Terasa pri bazéne a jej krásne ukážky pre top inšpirácie na toto leto

dizajn terasy, drevená terasa, ipe, ipe terasa, drevená terasa okolo bazéna, drevo okolo bazénu, montáž drevenej terasy

Drevená terasa pri bazéne predstavuje dokonalé spojenie praktickej a vizuálnej hodnoty pre váš exteriér. Máloktorý materiál na trhu môže konkurovať drevu z hľadiska stavby terás obzvlášť pri bazénoch. Drevená terasa okolo bazéna totiž poskytuje okrem výnimočného a neopakovateľného vzhľadu aj mnoho benefitov, ktoré oceníte najmä z dlhodobého hľadiska.

V dnešnom článku vám predstavíme moderné dizajny drevených terás pri bazéne, ktoré budú hitom tohto roka. Zároveň vám vysvetlíme ideálne typy drevín na použitie k vodným plochám a predstavíme niektoré zaujímavé vychytávky, s ktorými môžete vylepšiť účel svojej terasy pri bazéne.

terasa z exotického dreva, drevená terasa, exotické dreviny na terasu, ipe, ioe drevo, ipe terasa, ipe drevo okolo bazéna, ipe terasa pri bazéne, montáž terasy z exotickej dreviny, montáž terasy

Prečo je drevo pri bazéne zlatým štandardom pri výbere materiálu

Niektorí ľudia pochybujú o tom, že drevená terasa môže byť vhodným materiálom pri bazéne. Pravdou však je, že drevo patrí medzi najlepšie materiály na použitie k bazénu a to z mnohých dôvodov. Samozrejme, veľmi záleží od správneho výberu typy dreviny. Ak hovoríme o terase pri bazéne, najideálnejším materiálom sú tvrdé exotické dreviny.

dizajn záhradnej terasy, terasa pri bazene, drevo okolo bazéna, terasa okolo bazénu, ipe, ipe drevo pri bazene, drevená terasa okolo bazénu, dizajn terasy, luxusná terasa s bazénom

Exotické dreviny patria medzi najodolnejšie materiály v terasovom stavebníctve vôbec. Majú vysokú odolnosť voči poveternostným vplyvom, vlhkosti aj voči škodcom. Vďaka svojej neobyčajnej tvrdosti a hustote vlákien sú to dlhotrvácne dreviny, ktoré zabezpečia terase dlhú životnosť. Okrem toho vyzerajú skutočne podmanivo. Exotické dreviny sa svojou kvalitou jednoducho nedajú porovnávať s drevami z našich miernych podmienok.

terasa pri bazéne, drevená terasa pri bazéne,

Odolné dreviny nám teda poskytujú dlhotrvácny materiál, ktorý nám vydrží pri správnej starostlivosti niekoľko desaťročí. Má dobrú termoregulačnú schopnosť, takže v lete nepopáli bosé nohy. Okrem toho je tiež protišmykové, takže chráni pred úrazom v okolí bazéna. Navyše v kombinácii s bazénom vyzerá skvele a dodáva dojem luxusu.

Hlavné výhody drevenej terasy pri bazéne z kvalitnej dreviny sa dajú zhrnúť do niekoľkých bodov:

  • mimoriadne krásny vzhľad podporujúci prirodzený charakter exteriéru,
  • dobrá odolnosť,
  • dlhá životnosť,
  • bezpečný protišmykový povrch pomáha zabrániť úrazom v okolí bazéna,
  • drevená terasa si v horúcich dňoch udržiava stálu teplotu, takže nepopáli bosé nohy,
  • môžeme ju efektívne zrenovovať a obnoviť tak vzhľad dosiek do pôvodného stavu.
Cumaru terasa pri bazéne, cumaru okolo bazena, drevena terasa okolo bazena, cumaru, exoticka terasa

Jednou z najlepších výhod dreva oproti iným materiálom je aj jeho schopnosť obnovy vzhľadu. Drevené dosky môžeme každoročne krásne zrenovovať a obnoviť tak ich stav do pôvodného stavu. Vaša terasa pri bazéne tak môže vyzerať ako nová aj po mnohých rokoch. Základom úspešnej renovácie je však previesť ju odborne a správne. Viac informácií sa dozviete v našej sekcii o renovácii.

Moderná terasa pri bazéne a jej rozšírenie účelu o ďalšie prvky

Moderný prístup v stavbe terás zohľadňuje udržateľnosť stavby a rozšírenie jej účelu na ďalšie funkcie. Kvalitná terasa s dlhou životnosťou nám šetrí náklady spojené s údržbou, demontážou a opätovnou montážou. Rozšírenia možností a funkcií terasy nám zas otvárajú nové spôsoby interkacie s týmto priestorom. Môžeme si tak zabezpečiť lepšie využitie tohto priestoru a zvýšiť si komfort počas jeho využívania.

Top inšpirácie pre drevené terasy okolo bazéna, drevena terasa okolo bazena

Tohtoročné trendy tak nadväzujú na tieto princípy, čo môžeme vidieť v neustálych inováciach konceptov terasových dizajnov. V nich vidíme zakomponované rôzne praktické vychytávky, ako napríklad úložné priestory a sedacie ľavice v jednom, alebo bočné tieniace steny a vertikálne záhodny v jednom a podobne.

Čo dať okolo bazéna, drevo okolo bazena, kryta terasa okolo bazena, drevena terasa okolo bazena s virivkou, bazen s virivkou

Aj vy môžete mať top terasu pri bazéne so zárukou kvality

Stačí sa obrátiť na lídrov v oblasti stavby terás – na nás.
Postaráme sa o celý proces realizácie terasy od návrhu až po montáž. To všetko v profesionálnej kvalite montážnych postupov i materiálov so zárukou krásneho a dlhotrvácneho výsledku.

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru zadarmo.

Pozrite si naše top realizácie drevených terás tu.


Zaujal vás tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií drevených terás, fasád a iných drevených projektov.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *