Úžasné moderné drevené fasády, ktoré udávajú trend v roku 2022

moderné drevené fasády, inšpirácie na drevené fasády v roku 2022, trendy v stavbe fasád, moderná fasáda domu, drevené obklady

Drevený obklad na dome má obrovskú schopnosť priniesť mnohé benefity nielen samotnej stavbe, ale aj jej obyvateľom. Súčasná architektúra čoraz viac využíva drevené fasády, aby vniesla budovám moderný a svieži aspekt. Dobre navrhnuté drevené fasády navodzujú obyvateľom domu pocit inimity a útulnosti, zatiaľ čo z koncepčného hľadiska pomáhajú drevené obklady stavbe splývať s okolitým prostredím.
Poďte sa s nami inšpirovať výnimočnými projektami, kde moderné drevené fasády udávajú trend v architektúre.

Dnes je len málo domov, ktoré využívajú drevo v jeho surovej forme na vytvorenie krásnej a funkčnej modernej fasády domu. Pri tom stačí tak málo. Kreatívna kombinácia dreva, kovu, skla či iných materiálov, dokáže transformovať obyčajný dom na unikátne dielo s očarujúcim vizuálom.

drevené fasády, moderné drevené fasády, drevená fasáda na dome, realizácia drevenej fasády, drevený obklad na dome, montáž odvetranej fasády na dome,

Všestranný a praktický materiál

Drevo je úžasne versatilný materiál prostredníctvom ktorého môžeme vytvoriť rôzne štýly, efekty a kombinácie. V závislosti od spôsobu spracovania dokážeme vytvoriť minimalistické, umelecké, či zložité prevedenia fasád, ale aj tradicionalistické až rustikálne obloženia domov. Pri návrhu fasády domu je dôležité, aby sa prispôsobil prostrediu, samotnej stavbe a jej požiadavkám ale aj nárokom a životnému štýlu majiteľov.

Okrem svojho všestranného spôsobu spracovania má drevo aj mnohé funkčné benefity. Jedným z nich je jeho termoregulačná schopnosť, ktorú oceníte najmä v horúcich letných dňoch. Drevo sa na slnku príliš neprehrieva a tak do budovy zbytočne nepreniká teplo, čo šetrí náklady na klimatizáciu. Aj vďaka tomu sa stále viac využívajú drevené fasády na moderné architektonické projekty.

drevený obklad na fasádu, drevená fasáda, odvetraná drevená fasáda, drevené obklady na dom, moderné fasády, moderná fasáda domu, drevené fasády, drevené obloženie na dome

Sila prírodného materiálu

V modernej architektúre vidíme vzrastajúci trend využívania prírodných materiálov. Tie omnoho lepšie vplývajú na ľudí a pomáhajú vytvárať príjemné prostredie, ktoré nezaťažuje naše podvedomie. Drevo ako prírodný materiál použítý v exteriéri i interiéri domu navodzuje pocit spojenia s prírodou. Vyvažuje a harmonizuje priestor a pomáha budovám splývať s okolitým prostredím tak, aby ho nenarúšali.

Dobre navrhnuté moderné drevené fasády dokážu zakomponovať drevené obklady na dome tak, aby nenarušili celkovú estetiku stavby. Dokážeme tak vytvoriť dokonalú rovnováhu, harmóniu a sofistikovanosť medzi dvoma výraznými, ale vzájomne sa dopĺňajúcimi prvkami; napríklad drevo a sklo.

drevená fasáda domu, drevený obklad na dom, drevené obloženie fasády domu, odvetraná drevená fasáda, drevené fasády inšpirácie

Zrealizujeme moderné drevené fasády na mieru s garanciou kvality

Naša spoločnosť sa venuje realizácii drevených fasád a terás už viac než 19 rokov. Naše projekty sa vyznačujú odborným a poctivým prístupom k práci, využívaním najmodernejších technológií a použitím najlepších materiálov na trhu. Aj preto vám ako jediná firma na Slovensku ponúkame garanciu najvyššej kvality. Pridajte sa k množstvu spokojných majiteľov drevených fasád ešte dnes.

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru.

Pozrite si naše realizácie drevených fasád.

drevená fasáda, drevené fasády, montáž drevenej fasády, montáž drevených obkladov na dome, drevený obklad na dome, odvetraná drevená fasáda, ipe, realizácia fasády z dreva,

Pre viac informácií o drevených obloženiach domov si môžete prečítať aj naše ďalšie články v sekcii drevené fasády.

Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta drevených fasád, terás a iných aplikácií z dreva.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *