieru s garanciou kvality od Cumaru

Či už potrebujete jednoduchý prístrešok na terasu, alebo originálnu dizajnovú pergolu na mieru, naše služby sú tu pre vás už 19 rokov. Dokážeme zrealizovať akékoľvek požiadavky klienta za použitia top materiálov a vysokej kvality montáže. Už viac nemusíte robiť kompromisy v kvalite, cenovej dostupnosti a krásnom vzhľade stavby.

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru zadarmo.


Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta drevených terás, fasád a iných aplikácií z dreva.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *