Alternatívy k drevine Ipe: najlepšie exotické dreviny na terasu

drevená pergola z bsh hranolov a lexanom, garapa, drevená terasa garapa, garapa terasa, exotické drevo garapa, terasové dosky garapa, krytá terasa, terasa s prístreškom, terasa s pergolou,

Povedzme si to narovinu, Ipe patrí medzi najlepšie materiály na exteriérové terasy vôbec. Pre svoju vysokú odolnosť, dlhú životnosť a krásny vzhľad si získalo popularitu v terasovom stavebníctve po celom svete. Vysoký dopyt po tejto drevine však spôsobuje neustály nárast jej ceny a niektorí majitelia si ju kvôli svojmu obmedzenému rozpočtu nemôžu dovoliť zahrňúť do svojho terasového projektu. V dnešnom článku vám ukážeme 4 rozumné alternatívy k drevine Ipe, ktoré predstavujú skvelú voľbu a ponúkajú podobnú odolnosť a estetiku za prijateľnejšiu cenu. Objavte jedinečné vlastnosti a výhody každého druhu dreva.

Cumaru terasa pri bazéne, cumaru okolo bazena, drevena terasa okolo bazena, cumaru, exoticka terasa, Alternatívy k drevine Ipe
Krásna terasa pri bazéne z exotického Cumaru poskytuje pôvabný a praktický priestor k bazénu s vysokou odolnosťou.

1. Cumaru: Porovnateľná možnosť s farebnou variabilitou

Cumaru, známe aj ako brazílsky teak, je presvedčivou alternatívou k Ipe. Toto tvrdé drevo sa svojou tvrdosťou vyrovná Ipe, čo z neho robí odolnú a dlhotrvácnu voľbu pre terasy. Cumaru sa vyznačuje širšou škálou farebných variácií. S odtieňmi od svetlejšej žltohnedej až po červenohnedú poskytuje cumaru výrazný estetický dojem. Výberom cumaru tak môžete dosiahnuť podobný vzhľad ako s Ipe a zároveň sa tešiť z porovnateľnej odolnosti i životnosti svojej terasy.

massaranduba, Alternatívy k drevine Ipe, exotická drevina, terasa massaranduba
Terasa z massaranduby poskytuje dlhotrvácne riešenie so zaujímavým tmavočerveným odtieňom.

2. Massaranduba: Prekvapujúca odolnosť a estetika

Menej známe exotické drevo, Massaranduba, si zaslúži pozornosť pre svoju výnimočnú pevnosť a úžasný vzhľad. Toto prírodné tvrdé drevo prekonáva pevnosť dreva Ipe, takže je vynikajúcou voľbou pre oblasti, ktoré znášajú náročné vonkajšie podmienky. Massaranduba, ktorá spočiatku vykazuje žiarivý červený odtieň, sa po naolejovaní a vystavení UV žiareniu zmení na sýtohnedý odtieň, ktorý sa veľmi podobá vzhľadu Ipe. Vďaka svojej pozoruhodnej odolnosti a estetickému vzhľadu je massaranduba presvedčivou alternatívou pre vonkajšie terasy.

garapa terasa, alternatíva k Ipe, exotické terasy
Nezameniteľný vzhľad Garapy vám poskytne skutočne krásnu terasu s dobrým výkonom.

3. Garapa: vynikajúca kvalita a prírodná odolnosť

Garapa, označovaná aj ako brazílsky jaseň, je vynikajúca varianta tvrdého dreva známa svojím jemnozrnným drevom a svetložltým až teplým zlatým odtieňom. Okrem svojej krásy ponúka garapa prirodzenú odolnosť voči hnilobe, rozkladu a napadnutiu hmyzom, čo z nej robí ideálnu voľbu pre exteriérové terasy. Okrem toho jej vlastnosti odolné voči poškriabaniu zaručujú hladký povrch po mnoho rokov. Garapa je vysokokvalitné tvrdé drevo, ktoré zaručuje dlhú životnosť a odolnosť a predstavuje spoľahlivú alternatívu k drevu Ipe.

bangkirai, terasa z exotického dreva, Alternatívy k drevine Ipe
Bangkirai vám poskytne prijateľnú kvalitu za dostupnú cenu.

4. Bangkirai: Odolná drevina za prijateľnú cenu

Bangkirai, obľúbená alternatíva tvrdého dreva ipe, je známa svojou odolnosťou a cenovou dostupnosťou medzi exotickými drevinami. Toto tvrdé drevo je vynikajúcou voľbou pre terasové projekty s obmedzeným rozpočtom. Vďaka dobrej trvanlivosti a prirodzenej odolnosti voči hnilobe a napadnutiu hmyzom ponúka bangkirai dlhodobé riešenie s nízkymi nárokmi na údržbu. Jeho bohatá zlatohnedá farba časom krásne zvetrá, čím ešte viac zvyšuje vizuálnu príťažlivosť vonkajších priestorov.

Záver

Keď cena Ipe terasy prevyšuje váš rozpočet, je nevyhnutné preskúmať alternatívne možnosti materiálov z tvrdého dreva. Cumaru, Massaranduba, Garapa a Bangkirai sa predstavujú ako dôstojné náhrady, pričom každá z nich má svoje jedinečné vlastnosti a výhody. Či už uprednostňujete podobný vzhľad, pôsobivú pevnosť, prirodzenú odolnosť alebo špecifický farebný odtieň, tieto alternatívy poskytujú celý rad možností, ktoré vyhovujú vašim preferenciám a rozpočtu. Výberom ktoréhokoľvek z týchto druhov tvrdého dreva môžete dosiahnuť odolné, vizuálne atraktívne a cenovo výhodnejšie riešenie pre vaše potreby v oblasti stavby terasy.

Drevená terasa pri dome, realizácia drevenej terasy, montáž drevenej terasy, ipe, ipe terasa, montáž terás, exotické drevo ipe, montáž drevených terás

Postavíme vám ohromujúcu terasu z Ipe alebo iných exotických drevín so zárukou spokojnosti

Naša spoločnosť CUMARU s.r.o. pôsobí v oblasti montáže terás už 20 rokov. Obráťte sa na nás, ak túžite po dokonalo krásnej a zároveň dlhotrvácnej terase. Poradíme vám s vhodným výberom dreviny s ohľadom na vaše požiadavky i rozpočet a zabezpečíme hladký a profesionálny priebeh realizácie terasy. To všetko s garanciou vysokej kvality. Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru zadarmo.

Pozrite si naše realizácie terás.


Zaujímajú vás ďalšie informácie o terasách a alternatívy k drevine Ipe? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií drevených terás, fasád a iných drevených projektov.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *