Krásne inšpirácie na celkový aj čiastočný obklad domu drevom

obklad domu drevom, drevený obklad na dome, drevené obloženie domu

Drevo je mimoriadne všestranný stavebný materiál s množstvom praktických výhod. Drevené fasády na dome poskytujú okrem pekného vzhľadu aj celý rad benefitov, spojených s úspornosťou i odhlučnením stavby. V mnohých prípadoch však obklad domu drevom slúži výlučne na estetické účely.

V dnešnom článku vám ukážeme naše nadávne realizácie drevených obkladov na dome v odlišných štýloch a prevedeniach.

drevená fasáda, drevené fasády, montáž drevenej fasády, montáž drevených obkladov na dome, drevený obklad na dome, odvetraná drevená fasáda, ipe, realizácia fasády z dreva, obklad domu drevom
Realizácia dreveného obkladu na fasáde z exotického dreva Ipe v Bratislave. Drevina Ipe patrí medzi najvyhľadávanejšie drevo na fasády a terasy kvôli svojej pozoruhodnej odolnosti, trvácnosti i krásnemu vzhľadu.

Celoplošné opláštenie domu drevom

Celkové opláštenie domu drevom má skutočne pestrú paletu výhod pre akúkoľvek stavbu. Jednou z nich je termoregulačná schopnosť dreva, ktorá zabezpečuje udržiavanie stálej teploty v interiéri a tak pomáha šetriť energie na vykurovanie či klimatizáciu. Celoplošné drevené fasády však majú zmysel len vtedy, ak použijeme dlhotrvácne a kvalitné dreviny, ktoré sú schopné bezproblémovo odolávať vonkajším podmienkam.

obklad domu drevom, opláštenie domu drevom, drevené fasády, drevený fasádny obklad
Realizácia celoplošného opláštenia fasády exotickým drevom Ipe na Hausboate v Bratislave.

Opláštenie domu kvalitnými exotickými drevinami sa tak stáva finančne nákladnejšou záležitosťou, ktorá sa však majiteľom vráti v podobe dlhej životnosti fasády a úspory na energiách. Ak nám rozpočet nedovoľuje zvoliť si celoplošnú drevenú fasádu, môžeme si ju napríklad zvoliť len na jednej strane domu, alebo na kritických miestach. Jedná sa o napríklad o miesta, kde je zvýšený nápor vetra, alebo naopak, slnečné strany, ktoré sú v lete vystavené dlhým hodinám slnečného žiarenia.

obklad domu drevom, drevená fasáda z hranolov
Realizácia drevených obkladov z hranolov, prostredníctvom ktorých sme vytvorili pôsobivý efekt fasády, ktorá upúta už z diaľky.

Dizajnový drevený obklad

V niektorých prípadoch môžeme naozaj vidieť drevené obklady len za účelom zvýšenia estetiky stavby. Drevo tu dopĺňa iné fasádne materiály a vytvára tak pútavé aplikácie, ktoré umožnia fasáde vyniknúť zo zaužívaných architektonických štýlov.

Pri využívaní dreva čisto na estetické účely dokážeme vytvoriť nespočetné množstvo odlišných dizajnov a foriem. Rôzne typy drevín a ich odlišné vizuálne charaktery môžeme kombinovať s rodielnym typom úkladu či hrúbkou a tvarom obkladových dosiek, alebo hranolov. Vďaka tomu môžeme obklad domu drevom dokonale prispôsobiť požiadavkám majiteľov, okolitému prostrediu aj samotnej stavbe a jej potrebám.

Chcete vedieť viac informácií o drevených obkladoch a ich benefitoch? Prečítajte si naše predchádzajúce články:
Zistite 10 dôvodov, prečo sa oplatí dať si drevený obklad na dom.
Ak vás zaujímaju typy drevín, prečítajte si, aké sú najlepšie dreviny pre dokonalé drevené fasády.

terasa pri dome, drevené terasy pri dome, ipe, ipe terasa, ipe drevom drevená terasa s fasádou,
Kombinácia plôch s dreveným obložením z Kanadského Cédru vytvorila zaujímavý efekt na fasáde novostavby a dodala jej dojem luxusu a štýlovosti.

Pre dokonalé drevené fasády sa chodí k nám

Sme montážna firma s viac ako 20-ročnou skúsenosťou. Všetky naše drevené aplikácie realizujeme odborne, poctivo a vyberáme si len rokmi preverené materiály najvyššej akosti. Aj vďaka tomu staviame fasády s garanciou kvality. Pozrite sa na naše realizácie drevených obkladov na dome.

Zavolajte nám, alebo nám napíšte pre cenovú ponuku na mieru zadarmo.


Zaujal vás tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií drevených terás, fasád a iných drevených projektov.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *