Moderné fasády domov z dreva a ich praktické výhody

Top inšpirácie pre drevené fasády, drevená fasáda, odvetraná drevená fasáda

Moderná architektúra stále viac používa drevo, ako všestranný materiál a obnoviteľný zdroj s množstvom benefitov. Dôležitým prístupom moderného stavebníctva je využívanie udržateľných materiálov, ktoré sú schopné zvyšovať energetickú úspornosť stavieb. Moderné fasády domov tak obsahujú drevené obloženia, ktoré významne zvyšujú ich estetiku a prinášajú praktické výhody pre ich majiteľov.

Nadčasový stavebný materiál a jeho benefity

Drevo sa tradične využívalo ako stavebný i okrasný materiál stovky rokov. Naši predkovia oceňovali dobrú dostupnosť aj ľahkú spracovateľnosť tohto prírodného zdroja. V dnešnej dobe už vieme drevo porovnať s inými priemyselne vyrábanými materiálmi a prispôsobiť tak ich aplikáciu na použitia s najefektívnejšou použitím.

Drevené obklady na dome slúžia ako vynikajúci termoregulátor, ktorý pomáha udržiavať v budove stálu teplotu. Vďaka tomu dokáže šetriť energie na vykurovanie alebo klimatizáciu, v závislosti od ročného obdobia a znižovať tak uhlíkovú stopu nehnuteľnosti. Okrem termoregulačnej schopnosti je drevo aj dobrý zvukový izolant, ktorý vieme pomocou vonkajších obkladov na dome využiť na odhlučnenie priestorov od hluku z exteriéru.

drevené fasády, moderné drevené fasády, drevená fasáda na dome, realizácia drevenej fasády, drevený obklad na dome, montáž odvetranej fasády na dome,

Okrem spomínaných benefitov je drevo vyhľadávaným okrasným prvkom, ktorý dokáže významne povýšiť estetiku fasády domu. Rôzne druhy drevín s pestrou paletou farebných odtieňov, kresieb a celkového charakteru dreva, sa dokážu prispôsobiť odlišným štýlom stavieb i náročným požiadavkám na vzhľad. Široký výber drevín umožňuje zvoliť si vhodnú fasádu i podľa rozpočtu.

Obrovskou výhodou dreva oproti iným materiálom je aj jeho úžasná schopnosť obnovy vzhľadu. Aj napriek tomu, že drevo reaguje na okolité prostredie, stráca farbu a postupne zvetráva, môžeme ho účinne zrenovovať do pôvodného vzhľadu.

drevený obklad na fasádu, drevená fasáda, odvetraná drevená fasáda, drevené obklady na dom, moderné fasády, moderná fasáda domu, drevené fasády, drevené obloženie na dome

Výhody drevených fasád na dome

  • ekologický obnoviteľný a recyklovateľný materiál,
  • termoregulačná schopnosť, ktorá šetrí energie a znižuje uhlíkovú stopu stavieb,
  • zvukovo-izolačná schopnosť pomáha znížiť hluk z vonkajšieho prostredia,
  • pôsobivý vzhľad so širokou škálou prevedení na výber,
  • možnosť renovácie a obnovy vzhľadu.
obklad domu drevom, drevený obklad na dome, drevené obloženie domu, moderné fasády domov

Moderné drevené fasády domov s garanciou kvality

Naša spoločnosť už viac ako 20 rokov realizuje montáž drevených fasád a terás so zárukou. Vďaka nášmu odbornému a poctivému prístupu k práci a využívaniu rokmi overených materiálov i postupov sa vieme zaručiť za našu prácu. Aj preto sme sa stali lídrom v oblasti montáže drevených aplikácií na Slovensku.

Pozrite sa na naše realizácie drevených obkladov na dome.

Zavolajte nám, alebo nám napíšte pre cenovú ponuku na mieru zadarmo.


Zaujal vás tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií drevených terás, fasád a iných drevených projektov.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *