Krásne inšpirácie na cumaru terasy, ktoré vás očaria

cumaru terasa, terasa pri bazéne, drevená terasa okolo bazenu, cumaru, drevo okolo bazena

Hľadáte dokonalý materiál pre vonkajšiu terasu s optimálnym pomerom funkčnosti, vzhľadu a trvácnosti? Potom vás určite zaujme výnimočná exotická drevina Cumaru. Zistite, aké sú nádherné inšpirácie na cumaru terasy z našej dielne a spoznajte výhody tejto pozoruhodnej dreviny.

Cumaru terasa pri bazéne, cumaru okolo bazena, drevena terasa okolo bazena, cumaru, exoticka terasa

Jedinečné benefity cumaru terasy

Drevo Cumaru patrí medzi najobľúbenejšie drevené terasové materiály. Vyznačuje sa krásnym prémiovým vzhľadom s hladkou a jemnou povrchovou štruktúrou a elegantnou kresbou. Má svetlohnedú až stredne hnedú farbu s niekedy červenkastým alebo purpurovým odtieňom. Niektoré dosky môžu mať žltkasté alebo zelenohnedé pruhy.

inšpirácie na cumaru terasy, cumaru dosky, cumaru terasa

Krásny vzhľad však nie je to jediné, prečo si majitelia volia terasové dosky cumaru. Táto exotická drevina totiž patrí medzi najodolnejšie a najtvrdšie dreviny a má výbornú rozmerovú stabilitu. Kombinácia týchto faktorov jej zabezpečuje prirodzenú odolnosť voči všetkým poveternostným vplyvom, hnilobe, plesniam aj škodcom.

Terasové dosky z dreviny Cumaru tak poskytujú skutočne unikátny a trvácny materiál pre záhradné terasy. Celková životnosť cumaru terasy sa pri správnej starostlivosti pohybuje okolo 50 rokov. To je niekoľkonásobne dlhšia životnosť ako pri použití drevín z našich zemepisných šírok.

inšpirácie na cumaru terasy, cumaru terasa, terasové dosky cumaru

Vysoká tvrdosť a hustota dreva Cumaru zabezpečuje veľmi odolný povrch dosiek. Tie následne zvetrávajú do krásnej sivej farby, pričom nie je ovplyvnená štruktúra a celková kvalita dosiek. Cumaru terasa tak vyzerá krásne aj po mnohých rokoch. Môžete si ju ponechať sivú, alebo jej vzhľad obnovovať a zároveň tak predlžovať jej životnosť a dobrú kondíciu prostredníctvom renovácie.

Viac informácií o tejto drevine nájdete v našich článkoch o Cumaru.

cumaru terasy, cumaru terasa, terasové dosky cumaru

Na montáži záleží

Aj tie najdrahšie a najprémiovejšie terasové dosky môžu byť ľahko znehodnotené nesprávnou a neodbornou montážou. Profesionálna inštalácia cumaru dosiek zabezpečí dlhotrvácnu a bezpečnú stavbu s pôsobivým vzľadom. Uistite sa preto, že si vyberiete spoľahlivú montážnu firmu na realizáciu svojej cumaru terasy. Pomôže vám to zabezpečiť bezproblémový priebeh stavby terasy a zároveň vyťažiť maximum z potenciálu tejto úžasnej dreviny a jej benefitov.

cumaru terasové dosky, dosky cumaru, cumaru terasa

Montáž cumaru terasy s garanciou kvality

Naša firma pôsobí v oblasti montáže terás už viac než 20 rokov a ako prví sme začali so spracovaním exotických drevín na Slovensku. Vďaka nášmu poctivému prístupu k práci, odbornosti a nekompromisnosti vo výbere top materiálov sme sa stali lídrami na trhu.

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru zadarmo a spoznajte našu profesionálnu realizáciu terás so zárukou kvality.

Pozrite si naše top realizácie drevených terás tu.


Zaujali vás naše inšpirácie na cumaru terasy? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií drevených terás, fasád a iných drevených projektov.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *