Čistenie drevenej terasy s ohromujúcim výsledkom, ktorý vás nadchne

čistenie drevenej terasy, renovácia terasy, renovácie terás, ošetrenie terasových dosiek, terasový olej na mieru, sprievodca profesionálnou renováciou ipe terasy

Ak vlastníte drevenú terasu, potom určite viete, že drevo reaguje na okolité prostredie. Terasové dosky podliehajú UV žiareniu i poveternostným podmienkam, vplyvom ktorých blednú a na povrchu sa vytvára patina. Výhodou dreva oproti iným materiálom však je možnosť jeho renovácie. Dôkladné čistenie drevenej terasy a následné ošetrenie terasovým olejom dokáže prinavrátiť zašlú krásu a dobrú kondíciu každej terase.

V dnešnom článku vám vysvetlíme, v čom spočíva profesionálna renovácia drevenej terasy a ukážeme vám úžasné výsledky terás pred a po renovácii.

Nie je čistenie ako čistenie

Drevené terasové dosky sú každý deň vystavované vonkajším podmienkam aj neustálemu znečisťovaniu. Každým zafúkaním vetra i dažďom sa na doskách usádza prach a nečistoty z ovzdušia. Používaním terasy sa dosky taktiež znečisťujú a môžu na nich vznikať rôzne fľaky, praskliny či škriabance. Slnečné žiarenie má zase za následok, že dosky postupne vyblednú a stratia svoju pôvodnú farbu.

Samozrejme, mieru znečistenia terasy môžeme zásadne ovplyvniť aj správnou a pravidelnou údržbou i prektytím, teda zastrešením. Nič však neovplyvní fakt, že každodenné pôsobenie exteriérových faktorov spôsobuje zažieranie špiny a nečistôt do dreva. Hlboko zažraté nečistoty sa nedajú vyčistiť zametaním ani prúdom vody. Preto ak chceme dôkladne vyčistiť terasu a obnoviť jej vzhľad, na rad musí prísť profesionálna renovácia.

Profesionálne čistenie drevenej terasy prináša skutočný rozdiel

V rámci profesionálnej renovácie pristupujeme ku každej terase individuálne. Musíme zohľadniť typ dreviny a stav terasových dosiek na základe čoho sa následne rozhodujeme nad postupom i výberom správneho materiálu. Povrch dosiek sa najskôr vyčistí brúsením so špeciálnou brúskou s odsávaním. V niektorých prípadoch veľmi silného znečistenia sa musí brúsenie prevádzať aj dvakrát, alebo mu predchádza chemické čistenie.

Pri brúsení je veľmi dôležité zvoliť správny typ brúsneho kotúča podľa typu dreviny aj stavu jednotlivých dosiek. Dôležitým krokom pri brúsení je aj tlak vyvýjaný na brúsku, ktorý by mal byť tiež prispôsobený okolnostiam. Pamätajme, že len skúsený odborník dokáže vyhodnotiť kombináciu horeuvedených faktorov a vhodný postup čistenia terasy pomocou brúsenia tak, aby to malo maximálny efekt na terasu bez rizika poškodenia dosiek.

Brúsenie teda dôkladne vyčistí nánosy nečistôt ako aj všetky povrchové nerovnosti, fľaky, škrabance a podobne. Zároveň drevinu otvorí a pripraví na nanesenie špeciálneho terasového oleja. Terasový olej zložený z prírodných vyživujúcich zložiek a parafínov dosky ošetrí do hĺbky a ochráni pred UV žiarením. Zároveň dosky krásne zafarbí a oživí ich vzhľad. Po naolejovaní terasy by sme mali vidieť pozoruhodný výsledok renovácie terasy.

Aj Vaša terasa môže opäť vyzerať ako nová – obráťte sa na nás

Naša spoločnosť sa už 19 rokov venuje montáži a renovácii drevených terás. Vďaka bohatým skúsenostiam a poctivému prístupu k práci Vám ako jediná firma vieme garantovať kvalitný výsledok so zárukou. Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru, alebo vyplňte formulár nižšie s priloženými aktuálnymi fotkami terasy a my Vás budeme obratom kontaktovať.

  Kontaktovať nás môžete prostredníctvom kontaktného formuláru alebo priamo na e-mail: renovacie(zavináč)cumaru.sk  Odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom spätného kontaktovania.

  Pozrite sa na naše realizácie renovácií drevených terás.


  Páčil sa Vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií a renovácií drevených stavieb.

  Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

  Cumaru s.r.o.

  Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *