Čistenie drevenej fasády s pozoruhodným výsledkom – fasáda ako nová

čistenie drevenej fasády, renovácia drevenej fasády, obnovenie drevenej fasády, čistenie drevených obkladov, renovácia drevených obkladov, renovácie drevených fasád

Máte drevené obklady na dome, ktoré vyzerajú ošumelo a stratili svoju farbu a krásny vzhľad? Máme pre vás účinné riešenie ako efektívne obnoviť a ošetriť drevené povrchy. Naše profesionálne čistenie drevenej fasády je totiž jediné svojho druhu na Slovensku, ktoré dokáže priniesť ohromujúci efekt dlhotrvajúcej obnovy vzhľadu. Poďte sa s nami pozrieť na reálne výsledky našej práce v praxi a zistite viac o tomto procese.

Výhodou dreva je schopnosť obnovenia jeho vzhľadu

Drevené fasády sú absolútnym hitom v modernej architektúre. Majú veľa praktických vlastností i benefitov a zároveň zvyšujú estetiku stavby. Drevo patrí medzi udržateľné materiály, ktoré sa ľahko spracovávajú a zároveň poskytujú stavbám termoregulačné výhody. Aj preto ho čoraz častejšie vidíme zakomponované v projektoch nízkoenergetických stavieb.

Drevo je pôvabný prírodný materiál, netreba však zabúdať na to, že výrazne reaguje na okolité prostredie najmä v exteriéri. Mnohí majitelia drevených povrchov sú sklamaní, keď vidia ako ich fasáda či terasa stratila pôvodnú farbu, zošedla, poprípade sa na nej vytvorili nejaké fľaky a nedokonalosti.

Drevená fasáda z thermo jaseňa v pôvodnom stave.

O tom, ako a prečo drevo reaguje na vonkajšie podmienky sa môžete podrobnejšie dočítať v našom predchádzajúcom článku.

Veľkou výhodou dreva oproti iným materiálom však je, že ho vieme zrenovovať do pôvodnej podoby. Ak ste teda majiteľom drevenej fasády, nemusíte zúfať. Existuje pre vás riešenie, ktoré vám zaručí dokonalú obnovu vzhľadu fasády, ošetrí a vyživý drevené dosky a predĺži ich životnosť. Navyše, takéto ošetrenie je dlhotrvácne a na fasáde vám vydrží niekoľko rokov.

proces renovácie drevenej terasy, čistenie drevenej terasy brúsením
Fasáda v procese renovácie.

Čistenie a obnova drevenej fasády v skratke

Renovácia drevenej fasády pochopiteľne zohľadňuje každú fasádu a jej stav. Podľa typu dreviny a celkového stavu dosiek vytvoríme individuálny plán renovácie na mieru. Postup každej renovácie sa teda môže mierne líšiť. Treba však poznamenať, že renováciu môžeme zahájiť len v prípade, že fasáda nie je zničená alebo poškodená.

Fasádne dosky dôkladne vyčistíme a zbavíme zažratých nánosov nečistôt, špiny, patiny, plesní, vyhladíme povrchové fľaky a nerovnosti, čím pripravíme povrch dreva na ošetrenie. Tento krok vykonávame väčšinou prostredníctvom dvojfázového brúsenia špeciálnou brúskou s odsávaním so zirkónovými kotúčmi. Brúsenie prispôsobujeme typu dreviny, jej stavu a miere znečistenia.

Drevená fasáda po našej profesionálnej renovácii.

Pri veľmi znečistených alebo znehodnotených drevených povrchoch nevhodnými nátermi musíme niekedy brúsenie zopakovať, alebo použijeme chemické odstránenie pred brúsením. Po brúsení dosky ošetrujeme špeciálnou zmesou na drevené fasády, ktorá drevinu vyživý do hĺbky a poskytne jej ochranu pred oxidáciou – teda vyblednutím farby.

Naša špeciálna zmes na fasádne dosky obsahuje konzervačný vosk, ktorý pomáha predĺžiť výsledok renovácie. Na vertikálnych drevených obkladoch má teda dlhodobý účinok. Takouto renováciou nie len že obnovíte vzhľad svojej drevenej fasády, ale zároveň zlepšíte jej dobrú kondíciu a predlžujete jej celkovú životnosť.

Chránite tak svoj majetok (i peňaženku) pred degradáciou dreviny a nutnosťou demontáže a nahradenia dosiek novými.

Pripravte sa na wow efekt

Ste pripravený obnoviť vzhľad svojej drevenej fasády na nepoznanie s najlepšími špecialistami na renovácie drevín na Slovensku?  Zavolajte nám, alebo nám napíšte a my vám pripravíme cenovú ponuku na mieru zadarmo.

Pozrite sa na naše výsledky renovácií.


Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií drevených terás, fasád a iných drevených projektov.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *