Drevená stena na terasu a jej 5 dizajnov na inšpiráciu

Thermo Jaseň, termodrevo, thermo drevo, thermodrevo boklady, fasáda thermojaseň, fasáda, fasádne obklady termodrevo,

Aj obyčajnú terasu dokážeme pretvoriť na esteticky príjemný a sofistikovaný priestor pomocou drevenej steny. Od moderného minimalistického dizajnu až po zložitejšie projekty s pridanými funkciami, zistite, ako drevená stena na terasu môže dodať ohromujúci štýl aj praktické benefity vášmu exteriéru. Vyberte si a inšpirujte sa našimi 5 jedinečnými prevedeniami.

Spojenie funkčnosti a štýlu

Drevená stena na terasu môže slúžiť výhradne ako estetický doplnok. Oveľa častejšie si ju však majitelia pristavujú z rôznych praktických dôvodov. Jedná sa najmä o zvýšenie bezpečnosti v podobe zábrany na terase, zabezpečenie súkromia voči zvedavým pohľadom, alebo poskytnutie zábrany proti vetru a iným poveternostným vplyvom. Poďte sa pozrieť na všetky možnosti, ktoré vám môže priniesť dobre navrhnutá a postavená stena na terasu.

1. V jednoduchosti je krása

Jednoduché vertikálne obklady pristavené k terase krásne dotvárajú jej celkový charakter a zútuľňujú terasový priestor. Ak máme terasu postavenú z dreva, najideálnejšou a najestetickejšou voľbou je vyhotoviť stenu z rovnakého alebo podobného materiálu ako terasu. Drevené obklady na stene tak dômyselne zvýraznia prirodzenú krásu terasy a vytvoria s ňou harmonický celok.

bocna stena na terase, drevený vertikálny úklad, drevený plot k terase, drevená stena na terasu

2. Zaujímavé výrezy a doplnky

Drevenú stenu môžeme ozvláštniť originálnymi estetickými prvkami, ako môžete vidieť na tejto realizácii. Zaujímavý výrez v hornej časti steny narúša tradičný minimalistický vzhľad dreveného obloženia, na aký sme zvyknutí. Praktické osvetlenie a jeho rozloženie pomáha dotvoriť pútavý vzhľad.

pekné záhradné terasy, thermo jaseň, thermo drevo, terasa z thermodreva, termodrevo terasa, termodrevo na terasu

3. Praktické rozšírenia

Drevená stena tiež môže byť súčasťou ďalších funkčných prvkov, ktoré rozširujú účel jej použitia, alebo zvyšujú komfort pridaním úžitkových doplnkov. V tomto prípade je drevená stena súčasťou zdvíhacej drevenej ľavice, ktorá zároveň slúži aj ako odkladací priestor.

Drevená stena tak zabezpečuje funkciu oplotenia, alebo zatienenia terasy, zároveň ako operadlo k sedadlu a v neposladnom rade ako výrazný estetický doplnok k terase.

Bočné tienenie terasy, drevená stena na terase,

4. Maximálne súkromie a ochrana

Pokiaľ na vašej terase často fúka silný vietor, takáto stena vám pomôže účinne ochrániť váš terasový priestor. Zároveň poskytne maximálne súkromie pred zvedavými pohľadmi susedov alebo okoloidúcich. Vďaka tomu si môžete užívať relax na svojej terase skutočne bez obmedzení.

drevené stavby, drevená terasa, drevené obklady, montáž drevených obkladov, drevený paraván, drevená stena na terasu

5. Estetický oddelovač priestoru

Drevená stena môže slúžiť aj ako oplotenie, alebo deliaci prvok medzi terasou a zvyškom záhrady. Vytvoríte tak vkusný doplnok, ktorý vám pomôže elegantne zorganizovať váš vonkajší priestor.

Bočné tienenie terasy, Bočné tienenie terasy z dreva, drevená stena na terasu

Drevená stena na terasu – ako ju získať v dobrej kvalite za férovú cenu?

Ak hľadáte firmu, ktorá vám postaví drevenú stenu k terase v top kvalite za férovú cenu, ste na správnej adrese. Naša firma pôsobí v oblasti spracovania drevín už viac ako 20 rokov. Naša práca sa vyznačuje profesionálnym a poctivým prístupom v montáži aj pri výbere materiálov. Aj preto staviame projekty s garanciou kvality, o čom svedčí aj veľké množstvo spokojných majiteľov, ktorí sa rozhodli pre nás.

Pozrite sa na naše portfólio tu.

Zavolajte nám, alebo nám napíšte pre cenovú ponuku na mieru zadarmo.


Zaujal vás tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií drevených terás, fasád a iných drevených projektov.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *