Top inšpirácie na bočné tienenie terasy z dreva

Bočné tienenie terasy, Bočné tienenie terasy z dreva, drevená stena na terasu, drevený plot do záhrady

Bočné tienenie terasy môže okrem praktických funkcií poskytnúť aj vysokú mieru estetiky. Ak hľadáte spôsoby, ako by ste zvýšili funkčnosť svojej terasy vkusným spôsobom, v dnešnom článku vám prinášame krásne inšpirácie z našej dielne realizácií.

Bočné tienenie terasy a jeho funkčné aspekty

Akýkoľvek terasový priestor v exteriéri môžeme rozšíriť o praktické doplnky, ktoré zvýšia jeho úžitok. Ak hovoríme o bočných stenách terasy, alebo o tienení, myslíme tým vertikálne prekrytie terasy z jednej alebo viacerých strán.

Ako už napovedá samotný výraz, hlavnou funkciou takéhoto doplnku k terase je tieniací efekt. Bočné tienenie terasy je teda akási bariéra, ktorá poskytuje ochranný efekt, či už pred slnečným žiarením, vetrom, alebo zvedavými pohľadmi.

Zvýšená miera súkromia a ochrana pred poveternostnými vplyvmi sú hlavnými dôvodmi, pre ktoré si ich majitelia zvolia ako súčasť terasy. Bočné tienenie však môže plniť aj zabezpečovaciu funkciu, napríklad ako ochrana pred pádom z vyvýšenej terasy.

drevené stavby, drevená terasa, drevené obklady, montáž drevených obkladov, drevený paraván

Vizuálne prevedenia bočných stien terasy

Bočná stena na terase má teda viacero využití, ktoré spríjemnia a zefektívnia náš čas strávený na terase. Dôležitou súčasťou každej stavby je však jeho vizuálne prevedenie. To by malo vychádzať z celkového dizajnu a zamerania terasy, a zároveň by nemalo narúšať jeho funkčný potenciál.

Dizajn bočnej steny alebo tienenie terasy tak prispôsobujeme jeho celkovému účelu. Ak je naša terasa napríklad orientovaná na severovýchod a my potrebujeme zabezpečiť tento priestor proti častému nárazovému vetru, je vhodné si zvoliť úplne zatvorenú stenu bez otvorov či škár. Pre dosiahnutie maximálneho vizuálneho výsledku by sme mali túto stenu postaviť z rovnakého materiálu ako samotnú terasu, alebo z takého materiálu, ktorý nenarúša celkovú kontinuitu terasového priestoru.

bocna stena n terase, drevený vertikálny úklad, drevený plot k terase

Ak primárnym účelom bočnej steny na terase nie je ochrana pred vetrom, ale skôr tieň a súkromie, potom môžeme prisúpiť aj na menej tradičné riešenia. Môžeme napríklad použiť elegantnú kombináciu vertikálneho úkladu hranolov s drobným rozostupom, ktoré vytvarajú pozoruhodný efekt. Z diaľky sa takáto stena môže z rôznych uhlov zdať nepriehľadná, zatiaľ čo z terasy cez ňu vidíme.

Niektoré bočné steny na terase môžu mať dokonca multifunkčné využitie. Vieme ich skonštruovať tak, aby napríklad slúžili ako vertikálne záhony. Alebo ich súčasťou môže byť miesto na sedenie, ktoré je zároveň aj odkladací priestor v jednom. Kreativite a nápaditosti medze nekladieme.

Bočné tienenie terasy, drevená stena na terase,

Zhotovíme vám kvalitné bočné tienenie terasy z dreva

Naša spoločnosť už viac ako 20 rokov prináša kvalitné stavby terás, odvetraných drevených fasád, plotov a iných aplikácií z dreva. Pri našej práci sa riadime prísnymi kvalitativnými štandardmi a to nie len pri samotnej motnáži, ale aj pri výbere materiálov a komponentov.
Aj vďaka tomu dokážeme ako jedna z mála firiem realizovať drevené stavby so zárukou kvality.

Zavolajte nám, alebo nám napíšte pre cenovú ponuku na mieru zadarmo.

Pozrite sa na naše realizácie terás a iných drevených stavieb v našom portfóliu.


Zaujal vás tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií drevených terás, fasád a iných drevených projektov.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *