Top drevo na fasádu pre krásne a trvácne drevené obklady

odvetraná drevená fasáda, drevená fasáda, drevené obklady na dome, drevený obklad, ipe, ipe drevo, montáž drevenej fasády, realizácia drevenej fasády, montáž odvetranej fasády, realizácia odvetranej fasády, montážna firma, odvetraná fasáda

Na slovenskom trhu máme široký výber drevín pre drevené obklady na dom, ktoré sa prispôsobia akémukoľvek rozpočtu či požiadavkám na vzhľad. Ak však hľadáme vyšší štandard v podobe dlhej životnosti a pekného zovňajšku, výber sa zužuje na konkrétne druhy. V dnešnom článku vám predstavíme najlepšie drevo na fasádu, ktoré poskytne vášmu domu skutočne dlhotrvácny a originálny vizuál.

Najlepšie z najlepších

Tak ako pri iných materiáloch, aj od obkladového dreva na dom očakávame určité vlastnosti. Pri investícii do drevenej fasády na dome potrebujeme, aby obklady bezproblémovo odolávali vonkajším podmienkam a slúžili bez zjavných poškodení a pravidelných opráv či výmeny dosiek.

Pri výbere vhodného typu dreviny v kombinácii s kvalitnou montážou vieme docieliť realizáciu trvácnej fasády, ktorá poslúži v dobrom stave po celé desaťročia. Pred rozhodnutím o rozpočte nad drevenou fasádou by sme tak mali zvážiť pomer vstupnej investície a jej celkovou životnosťou počas plnej funkčnosti.

drevená fasáda, drevené fasády, montáž drevenej fasády, montáž drevených obkladov na dome, drevený obklad na dome, odvetraná drevená fasáda, ipe, realizácia fasády z dreva, obklad domu drevom
Realizácia dreveného obkladu na fasáde z exotického dreva Ipe v Bratislave.

Exotické dreviny

Medzi bezkonkurenčne najžiadanejšie a najvýkonnejšie drevo patria takzvané exotické dreviny pochádzajúce z tropických a subtropických krajín najmä Južnej Ameriky či Juhovýchodnej Ázie. Exotické drevo vyniká vysokou mierou prirodzenej odolnosti, stabilnosti a tvrdosti. Vďaka tomu nepotrebuje byť nijako chemicky či tepelne ošetrované, má dlhú životnosť a odoláva škodcom, hnilobe i plesniam.

V porovnaní s drevom z nášho mierneho podnebia tak vydrží v exteriéri mnohonásobne dlhšie a navyše má veľmi atraktívny vzhľad. Ich estetická hodnota je často jeden z hlavných dôvodov, prečo si majitelia volia práve tento typ drevín.

obklad domu drevom, drevený obklad na dome, drevené obloženie domu, drevo na fasádu,

Najpopulárnejšie je prémiové drevo Ipe, nazývané aj železné drevo, pre svoju mimoriadnu tvrdosť, odolnosť a dokonca ohňovzdornosť. Životnosť IPE sa pri dobrej starostlivosti pohybuje okolo 80 rokov, pričom si po celú dobu zachováva svoj krásny vzhľad.

Ďalšie obľúbené exotické dreviny na obklady fasád sú najmä Teak, Cumaru, Massaranduba a iné, z ktorých sa každá pýši odlišným a unikátnym vzhľadom a charakterom.

Drevené obklady na dom. Drevený fasádny obklad na dom. Montáž drevenej fasády. Najlepšie dreviny pre dokonalé drevené fasády
Fasádne drevené obklady z Thermo Jaseňa v detaile.

Thermo drevo

Ak hľadáme dostupnejšie drevo na fasádu, thermodrevo je vhodná voľba. Jedná sa o tepelne upravené mäkké dreviny, ktoré procesom termizácie získavajú lepšie vlastnosti. Vďaka tejto prevratnej metóde tak dokážeme vylepšiť schopnosti dreva z našich miernych podmienok.

Najpoužívanejšie thermo dreviny sú Thermo Borovica a Thermo Jaseň. Ich obklady sú odolné voči drevokaznému hmyzu, vzniku plesní, hniloby a životnosť sa pohybuje od 25 rokov a viac. Proces termizácie im navyše zabezpečí krajší vzhľad, pretože sa zafarbia do tmavších odtieňov.
Z vizuálneho hľadiska je Thermo Jaseň často prirovnávaný k exotickým drevinám, pretože má pôvabnú dekoratívnu kresbu a dosky majú pekný tmavohnedý odtieň.

Efektívna kombinácia horizontálneho a vertikálneho úkladu, thermo borovica.
Efektívna kombinácia horizontálneho a vertikálneho úkladu, thermo borovica.

Správny výber dreviny podľa požiadaviek a potrieb je kľúčový pre našu spokojnosť. Netreba však zabúdať na to, že akokoľvek kvalitná a drahá drevina môže byť znehodnotená zlou montážou. Preto každému budúcemu majiteľovi odporúčame uistiť sa, aby si zabezpečil odbornú a profesionálnu montáž obkladových dosiek z dreva.

Zistite, aké sú výhody drevených obkladov na dome v našom predchádzajúcom článku.

Odvetraná drevená fasáda, drevená fasáda, drevené obklady na dome, drevený obklad, ipe, ipe drevo, montáž drevenej fasády, realizácia drevenej fasády, Bratislava,
Drevenená fasáda z exotickej dreviny Ipe.

Kvalitné drevo na fasádu a k tomu profi montáž so zárukou len od CUMARU

Naša spoločnosť realizuje drevené fasády a terasy už viac ako 20 rokov. Základnými princípmi, ktorými sa riadime je odbornosť a poctivosť. Používame len rokmi overené materiály a komponenty najvyššej kvality, aj preto sa vieme za našu prácu zaručiť v každom ohľade.

Pozrite sa na portfólio našich realizácií drevených obkladov.

Zavolajte nám, alebo nám napíšte pre cenovú ponuku na mieru zadarmo.


Zaujal vás tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií drevených terás, fasád a iných drevených projektov.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *