Drevené obloženie vírivky: Takto zvýšite estetickú hodnotu a komfort počas relaxácie

Realizácia krytej terasy s bazénom a vírivkou, drevené obloženie vírivky

Hľadáte optimálne riešenie pre obloženie vírivky? Potom vás určite zaujme práve drevené obloženie vírivky. Okrem pôsobivého vizuálneho dojmu, ktorý povýši celkový vzhľad vášho exteriéru, vám drevený obklad na vírivke zabezpečí aj ďalšie výhody. Poďme sa pozrieť na to, prečo je drevo skvelou voľbou pre vírivky, a aké drevo je najvhodnejšie na toto použitie.

Drevo a vírivka – dokonalé spojenie

Vírivka predstavuje symbol relaxácie, pohody a pôžitku. Okrem pozitívnych blahodárnych účinkov na telo i myseľ tiež vyjadruje luxusný životný štýl. Či už sa jedná o vírivku situovanú v interiéri alebo exteriéri, v oboch prípadoch výrazne ovplyvní celkový vzhľad a dojem okolitého prostredia.

Pri hľadaní riešení na obloženie voľne stojacich víriviek teda prihladame najmä na vizuálny výsledok a celkový dojem priestoru. Drevené obloženie vyniká ako jedna z najlepších možností a to hneď z viacerých dôvodov.

Drevo je totiž prirodzený oku lahodiaci materiál, ktorý prináša teplo, prívetivosť a útulnosť. Skvele kontrastuje so studenými materiálmi ako sú sklo, kovy, či kameň a pomáha im lepšie zapadnúť do prostredia. Drevené obloženie navyše pôsobí exkluzívnym dojmom, najmä ak sa jedná o prémiové exotické dreviny alebo dreviny s peknou dekoratívnou kresbou. Unikátnosť dreva spočíva aj v jeho neopakovateľnom vzore – každá drevená doska je teda jedinečný unikát.

Vzhľad však nie je jedinou devízou dreveného obloženia na vírivke. Okrem pútavého zovňajšku sa tiež môžete pripraviť na mimoriadne príjemný senzorický pocit. Drevené dosky sú totiž omnoho príjemnejšie na dotyk ako iné materiály, takže dotyk ruky alebo bosej nohy na dreve oceníte určite viac. Drevo je navyše praktický protišmykový materiál, takže pomáha zvyšovať bezpečnosť v okolí bazénov i vírivek tým, že zabraňuje pošmyknutiu.

Pri zvažovaní výberu obloženia vírivky treba určite brať do úvahy aj trvácnosť materiálu, obzvlášť ak sa jedná o vírivku v exteriéri. Tu opäť vidíme drevo ako jednu z najoptimálnejších možností. Kvalitné druhy drevín sú totiž veľmi odolný materiál s dlhou životnosťou. Exotické drevené obklady vám dokonca poslúžia aj niekoľko desiatok rokov a to pri minimálnej údržbe.

Čo dať okolo bazéna, drevo okolo bazena, kryta terasa okolo bazena, drevena terasa okolo bazena s virivkou, bazen s virivkou, drevené obloženie vírivky

Výhody obloženia vírivky z dreva

  • vysoký estetický prídavok,
  • príjemný materiál na dotyk,
  • protišmykový povrch,
  • dizajnové zjednotenie s drevenou terasou,
  • odolnosť a dlhá životnosť.

Drevené obloženie vírivky – praktické riešenia

Okrem vyššie spomenutých výhod dreveného obloženia vírivky nesmieme zabudnúť ani na jeho praktický aspekt. Tým je určite fakt, že drevo je veľmi dobre spracovateľný materiál, ktorý dokážeme prispôsobiť akýmkoľvek požiadavkám na dizajn a potreby. Vďaka tomu dokážeme v rámci obloženia vírivky vytvoriť aj praktické riešenia, ktoré uľahčujú používanie, zvyšujú komfort, či bezpečnosť pri používaní.

Jedná sa napríklad o vstup do vírivky, ktorý môže byť vstavaný priamo do obloženia v podobe estetických schodíkov. Môže sa tiež jednať aj o rôzne odkladacie prvky alebo pult na odkladanie nápojov, ktorý je priamou súčasťou dreveného obloženia. Nápadom medze rozhodne nekladieme a sme pripravení pustiť sa do akýchkoľvek kreatívnych nápadov našich klientov.

Najvhodnejšie typy drevín na obklad vírivky

Pri výbere typu dreva by sme mali zvážiť niekoľko faktorov. Jedným z nich je umiestnenie vírivky. Pre vírivky v exteriéri treba určite uprednostniť odolné tvrdé dreviny, ktoré dobre znášajú celoročné vonkajšie poveternostné vplyvy. V tomto prípade odporúčame najmä exotické dreviny ako Ipe, Cumaru, Garapa, Teak, či Bangkirai. Vhodnou alternatívou tiež môže byť termodrevo, napríklad thermo jaseň.

V interiéri môžeme výber drevín rozšíriť aj na menej odolné varianty. Vybrať si môžete zo Sibírskeho smrekovca, Kanadského červeného cédru i z thermo dreva. Najkrajšou a najluxusnejšou voľbou sú samozrejme krásne exotické dreviny.

Drevené obloženie vírivky na mieru od CUMARU s.r.o.

Naša spoločnosť patrí medzi lídrov v oblasti realizácie drevených obložení a terás na Slovensku. Je to najmä vďaka nášmu poctivému prístupu k práci a výberu len tých najlepších materiálov i komponentov na trhu. Pri každom projekte odvádzame prácu so zmyslom pre detail a vysokými nárokmi na kvalitu montáže. Aj preto dokážeme poskytovať záruku spokojnosti na všetky naše projekty.

Ak hľadáte spoľahlivého partnera pre realizáciu dreveného obloženia vírivky, neváhajte nás kontaktovať.
Pripravíme vám nezáväznú cenovú ponuku na mieru zadarmo.


Zaujal vás tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií drevených terás, fasád a iných drevených projektov.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *