12 nápadov ako vylepšiť terasu pre maximálne naplnenie jej potenciálu

realizácia drevenej terasy, drevená terasa, ipe, ipe terasa, exotické drevo ipe, drevina ipe, ipe terasové dosky, realizácia terasy, montáž terasy, ako vylepšiť terasu

Vaša terasa je ideálnym miestom na zábavu, varenie a relaxáciu vonku. Niekoľko vylepšení jej dizajnu vrátane osvetlenia, ochranných panelov, vonkajšieho nábytku a doplnkov môže zabezpečiť, že vaša terasa naplní svoj potenciál. Tieto úpravy terasy pridávajú štýl, funkciu a pohodlie na každú terasu. Inšpirujte sa týmito jednoduchými nápadmi ako vylepšiť terasu, ktoré vám ju pomôžu transformovať na krajšie, útulnejšie a pohodlnejšie miesto.

drevená pergola, ipe terasa, ipe montované na deck wise spony, kryta terasa, terasa s pristreskom, exoticka terasa, ako vylepšiť terasu

1. Inštalujte pergolu

Pergola na terase poskytne vášmu vonkajšiemu priestoru estetickú štruktúru a čiastočný tieň. Z vašej terasy tak vytvorí lákavú vonkajšiu miestnosť, čím rozšíri jej možnosti využitia. Skosené lišty chránia priestor pred slnkom počas najvyšších denných hodín, pričom si zachovávajú otvorený pocit. Pre pevnú podporu zvážte pripojenú pergolu, ktorá je upevnená k vášmu domu.

renovácie terás 2024, renovácia terás, renovácie terás, renovácia drevenej terasy, ošetrenie a obnova vzhľadu drevených terás, profesionálna renovácia terasy s dokonalou obnovou vzhľadu

2. Obnovte vzhľad svojej terasy

Dajte svojej terase nový vzhľad prostredníctvom renovácie. Renovácia terasy dôkladne vyčistí povrch terasových dosiek a zbaví ich šedej patiny, nánosov špiny i nečistôt, aj plesní. Ochranný terasový olej sa po vyčistení dokáže lepšie vstrebať do povrchu dreva a vyživí ju do hĺbky. Výsledkom profesionálnej renovácie je dokonalá obnova terasy do jej pôvodného stavu. Okrem krásneho vzhľadu takáto starostlivosť predlžuje životnosť terasy a zachováva je celkový dobrý stav.

Efektívna kombinácia horizontálneho a vertikálneho úkladu, thermo borovica. dizajn záhradnej terasy, záhradná kuchyňa

3. Pridajte vonkajší bar alebo záhradnú kuchyňu

Aby sa vaša terasa stala centrom vonkajšej zábavy, môžete do nej zakomponovať štýlový vonkajší bar. Vyberte si pevný vozík alebo policový systém s dostatkom miesta na servírovanie občerstvenia, ako aj police, háčiky alebo priehradky na ďalšie sklenené nádoby a ingrediencie na prípravu koktailov. Pokiaľ si radi užívate stolovanie na terase, záhradná kuchyňa vám poskytne ideálny spôsob, ako z varenia spraviť spoločenskú udalosť a zakomponovať ho do centra diania vonku.

4. Zakomponujte koberček

Ozdobte svoju terasu atraktívnym vonkajším kobercom a premeňte ju tak na vonkajšiu obývačku. Vhodné záhradné doplnky dokážu odolávať poveternostným vplyvom a dodajú exteriérovým sedacím častiam útulný pocit. Koberce pomáhajú spájať farebné schémy a bránia tomu, aby sa dovnútra dostávali nečistoty a špina. Na veľkých terasách môžu vonkajšie koberce oddeľovať rôzne účely, ako je oddychová oblasť od jedálenského priestoru.

5. Pridajte farebné akcenty

Dodajte svojej terase unikátnosť a osobitý štýl maľovaným nábytkom a zábavnými akcentmi. Vyberte farebnú schému, ktorá zvýrazní exteriér vášho domu, a skúste aktualizovať starý alebo jednoduchý kovový nábytok novými odtieňmi. Iné farebné doplnky, ako sú vankúše, deky, vázy a misky, tiež môžu vašim vonkajším sedacím častiam dodávať útulný pocit.

ako vylepšiť terasu,

6. Začleňte štýlový terasový nábytok

Vonkajší záhradný nábytok je k dispozícii v rôznych výškach, v podobe tradičných stoličiek a stolu na stolovanie či vysokých barových sedadiel s pultom. Vonkajší nábytok zásadne ovplyvní celkový dojem terasy, preto je jeho výber nesmierne dôležitý. Stavte na vysokú kvalitu a dlhotrvácnosť pre pohodlné a bezstarostné používanie. Vyberte si typ nábytku, ktorý najlepšie vyhovuje priestoru a využitiu vašej terasy.

Bočné tienenie terasy, Bočné tienenie terasy z dreva, drevená stena na terasu, drevený plot do záhrady

7. Pridajte ochranné steny na terasu

Milujete svoju terasu, ale nie vaše výhľady? Inštalujte atraktívne ochranné štruktúry, ktoré zakrývajú to, čo nechcete vidieť. Vertikálne steny na terase tiež poskytnú súkromie pred neželanými pohľadmi susedov a poskytnú ochranu pred vetrom.

nápady do záhrady z dreva, drevené záhradné doplnky, doplnky do záhrady z dreva

8. Vertikálne záhony pre kvety a rastliny

Vertikálne záhony alebo steny na ktorých visia košíky s rastlinami či kvetmi sú obľúbenou voľbou pri výzdobe terás. Zakomponovaním zelene a kvetov priamo do dizajnu terasy získame osviežujúcejší a príjemnejší vzhľad celého exteriéru. Okrem výrazného skrášľujúceho benefitu nám takéto pestovanie poskytuje aj praktický benefit v podobe šetrenia priestoru. Vďaka tomu si môžeme pestovať kvety, bylinky aj rastliny i na malých priestoroch či balkónových terasách.

9. Blokujte slnko

Vývoj v outdoorových látkach umožnil vytvoriť tieň na vašej terase bez toho, aby ste obetovali vzhľad. Dnešné slnečníky a slnečné tieňové látky ponúkajú odolné látky v rôznych štýlových vzoroch a farbách. Mnoho týchto doplnkov je relatívne lacných a ľahko sa dajú vymeniť, kedykoľvek sa vám zachce.

úložný priestor na terase, dizajn terasy, zaujímavé terasy, ipe, ipe terasa, terasa pri bazéne, vstavané sedenie na terase, ako vylepšiť terasu

10. Zahrňte odkladacie priestory do terasového dizajnu

Ak chcete aby vaša terasa pôsobila útulným dojmom záhradnej obývačky, zakomponujte do jej výbavy viac ako len miesto na posedenie. Štýlové poličky a odkladacie priestory vám zabezpečia efekt interaktívnej terasy, kde máte všetko potrebné poruke.

11. Zabezpečte si vonkajšie osvetlenie pre bezpečnosť i atmosféru

Urobte navigáciu po vašej terase v noci jednoduchou. Osvetlenie terasy vám pomôže predĺžiť dobu počas dňa, kedy môžete terasu naplno využívať. Správne osvetlenie navyše dokáže pridať romantickú atmosféru. Využiť pri tom môžete nespočetné množstvo svietidiel, od voľne stojacich, až po vstavané bodové svetlá priamo v terasových doskách, či vertikálnych obkladoch stien. Zaujímavým doplnkom môžu byť aj led osvetlenia s reguláciou farieb na diaľkové ovládanie. Ak je vaša terasa umiestnená na slnečnom mieste, zvážte inštaláciu solárnych svetiel pre možnosť úspory energie.

drevené zábradlie na terase, originálne zábradlie na terase, umelecké oplotenie terasy

12. Zakomponujte originálne zábradlie

Pri zaisťovaní bezpečnosti na terase nemusí krása ustupovať do pozadia. Ak si terasu zabezpečujete zábradlím, namiesto obyčajného ohradenia zvážte estetické kombinácie rôznych materiálov, ktoré zodpovedajú štýlu exteriéru vášho domu. Môže sa jednať napríklad o sklenené panely, ktoré prinášajú zaujímavý chladný kontrast k teplým dreveným terasovým doskám. Zaujímavé efekty dokážeme vytvoriť aj prostredníctvom dreveného zábradlia, kde drevo môže byť rezbársky vypracované na rôzne umelecké spôsoby.

Tento článok poskytuje 12 jednoduchých a praktických spôsobov, ako vylepšiť vašu terasu vašu a zabezpečiť, že bude dokonale slúžiť vašim potrebám vonkajšieho života. Bez ohľadu na to, či ide o pridanie dekoratívnych prvkov, ako sú koberce a vankúše, alebo funkčných prvkov, ako sú vonkajšie osvetlenie a steny, tieto nápady vám pomôžu vytvoriť útulný a pohodlný priestor na relaxáciu a zábavu.

Top inšpirácie pre drevené terasy v roku 2021, bazénová terasa, terasa pri bazéne, exotická terasa pri bazéne, ipe terasa, ipe dosky,

Realizácia dokonalej terasy a doplnkov s garanciou spokojnosti

Naša spoločnosť sa už viac než 20 rokov venuje realizácii drevených terás a doplnkov. Naše bohaté skúsenosti, láska k drevu a poctivý prístup k práci z nás robia lídrov na trhu v oblasti spracovania dreva na Slovensku. Obráťte sa na nás, ak si želáte zhotoviť kvalitnú terasu so štýlovými doplnkami – to všetko so zárukou a garanciou spokojnosti.

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru zadarmo.
Pozrite sa na našu galériu realizácií terás tu.


Zaujíma vás ako vylepšiť terasu? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií drevených terás, fasád a iných drevených projektov.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *