Drevená terasa – 6 dôvodov, prečo si postaviť tento súkromný raj na dvore

údržba drevenej terasy, drevená terasa, terasa z exotického dreva, čistenie drevenej terasy

Ak chcete rozšíriť svoj dom o praktický priestor na využívanie, drevená terasa je skvelou voľbou. Počas priaznivých dní sa toto miesto stane vašou vonkajšou obývačkou, kde môžete grilovať, hostiť párty, alebo len nečinne oddychovať na slnku. Isté však je, že si svoju terasu určite zamilujete.

Ak sa chystáte na stavbu terasy pri dome, potom sa zrejme rozhodujete nad správnym výberom materiálu. V dnešnom článku vám uvedieme 6 dôvodov, prečo by ste si mali zvoliť práve drevenú terasu.

1. Nič neprekoná krásu prírodného dreva

Zo všetkých dostupných materiálov na stavbu terasy je drevo tou najlepšou voľbou. Nadčasová krása dreva spolu s jeho príjemnými a praktickými vlastnosťami z neho robia ideálnu voľbu do exteriéru. Široká ponuka drevín na výber umožňuje každému vybrať si tú správnu podľa svojho rozpočtu a požiadaviek na vzhľad. Drevená terasa je jednoducho overená a rozumná voľba s príjemným vizuálom.

Údržba terasy, renovácia drevenej terasy, renovácia terasy

2. Drevo vydrží dlhšie než si myslíte

Navzdory rozšírenému mylnému dojmu o tom, že drevená terasa nevydrží dlho a po krátkej dobe začne hniť sa treba pozrieť na dôkazy a reálne príklady. Ak niekomu terasa nevydrží dlho, zrejme si zvolil nesprávny typ dreviny, poprípade bola terasa zle namontovaná.

Skúsení odborníci a dobré montážne firmy používajú vždy kvalitné a dlhotrvajúce typy drevín v spojení s riadnou montážou. Po skončení montáže sú navyše terasové dosky ošetrené špeciálnym olejom, ktorý poskytne doskám dlhotrvajúcu ochranu.

Profesionálne namontovaná terasa z odolnej dreviny dokáže pri správnej a pravidelnej starostlivosti vydržať od 20 do 80 rokov, v závislosti od typu dreva. V porovnaní s inými materiálmi na stavbu terasy je to teda omnoho dlhšie a krajšie pôsobiaci materiál.

Drevená terasa, drevené terasy, montáž drevenej terasy, realizácia drevenej terasy, realizácia terasy Bratislava,

3. Drevo odolá akémukoľvek počasiu

Niektoré druhy drevín, napríklad exotické dreviny, dokážu odolávať skutočne akémukoľvek počasiu. Hovoríme tu pri tom aj o extrémnych podmienkach, akými sú nadmerne vlhké oblasti s častými zrážkami, alebo horské veterné oblasti s mrazmi či snežením. Tvrdé dreviny s vysokou hustotou, tvrdosťou a vysokým obsahom olejnatých látok sú prirodzene rezistentné voči poveternostným podmienkam, vlhkosti aj drevokaznému hmyzu, hnilobe aj plesni.

Vďaka týmto vlastnostiam sa využívajú v exteriéri aj na komerčné účely v namáhaných podmienkach v podobe paluby lodí, mostíkov, chodníkov, reštauračných terás či mól na mori a podobne. Pri pravidelnej údržbe a starostlivosti teda drevo predstavuje skutočne pevný a spoľahlivý materiál na vonkajšie aplikácie.

4. Drevo ľahko zrenovujete

Drevo je vďačný materiál na spracovanie i inštaláciu, rovnako ako aj renováciu. Podlieha však okolitému prostrediu a podpisuje sa na ňom aj miera starostlivosti a používania. Nedostatočná údržba, mokré lístie na dreve alebo búrka môžu spôsobiť poškodenie vašej drevenej terasy, ktoré je potrebné opraviť. Našťastie, terasové dosky sa dajú účinne zrenovovať a obnoviť ich pôvodný vzhľad.

Prostredníctvom profesionálnej renovácie sa môžete zbaviť povrchových poškodení ako sú fľaky, praskliny, farebné nerovnosti, ale aj zosiveného vzhľadu a patiny. Ošetrenie terasy obnoví vzhľad terasovýcu dosiek tak, že budú vyzerať ako nové. V prípade väčšieho poškodenia konkrétnej dosky je možné ju jednoducho vybrať a nahradiť novou terasovou doskou bez toho, aby to ovplyvnilo celú terasu.

5. Drevo poskytuje flexibilitu v dizajne

Máloktorý materiál je taký flexibilný z hľadiska spracovania ako drevo. Pri stavbe terasy z dreva môžete kľudne popustiť uzdu svojej fantázii a dopriať si niečo unikátne na mieru. Variabilita, ktorú poskytuje drevo umožňuje vytvárať originálne projekty.

Dosky môžu byť ukladané v rôznych smeroch či spracované do rôznych tvarov. Pridať k tomu môžeme aj doplnky vytvorené na mieru, ako napríklad lavice, kvetináče, záhony, oplotenia, estetické altány, pergoly, alebo iné drevené aplikácie, ktoré dotvoria celkový charakter a šarm terase.

6. Drevo nenarúša okolité prostredie

V súčasnej modernej architektúre čoraz viac vidíme trend využívania prírodných materiálov, ktoré okrem svojich praktických a úsporných benefitov pomáhajú stavbám splynúť s okolitým prostredím. Drevená terasa poskytuje vizuálne estetický a komfortný priestor, ktorý nenarúša harmóniu vonkajšieho prostredia, ale naopak, doň prirodzene zapadá. Naše zmysly tak nie sú vyvedené z rovnováhy ako je tomu v prípade umelých materiálov a nám to pomáha k lepšej relaxácii a oddychu.

Ohromujúca drevená terasa s garanciou kvality – môže byť aj vaša

Naša spoločnosť sa venuje profesionálnej montáži drevených terás už 19 rokov. Vďaka našim skúsenostiam a odbornému prístupu k práci za využitia najlepších materiálov vieme garantovať najvyššiu kvalitu realizácie. Pridajte sa k množstvu spokojných majiteľov terás od Cumaru a splňte si svoj sen o dokonalej terase s nami.

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru.

Pozrite si galériu našich realizácií drevených terás.


Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta drevených terás, fasád a iných aplikácií z dreva.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *