Terasa z exotického dreva a jej 5 benefitov, ktoré vás prekvapia

terasa z exotického dreva, drevená terasa, exotické dreviny na terasu, ipe, ioe drevo, ipe terasa, ipe drevo okolo bazéna, ipe terasa pri bazéne, montáž terasy z exotickej dreviny, montáž terasy

Drevo patrí jednoznačne medzi najpoužívanejšie materiály na stavbu terás. Množstvo typov drevín na výber nám umožňuje urobiť vhodný výber s ohľadom na náš rozpočet, podmienky, či nároky na vzhľad. Ak však chceme najvyššiu kvalitu a dlhotrvácnosť, terasa z exotického dreva bude pre nás prvou voľbou.

V dnešnom článku si poodhalíme dôležité vlastnosti exotických drevín, vďaka čomu predstavujú najvhodnejší materiál na stavbu exteriérovej terasy.

1. Okúzľujúci vzhľad

Exotické dreviny sa vyznačujú vysokou hustotou, vďaka čomu majú odlišnú povrchovú štruktúru v porovnaní s lokálnymi drevinami. Terasové dosky majú v závislosti od typu konkrétnej dreviny rôzne zaujímavé farebné prevedenia a kresby. Vyznačujú sa aj absenciou tradičných hŕč, aké môžeme vidieť napríklad na borovici, dube, alebo iných európskych drevinách.

Zatiaľ čo lokálne dreviny nám vytvoria tradičné, až rustikálne drevené obloženia, exotické dreviny nám poskytujú dosky so sviežejším, modernejším vzhľadom. Ak teda túžime po terase, ktorá bude vzbudzovať dojem vysokej elegancie a štýlu, potom by sme rozhodne mali siahnuť po jednej z prémiových exotických drevín.

drevená terasa, terasa z exotickej dreviny, stavba terás, bratislava, montážna firma na terasy Bratislava, drevené terasy realizácia

2. Železná odolnosť

Terasa z exotického dreva sa okrem pôvabného vzhľadu bude pýšiť aj mimoriadnou prirodzenou odolnosťou. Narozdiel od mnohých lokálnych drevín, ktoré vyžadujú rôzne druhy tepelného či chemického ošetrenia, exotické drevo je prirodzene odolné voči všetkým vonkajším vplyvom. Terasové dosky sú rezistentné voči hnilobe, plesni, drevokaznému hmyzu aj extrémnym poveternostným podmienkam.

Vysoká tvrdosť im zaručuje dobrú odolnosť voči povrchovým poškodeniam spôsobených bežným používaním. Exotické dreviny majú navyše dobrú rozmerovú stabilitu. To znamená, že vplyvom zmien počasia a ročných období, kedy sa drevo prispôsobuje okolitému prostrediu zmršťovaním alebo rozťahovaním, nedochádza k poškodeniu terasových dosiek.

Niektoré exotické dreviny sú dokonca také tvrdé a odolné, že sa používajú aj na komerčné účely v exteriéri. Populárna drevina Ipe sa v triede odolnosti radí medzi materiály, ako napríklad betón, či zbrojárska oceľ. Toto najtvrdšie drevo je nehorľavé a často sa používa na stavbu mól, verejných chodníkov, paluby lodí, terasy k bazénom a podobne.

terasa pri bazéne, exotické drevo, terasa z exotického dreva, exotické drevo pri bazéne, drevená terasa okolo bazéna dre

3. Dlhotrvácnosť

Životnosť každého materiálu priamo súvisí s jeho schopnosťou odolávať okolitému prostrediu. To zvládajú exotické dreviny na výbornú, aj preto sú extrémne dlhotrvácne. Niektoré exotické dreviny majú najdlhšiu životnosť spomedzi všetkých dostupných drevín na stavbu terasy na trhu. Len na porovnanie, terasa z impregnovanej borovice vydrží cca do 10 rokov, zatiaľ čo terasa z exotického Cumaru minimálne 50 rokov.

Pozoruhodnú dlhotrvácnosť dosahuje exotická drevina Ipe, ktorá pri správnej starostlivosti môže presahovať až 80 rokov. Dá sa tak povedať, že Ipe terasa, vám vydrží celý život a navyše, môže vyzerať stále tak krásne, akoby bola nová. Stačí ju len pravidelne renovovať. Ale o tom si povieme nižšie.

4. Možnosť renovácie a obnovy vzhľadu

Veľkou výhodou drevených terás a obkladov je možnosť ich renovácie. Drevo ako každý iný materiál v exteriéri podlieha poveternostným vplyvom, najmä slnečnému žiareniu. Vplyvom týchto faktorov drevo sivie a naberá svoju charakteristickú patinu. Vzhľad terasových dosiek sa však dá krásne oživiť. Prostredníctvom renovácie sa terasové dosky udržiavajú nielen pekné, ale aj zdravé, čím sa predlžuje ich životnosť.

Pri bežnom používaní terasy môžu na doskách vzniknúť rôzne fľaky, škriabance, praskliny a iné povrchové poškodenia. Aj s tým si dokáže poradiť renovácia. Povrch dosky sa dá jednoducho obnoviť do pôvodného stavu tak, že terasa vyzerá ako nová. Viac informácií o renovácii terasy nájdete v našom špecializovanom článku.

terasa z exotickej dreviny, drevené terasy, exotická terasa, terasa z tropického dreva, balkónová terasa z exotického dreva Ipe,

5. Ekologická voľba

Drevo vyťažené z trvalo udržateľne obhospodarovaných lesov sa považuje za jeden z najekologickejších stavebných materiálov. Je to obnoviteľný prírodný zdroj pri ktorého výrobe nevzniká vysoká produkcia oxidu uhličitého, ako je to v prípade ocele či betónu. Exotické dreviny majú dlhú životnosť, čím sa ďalej šetria náklady na opätovnú montáž a po skončení životnosti je možné ho bezpečne zrecyklovať.

Vaša dokonalá terasa z exotického dreva s garanciou kvality

Všetci už vedia, že pre najlepšie terasy sa chodí k nám. Realizáciam terás sa naša spoločnosť venuje už 19-ty rok a vďaka našim mnohoročným skúsenostiam a profesionálnemu prístupu vieme garantovať záruku kvality i dlhotrvácnosti. Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru a presvedčte sa o našich vychýrených službách.

Pozrite si galériu našich realizácií drevených terás.


Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta drevených terás, fasád a iných aplikácií z dreva.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *