Drevené schody a ich úžasné výhody pre váš domov

Drevené schody, drevene obklady na schody, drevene schodisko, drevené schody na mieru, drevene schody vyroba,

Možno patríte medzi čerstvých majiteľov novostavby, alebo len chystáte rekonštrukciu svojho príbytku a rozhodujete sa, ako si dať zariadiť schody. V tomto článku si povieme, prečo sú drevené schody vynikajúcim riešením pre schodisko do interiéru a ukážeme vám krásne inšpirácie z našich realizácií na mieru.

Ak sú schody v dome súčasťou otvoreného priestoru, napríklad vstupnej haly či obývačky, mali by ladiť s materiálmi použitými v interiéri, najmä podlahou. Ak ste si zvolili drevené podlahy alebo vinylové podlahy s imitáciou dreva, rovnaké obloženie by mali mať aj schody.
Nadčasová krása dreva sa však dokonale hodí ku akémukoľvek materiálu.

Drevené schody a ich úžasné vlastnosti

Drevené schody na mieru sú ozajstným svkostom pre oči. Aj obyčajné schodisko dokážu pretvoriť na dizajnovú záležitosť, ktorá pozdvihne vizuálnu úroveň interiéru.

Pri výbere si môžete zvoliť z množstva druhov drevín s rôznymi farbami, kresbou i zrnom, na každý typ interiéru sa tak nájde vhodná drevina.

Okrem estetickej hodnoty však majú drevené schody aj svoje nesporné funkčné výhody. Jednou z nich je protišmykovosť. Drevo je prirodzene protišmykový materiál a či už sa po schodoch vyberiete v topánkach alebo s bosými nohami, bezpečnosť máte zaručenú.

Mnohé podlahové materiály a obklady ako vinyl alebo laminát obsahujú rôzne chemikálie, ktoré môžu spôsobovať alergie, alebo iné zdravotné problémy. Koberce zase zadržujú prach, nečistoty, roztoče a sú oveľa náročnejšie na čistenie a údržbu.

Drevo je prírodný, bezpečný a zdraviu nezávadný materiál. Ak si ho zvolíte ako obklad na schody, môžete si byť istý, že vyberáte najlepšiu možnosť pre zdravie svojej rodiny. Výhodou dreveného schodiska je tiež ľahká a bezproblémová údržba a čistenie.

Navyše, drevené obklady na schody sú ekologický, recyklovateľný materiál. Po skončení životnosti môžete drevo jednoducho recyklovať, takže nevytvára zbytočný odpad.

Ak si zvolíte pre svoje schodisko certifikované drevo, potom okrem všetkých týchto výhod pomáhate aj našej planéte. Drevo pochádzajúce z trvalo udržateľného obhospodárovania lesov podporuje výsadbu lesov, a teda znižovanie CO2 z atmosféry.

Poďme si teda zhrnúť, prečo sa oplatí dať si drevené schodisko:

  • nadčasová krása s množstvom druhov farieb, kresby a charakteru,
  • vysoká vizuálna hodnota, ktorá zapadne do akéhokoľvek typu interiéru,
  • ľahká údržba a čistenie,
  • protišmykový materiál,
  • prírodný materiál, ktorý je zdravotne nezávadný, pretože neobsahuje žiadne chemikálie,
  • ekologický, recyklovateľný materiál.

Spoločnosť CUMARU s.r.o. pôsobí už viac ako 18 rokov v oblasti spracovania dreva na podlahy, schody, terasy, fasády i drevené doplnky.
Ponúkame certifikované drevené obklady najvyššej kvality s odbornou a poctivou montážou. Kontaktujte nás pre cenovú ponuku zadarmo.

Páčil sa vám náš článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre novinky, informácie a zaujímavosti zo sveta dreva, drevených terás, fasád či podláh.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *