Spoznajte rozdiel medzi populárnym Cumaru Amarelo a Cumaru Vermelho

Cumaru terasa pri bazéne, cumaru okolo bazena, drevena terasa okolo bazena, cumaru, exoticka terasa, cumaru amarelo

Exotická drevina Cumaru, známa aj ako brazílsky teak, si získala popularitu na celom svete vďaka svojim výnimočným vlastnostiam aj krásnemu vzhľadu. Málokto však vie, že aj táto drevina má svoje varianty, ktoré sa od seba navzájom odlišujú. V dnešnom článku vám odhalíme hlavné rozdiely medzi dvomi najpoužívanejšími variantami dreva Cumaru – Cumaru Amarelo a Cumaru Vermelho. Pomôže vám to urobiť správne rozhodnutie pri výbere toho pravého materiálu na terasu podľa vašich požiadaviek.

Prečo práve Cumaru?

V terasovom stavebníctve patrí Cumaru medzi najlepšie voľby čo sa týka terasového materiálu. Jedná sa o kvalitnú exotickú drevinu, ktorá má vysokú tvrdosť, hustotu a výbornú stabilitu. Prirodzene odoláva vonkajším poveternostným vplyvom, plesniam, hnilobe aj škodcom.

Cumaru teda nepotrebuje žiadne tepelné ani chemické úpravy na to, aby zvládalo aj tie najnáročnejšie exteriérové podmienky. Navyše, narozdiel od iných materiálov, môžeme túto drevinu pravidelne efektívne renovovať, čím dosiahneme predĺženie životnosti a dokonalú obnovu vzhľadu aj po mnohých rokoch.

Kombinácia týchto vlastností zaručuje drevine Cumaru skutočne pozoruhodnú životnosť. Pri dobrej starostlivosti vám tak terasa z dreva Cumaru môže slúžiť až 50 rokov a viac. Ak teda hľadáte naozaj prémiový a odolný materiál na svoju terasu, drevo Cumaru patrí medzi top voľby.

cumaru terasové dosky, dosky cumaru, cumaru terasa, cumaru amarelo, cumaru amarelo dosky, cumaru amarelo montáž, cumaru montáž terasy

Cumaru Amarelo

Cumaru Amarelo, známe aj ako žlté cumaru, sa môže pochváliť úžasným zlatohnedým odtieňom, ktorý vyvoláva pocit tepla a elegancie. Táto varianta je uznávaná pre svoju vynikajúcu odolnosť voči hnilobe, hmyzu a opotrebovaniu, vďaka čomu je vyhľadávanou voľbou pre vonkajšie použitie.

Jadro dreva Cumaru Amarelo vykazuje rôzne odtiene zlatej a jantárovej farby doplnené tmavšími pruhmi, čo vytvára vizuálne podmanivý vzhľad. Jeho zrná sú často vzájomne prepojené, čo dodáva drevu výnimočnú stabilitu a pevnosť. Vďaka svojej robustnej povahe a výraznej farebnej palete je Cumaru Amarelo ideálnou voľbou pre majiteľov domov, ktorí hľadajú terasu, ktorá vyžaruje klasický, rafinovaný šarm.

Cumaru Vermelho

Cumaru Vermelho, známe aj ako červené cumaru alebo brazílske červené drevo, má hlbší červenohnedý odtieň, ktorý dodáva pocit bohatosti a exkluzivity. Podobne ako Cumaru Amarelo sa Cumaru Vermelho môže pochváliť výnimočnou trvanlivosťou a odolnosťou voči hnilobe i plesniam, vďaka čomu je veľmi vhodné na vonkajšie terasy.

Jadro dreva Cumaru Vermelho sa vyznačuje zmesou sýtočervených a červenohnedých odtieňov, ktoré občas zdobia tmavé pruhy, čo ešte viac zvyšuje jeho vizuálnu príťažlivosť. Štruktúra dreva je zvyčajne jemná až stredná, s rovnou alebo mierne prepletenou kresbou. Vďaka svojej podmanivej farbe a luxusnej estetike je Cumaru Vermelho vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí chcú vytvoriť terasu s nádychom vznešenosti.

cumaru terasa, terasa s bazénom, drevená terasa s bazénom, drevená terasa okolo bazénu, exotické drevo pri vode, cumaru, cumaru terasové dosky

Kľúčové rozdiely

  1. Farba: Hlavný rozdiel medzi Cumaru Amarelo a Cumaru Vermelho spočíva v ich sfarbení. Cumaru Amarelo má zlatohnedé odtiene, zatiaľ čo Cumaru Vermelho sa môže pochváliť hlbšími červenohnedými odtieňmi.
  2. Vzhľad: Cumaru Amarelo sa vyznačuje teplým a elegantným vzhľadom so zlatými a jantárovými odtieňmi, zatiaľ čo Cumaru Vermelho vyžaruje bohatosť a bohatstvo vďaka sýtočerveným a červenohnedým odtieňom.
  3. Vzor zrna: Obe varianty majú vzájomne prepojené zrná, čo prispieva k ich celkovej pevnosti a stabilite. Vzor zrna Cumaru Vermelho je však v porovnaní s Cumaru Amarelo často rovnejší.
  4. Estetika: Cumaru Amarelo poskytuje klasický a rafinovaný pôvab, zatiaľ čo Cumaru Vermelho pôsobí luxusnejším a veľkolepejším dojmom.

Použitie Cumaru Amarelo a Cumaru Vermelho na terasu

Cumaru Amarelo aj Cumaru Vermelho sú výnimočnou voľbou pre terasy vďaka svojej trvanlivosti a odolnosti voči vonkajším vplyvom. Vďaka vysokej hustote a prírodným olejom sú odolné voči hnilobe, termitom a hubám. Či už dávate prednosť hrejivej elegancii Cumaru Amarelo alebo bohatému a exkluzívnemu zafarbeniu variantu Cumaru Vermelho, obe typy drevín vytvoria krásnu a dlhotrvajúcu terasu, ktorá odolá skúške časom a zaručí roky radosti pri minimálnej údržbe.

drevo cumaru, cumaru terasa, cumaru dosky, terasové dosky cumaru

Konečný výber

Konečný výber pre váš terasový projekt je len otázkou osobných preferencií a požadovanej estetiky. Kým Cumaru Amarelo vykazuje zlatohnedý odtieň s klasickým šarmom, Cumaru Vermelho ponúka hlbší červenohnedý odtieň, ktorý dodáva nádych vznešenosti. Oba varianty majú vynikajúcu porovnateľnú trvanlivosť a odolnosť, čo z nich robí ideálnu voľbu pre terasy. Váš výber medzi Cumaru Amarelo a Cumaru Vermelho bude nakoniec závisieť od požadovaného estetického vzhľadu a atmosféry, ktorú chcete vytvoriť vo svojom vonkajšom obytnom priestore.

Postavíme vám očarujúcu Cumaru terasu s garanciou kvality

Naša spoločnosť realizuje terasy už viac než 20 rokov. Naše bohaté skúsenosti, profesionálny prístup a nekompromisnosť vo výbere len tých najlepších materiálov nás radí medzi lídrov na trhu. Aj preto staviame vysokokvalitné terasy na mieru so zárukou spokojnosti.

Pridajte sa k množstvu spokojných majiteľov krásnych a dlhotrvácnych terás aj vy. Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru zadarmo.

Pozrite si galériu našich realizácií drevených terás.


Zaujal vás tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie zaujímavosti zo sveta montáže drevených terás, fasád a iných drevených projektov.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *