Krásna terasa k domu? Postavte si ju z týchto materiálov

drevené terasy pri dome, terasa k domu, najlepšie materiály na stavbu terasy drevená terasa pri dome, terasy pri dome, malá terasa pri dome, exotická terasa, ipe drevo,

Dôležitým krokom pri stavbe terasy je rozhodnúť sa pre vhodný typ materiálu. Ten priamo ovplyvňuje nie len vzhľad, ale aj celkovú životnosť terasy. V dnešnom článku vám predstavíme najlepšie materiály na montáž terasy z hľadiska kvality i funkčnosti, ktoré zároveň nezruinujú váš rozpočet. Vaša terasa k domu tak bude pohodlne slúžiť po desaťročia a vy ušetríte na opätovnej montáži, opravách, alebo náročných renováciách.

Prečo vedie drevo?

Odborníci na stavbu terás sa jednoznačne zhodujú, že drevo patrí medzi najlepšie terasové materiály. Vďaka svojmu prírodnému pôvodu sa totiž dokáže prispôsobiť okoliu a odolávať náročným vonkajším podmienkam.

Navyše ho vieme efektívne renovovať a obnovovať jeho vzhľad. Drevo tým získava obrovskú výhodu oproti iným materiálom ako je WPC, ktoré nie je možné účinne zrenovovať a pri poškodení je tak nutné ho demontovať a nahradiť.

Ak hovoríme o dreve vhodnom na terasu, myslíme tým, pochopiteľne, len určité typy drevín, ktoré sú vhodné na použitie do exteriéru. Sú to tvrdé a husté dreviny s dobrou rozmerovou stabilitou, ktoré nie sú ohrozené výkyvmi vlhkosti vzduchu ani neustálymi poveternostnými vplyvmi.

Drevené podlahy na terasu, terasa pri dome, terasy pri dome, exotické drevo IPE, ipe dosky na terasu, terasa k domu

Exotické drevo

Exotické dreviny sú skutočným pokladom v stavebníctve. Majú mimoriadnu hustotu vlákien aj vysokú tvrdosť, vďaka čomu sú mnohonásobne stabilnejšie a odolnejšie než mäkké drevo. Prirodzene odolávajú všetkým vonkajším vplyvom, plesniam, hnilobe aj drevokaznému hmyzu.

Kombinácia vlastností týchto drevín im umožňuje spracovať ich na rôzne exteriérové aplikácie vrátane terás, fasádnych obkladov, plotov, záhradného nábytku či doplnkov, móla a iné použitie. Najobľúbenejšie a najtrvácnejšie exotické dreviny sú Ipe a Teak. Ich životnosť sa pohybuje okolo 75 rokov a viac a sú aj najdrahšie vo svojej kategórii.

realizácia drevenej terasy, ipe terasa, ipe, ipe drevo, drevená terasa, montáž drevenej terasy na mieru, exotické drevo na terase, ipe terasové dosky
Krásna terasa pri dome z našej realizácie z najodolnejšieho a nezvyčajne krásneho dreva Ipe.

Ďalším populárnym a cenovo dostupnejším drevom je Cumaru, ktoré vám v podobe terasy vydrží až 50 rokov. Nasledujú lacnejšie exotické dreviny ako Bangkirai alebo Garapa, ktoré vám v podobe terasy poslúžia od 35 rokov a viac.

Okrem dlhej životnosti a dobrej odolnosti vám exotické drevo poskytne elegantný a pôvabný vzhľad. Tropické dreviny sú známe svojim exkluzívnym vizuálom, ktorý ulahodí aj oku náročného estéta, preto sa často využívajú v modernej architektúre a luxusných stavbách.

Vstupná investícia do terasy z exotického dreva sa spočiatku môže zdať vysoká. Z dlhodobého hľadiska vám však peniaze v konečnom dôsledku ušetrí. Terasa z exotického dreva totiž niekoľkokrát „prežije“ terasu z iného, menej trvácneho materiálu.

Thermodrevo

Termodrevo je vhodnou alternatívou k exotickým drevinám, ak hľadáme lacnejší materiál v dobrej kvalite. Thermo drevo sa väčšinou vyrába z mäkkých drevín z našich miernych podmienok, preto je na našom trhu omnoho dostupnejšie.

Thermo Borovica, terasa, drevená terasa, terasa po renovácii, thermodrevo, terasa termodrevo, termoborovica
Terasa postavená k domu z thermo borovice.

Termizácia je proces, pri ktorom sa drevo zahrieva v špeciálnych peciach na vysokom stupni za pomoci vodnej pary. Pri tomto procese sa nepoužívajú žiadne chemikálie, takže výsledný produkt je 100% bezpečný pre zdravie. Tepelnou úpravou sa zmenia vnútorné štruktúry dreva, čím sa stáva odolnejšie a predlžuje sa jeho životnosť.

V našich končinách poznáme najmä Termo Borovicu a Thermo Jaseň, ktoré si majitelia s obľubou vyberajú na exteriérové terasy či iné aplikácie.

Životnosť thermodreva je v porovnaní s exotickými drevinami o čosi nižšia, pohybuje sa približne od 25 rokov a viac. Je to však stále ďaleko viac, ako pri použití netermizovaných mäkkých drevín, ktoré sú navyše impregnované škodlivými chemikáliami.

thermo jaseň, terasa a obklad z thermo jaseňa,
Drevená terasa s vertikálnym obkladom z Thermo Jaseňa.

Thermo drevo očarí aj z vizuálneho hľadiska, pretože tento proces spôsobí ztmavnutie dreva o niekoľko odtieňov. Termojaseň sa vyznačuje veľmi peknou až dekoratívnou kresbou, termoborovica zas o niečo rustikálnejším charakterom so svojimi typickými hrčami. Niektorí majitelia terás z thermo borovice si navyše pochvaľujú, ako im vplyvom slnečných lúčov dosky krásne zosiveli.

Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek materiál na svoju terasu, uistite sa, že sa obrátite na spoľahlivú montážnu firmu, ktorá vám zabezpečí profesionálny servis a poradenstvo. Len tak si môžete zabezpečiť bezproblémový priebeh realizácie s dobrým výsledkom bez neskorších komplikácií.

drevená terasa, ipe dosky, ipe drevo, terasy inpširácie, drevená terasa pri dome, ipe terasové dosky, montáž terasy, montáž a realizácia terás v Bratislave

Očarujúca terasa k domu teraz môže byť vaša so zárukou kvality

Naša firma sa v oblasti montáže terás pohybuje už 20 rokov. Naše terasy realizujeme odborne, poctivo a vyberáme si len rokmi preverené materiály najvyššej akosti. Aj vďaka tomu staviame terasy s garanciou kvality. Pozrite sa na naše realizácie drevených terás tu.

Zavolajte nám, alebo nám napíšte pre cenovú ponuku na mieru zadarmo.


Zaujal vás tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií drevených terás, fasád a iných drevených projektov.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *