Nadstrešenie terasy a top 3 dôvody, prečo si ho zvoliť

nadstrešenie terasy, prektytie terasy, zastrešenie terasy drevom, krytá terasa, drevený altánok

Nadstrešenie terasy je skvelý spôsob, ako si môžeme predĺžiť dobu užívania vonkajšej terasy. Terasu tak môžeme využívať dlhšie v roku aj počas menej priaznivého počasia, ako je napríklad dážď. Ochrana pred dažďom a slnečným žiarením však nie sú jediné výhody, ktoré nám prekrytie terasy poskytuje.

V dnešnom článku vám ukážeme krásne inšpirácie na nadstrešenie terasy z našich realizácií a zároveň vám vysvetlíme ďalšie benefity, ktoré poskytuje.

drevená pergola, ipe terasa, ipe montované na deck wise spony, kryta terasa, terasa s pristreskom, exoticka terasa

1. Predlžuje dobu používania terasy o obdobia s menej priaznivým počasím

Terasu bez prekrytia môžeme využívať naozaj len počas priaznivého počasia. To sa zužuje len na obdobia s nízkymi zrážkami, keď je nám vonku príjemne a nie je príliš chadno ani teplo. Počas horúcich letných dní nás zase na terase obmedzí priame slnečné žiarenie, ktorému by sme sa mali vyhýbať najmä počas obedných hodín.

Ak si však svoju terasu prekryjeme, môžeme ju pohodlne využívať bez obmedzení. Poskytne nám tieň pred silným slnečným žiarením a svoj pobyt na terase nemusíme obmedziť ani počas dažďa. Ak si chceme zabezpečiť príjemný pobyt na terase počas horúcich letných dní, ideálnym prístreškom bude drevená konštrukcia. Drevo má totiž výborné termoregulačné schopnosti a pomáha udržiavať stálu teplotu. Pomôže nám tak neprehrievať priestor na terase počas najväčších horúčav.

zastrešenie terasy drevom, zastrešenie terasy, drevený prístrešok, drevená pergola nad terasou, drevená veranda pri dome, veranda pri dome

2. Chráni terasový materiál a predlžuje tým jeho životnosť

Rovnako ako nadstrešenie terasy ochráni nás pred vonkajšími poveternostnými vplyvmi, tak isto chráni aj terasový materiál. Ak máme terasu postavenú z dreva, najviac ju ovplyvňuje slnečné žiarenie, ktoré vytvára v dreve chemickú reakciu, v dôsledku čoho drevo bledne a sivie.

Prístrešok nad terasou pomáha ochrániť terasové dosky pred slnečným žiarením aj ďalšími vonkajšími vplyvmi a tak predlžuje ich životnosť aj pekný vzhľad. Prekrytá terasa vydrží dlhšie krajšia aj po renovácii, pretože predlžuje účinok renovácie dreva.

drevená pergola, Top 10 nápadov na využitie dreva v exteriéri

3. Dobre navrhnuté a postavené prektytie zvyšuje estetiku stavby

Pri prekrytí terasy sa nemusíme vôbec obmedzovať len na zaužívané formy a dizajny. Dokážeme vytvoriť i netradičné koncepty prístreškov terás, ktoré môžu stále plne zastupovať svoju ochrannú funkciu. Vhodným výberom kvalitného materiálu, ktorý je rozumne navrhnutý a zapracovaný v súlade s ostatnými exteriérovými prvkami vieme vytvoriť stavbu, ktorá výrazne zvyšuje estetiku stavby.

drevený prístrešok, drevený prístrešok k domu, realizácia drevenej pergoly, stavba drevenej pergoly, drevená pergola na mieru, drevený prístrešok

Postavíme vám kvalitné nadstrešenie terasy z dreva

Naša firma už viac ako 20 rokov realizuje drevené terasy a ďalšie drevené aplikácie na mieru s garanciou kvality. Základnými prinípmi našej práce sú odbornosť, poctivosť a nekompromisnosť pri výbere len tých najlepších materiálov na trhu. Aj vďaka tomu sa ako jedna z mála firiem na Slovensku dokážeme zaručiť za naše stavby. Presvedčte sa sami, pozrite si galériu našich prác tu.

Zavolajte nám, alebo nám napíšte pre cenovú ponuku na mieru zadarmo.


Zaujal vás tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií drevených terás, fasád a iných drevených projektov.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *