Profesionálne ošetrenie terasových dosiek – pozrite si úžasné výsledky pred a po

ošetrenie terasových dosiek, renovácia drevenej terasy, ošetrenie terasy, renovácia terasových dosiek, renovácia dreva, sprievodca profesionálnou renováciou ipe terasy, renovácia ipe terasy

Máte drevenú terasu, ktorá potrebuje refresh? V dnešnom článku sa dozviete, čo zahŕňa špeciálne profesionálne ošetrenie terasových dosiek. Zistíte, ako renovácia pomáha obnoviť vzhľad a dobrú kondíciu dreva a prečo je pravidelná starostlivosť o terasu dôležitá pre jej životnosť.

Ako drevo reaguje na vonkajšie prostredie

Terasové dosky prakticky ihneď po montáži podliehajú poveternostným podmienkam. Slnko, dážď, vietor, mráz a zmeny vlhkosti vzduchu neustále vplývajú na drevené povrchy. Drevené dosky sa tak postupne znečisťujú, strácajú farbu a naberajú svoju charakteristickú patinu.

Pod vplyvom vonkajších faktorov a používania terasy tak dosky postupne strácajú svoj pôvodný vzhľad. Na povrchu dreva sa môžu objaviť rôzne praskliny, fľaky, plesne a drevina zosivie. Tieto zmeny sú prirodzenou súčasťou reakcie dreva v exteriéri a nedá sa im predchádzať.

Pre viac informácií o tom, ako drevo ovplyvňujú exteriérové faktory si prečítajte tento článok.

Vhodnou starostlivosťou však dokážeme obnoviť pôvodný vzhľad dreva a spomaliť procesy, ktoré majú za následok zmeny vzhľadu dosiek. Takúto starostlivosť nazývame renovácia terasy a patrí ku základným krokom ku krásnej a zdravej terase s dlhou životnosťou.

Renovácia a ošetrenie terasových dosiek

Tak ako v iných odvetviach, aj renovácia terasy má rôzne úrovne kvality a prevedenia. Naša profesionálna renovácia sa odlišuje svojim individuálnym prístupom a používaním najkvalitnejších materiálov na trhu. Pri každej terase zhodnocujeme jej stav a konkrétny typ dreviny a renováciu následne prispôsobujeme na mieru.

Vybudovali sme tak efektívnu metódu ošetrenia terasových dosiek so zárukou obnovenia vzhľadu a zlepšenia kondície dreviny. Naša renovácia tak pomáha zabezpečiť nie len krásny nový vzhľad terasy, ale aj ochranu dosiek pred vonkajšími vplyvmi.

Ošetrenie terasových dosiek pozostáva z niekoľkých postupov, ktoré ako sme už uviedli, vždy prispôsobujeme konkrétnej terase na mieru. Dosky najskôr dôkladne vyčistíme od patiny, nečistôt, fľakov, plesní či predošlých náterov. Zároveň vyhladíme povrch dosiek, zbavíme sa triesok a drobných prasklín.

Následne na terasové dosky nanášame špeciálne ošetrujúce prípravky s obsahom prírodných olejov a parafínov. Tie prenikajú do hlbších štruktúr dreva, vyživujú ho a poskytujú mu dlhotrvajúcu ochranu. Zároveň krásne zvýraznia štruktúru drevených dosiek a prinavrátia im nový vzhľad.

Pri takejto pravidelnej starostlivosti sa tak môžeme tešiť z pôvabne vyzerajúcej terasy nie len keď je čerstvo po montáži. Renovácia nám zabezpečí dokonalú obnovu drevených dosiek a účinne predlžuje použiteľnosť a životnosť terasy.

Zrenovujte svoju terasu s ohromujúcim výsledkom

Ak vaša terasa potrebuje ošetrenie, zvoľte si lídra na trhu v oblasti montáže a renovácie terás.

Pozrite si ďalšie úžasné výsledky renovácie terás.

Zavolajte nám, alebo nám napíšte a my vám pripravíme cenovú ponuku na mieru.

  Kontaktovať nás môžete prostredníctvom kontaktného formuláru alebo priamo na e-mail: renovacie(zavináč)cumaru.sk  Odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom spätného kontaktovania.


  Páčil sa Vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií a renovácií drevených terás, fasád a iných drevených aplikácií.

  Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

  Cumaru s.r.o.

  Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *