Nová terasa počas inflácie? Toto sú dôvody, prečo je najlepší čas na stavbu terasy práve teraz

nová terasa, stavba terasy, montáž drevenej terasy, realizácia terasy, cena terasy, ipe, terasa, ipe terasa, terasové dosky ipe, terasa s bazénom

Uvažujete nad stavbou terasy no vystrašili vás správy o inflácii a prichádzajúcej recesii? Zvažovať každé euro je rozumný krok no nie v prípade investície do nehnuteľnosti. V dnešnom článku vám vysvetlíme, prečo by ste nemali váhať s realizáciou terasy a prečo je nová terasa vhodným spôsobom ako dobre minúť peniaze v dobe ekonomickej recesie.

Terasové dosky Ipe, ipe terasa, ipe drevo, montáž terasy, realizácia terasy, ipe terasové dosky, realizácia terasy Bratislava, exotické drevo,

Ceny pôjdu hore

Jedným z dôvodov, prečo by sme nemali váhať s realizáciou terasy sú práve neustále stúpajúce ceny. Tie stúpali každý rok bez ohľadu na ekonomickú situáciu, no inflácia zvyšovanie cien akceleruje. To sa, samozrejme, prejaví nie len v samotnej cene terasových dosiek a komponentov, ale aj v cene montáže.

V našom predchádajúcom článku sme sa venovali téme nastavovania cien montáže terás. Vysvetľovali sme, čo všetko je zahrnuté v cene realizácie terasy od nákladov na import, uskladňovanie, dopravu, platy zamestnancov, poistenia, splátky a ďalšie výdavky. Pochopiteľne, ak ceny stúpajú v týchto oblastiach, prejaví sa to aj na cenotvorbe terás v dohľadnej dobe.

Jednoducho povedané, ak si môžete dovoliť postaviť terasu teraz, neváhajte a pustite sa do toho. Cena terasy bude budúci rok vyššia a vyjde vás drahšie ako v súčasnosti.

jednoduchá terasa, malá terasa, ipe terasa, terasa pri dome, terasy pri dome, drevená terasa, realizacia terasy, montaz terasy pri dome, terasa z exotickej dreviny, exoticka terasa, ipe drevo, ipe, malé terasy

Peniaze strácajú hodnotu

Odborníci nám zo všetkých strán prizvukujú, že najhoršie, čo môžeme v dobe inflácie urobiť je, že necháme peniaze ležať doma pod vankúšom. Hodnota peňazí totiž neustále klesá a my si tak môžeme za ne dovoliť stále menej. Aj preto nám odporúčajú peniaze investovať do finančných produktov, do seba, napríklad v podobe vzdelávania, alebo do svojej nehnuteľnosti.

Zvýšite hodnotu svojej nehnuteľnosti

Investovaním do nehnuteľnosti zvyšujete jej hodnotu na trhu. Nová terasa vám teda prinesie hneď dva benefity. Jednou z nich je nová úžitková plocha v exteriéri. Terasa obohatí váš voľný čas strávený na svojom pozemku o pohodlný a vizuálne estetický priestor. Zatiaľ čo vy si tak budete užívať na svojej novej terase, hodnota vašej nehnuteľnosti stúpne o ďalší benefit, ktorý zvýši šance na jej predaj za lepšiu cenu.

drevená terasa, drevené terasy, ipe, terasové dosky ipe, ipe terasové dosky, montáž drevenej terasy, montáž terasy, realizácia drevenej terasy, realizácia terasy, realizácia terasy v Bratislave, stavba terasy,

Terasa, ktorá vydrží celý život

Ak si dáme novú terasu postaviť z dlhotrvácnych materiálov, môže nám vydržať roky, v niektorých prípadoch i celý život. Jedná sa najmä o terasy z kvalitných a odolných exotických drevín. Terasové dosky z Ipe, či Teaku poslúžia majiteľom približne 75 rokov a viac. Terasa z dreviny Cumaru bude slúžiť minimálne 50 rokov.

Životnosť každej exotickej terasy je však individuálna. Závisí od kvality montáže a následnej frekvencie a spôsobu starostlivosti. Dobrá a pravidelná renovácia terasy vám pomôže udržiavať terasu vo výbornom stave a predlžovať jej funkčnosť i životnosť. Výhodou renovácie terasy je aj pôsobivá obnova do pôvodného vzhľadu.

nová terasa, montáž terasy, terasa, drevená terasa

Výnimočný vzhľad a inovatívne možnosti spracovania

Okrem svojej výnimočnej odolnosti a dlhotrvácnosti sú exotické dreviny vyhľadávaným materiálom aj kvôli krásnemu vzhľadu. Kombinácia štruktúry drevín a elegantných kresieb s absenciou hrčí v mnohých farbách a odtieňoch dovoľuje prispôsobiť sa rôznym požiadavkám na štýl.

Pri návrhu terasy môžeme zohľadňovať konkrétny typ dreviny a vytvárať originálne vizuálne aj praktické riešenia. Z obyčajnej terasy tak môžeme vytvoriť aj multifunkčné priestory obohatené o ďalšie funkčné či estetické prvky.

Záver

Aj keď sa nám zdá počiatočná investícia do terasy z exotickej dreviny príliš vysoká, zamyslime sa nad ňou z dlhodobého hľadiska. Máloktorý materiál v exteriéri vydrží tak dlho, zatiaľ čo prináša úžitok aj potešenie oku. Dokážeme ju efektívne zrenovovať do pôvodnej podoby, aby vyzerala ako nová aj po mnohých rokoch. Zvyšuje hodnotu nášho majetku a má kopu ďalších praktických benefitov.

Ak teda máte možnosť zaobstarať si terasu teraz, urobte to hneď a nečakajte, kým bude stať dvojnásobok o pár rokov.

montáž terás, montáž terasy, montáž drevenej terasy, realizácia terás,

Vaša očarujúca nová terasa s garanciou kvality

Naša spoločnosť pôsobí v oblasti montáže terás už 20 rokov. Vďaka nášmu profesionálnemu prístupu, odbornosti a poctivosti sme sa stali lídrom na trhu. Pre svojich zákazníkov chceme vždy len to najlepšie, preto nerobíme kompromisy v kvalite montáže a materiálov. Aj preto vám vieme poskytnúť realizáciu terasy so zárukou.

Pridajte sa aj vy k spokojným majiteľom krásnych terás a kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru.

Pozrite sa na naše portfólio realizácií terás.


Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií drevených terás, fasád a iných drevených projektov.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *