Najlepšie inšpirácie pre terasy v roku 2022

terasa pri dome, terasy inšpirácie, inšpirácie na terasy, drevená terasa pri dome, ipe, ipe terasa, exotická terasa, luxusné terasy,

Drevené terasy sú najobľúbenejším miestom v záhrade. Predstavujú centrum diania v exteriéri, kde sa sústreďuje všetko dôležité v rámci oddychu a zábavy na našom vlastnom pozemku. Aj preto sa im zvykne hovoriť vonkajšia obývačka. Rok 2022 bude patriť moderným a praktickým terasám so zvýšenými nárokmi na trvalú udržateľnosť, odolnosť i životnosť. Poďte sa s nami pozrieť na najlepšie inšpirácie pre terasy, ktoré budú udávať trend v roku 2022.

Terasy pri dome z exotických drevín

ipe terasa, terasy inšpirácie, inšpirácie na moderné terasy, trendy terasy, ipe, ipe drevo, terasové dosky ipe, ipe drevina, ipe dosky,

Exotické dreviny budú aj v roku 2022 predstavovať vrchol terasovej architektúry a to hneď z viacerých dôvodov. Tieto prirodzene odolné dreviny si nevyžadujú žiadnu chemickú ani tepelnú úpravu na to, aby dokázali výborne odolávať poveternostným vplyvom, vlhkosti aj hmyzu, plesniam a hnilobe. Sú to tvrdé a husté dreviny, odolné voči povrchovým poškodeniam a poškriabaniu. Ich životnosť sa navyše pohybuje v desiatkach rokov.

Terasa z exotickej dreviny Ipe vám môže pri správnej starostlivosti bezproblémovo slúžiť až 80 rokov. Životnosť exotických drevín tak v porovnaní s inými drevinami je mnohonásobne vyššia. Jednou z mnohých výhod exotických terás je ich ekologický i úsporný aspekt. Okrem toho, majú mimoriadne krásny vzhľad, ktorý zkrášli akýkoľvek exteriér.

drevená terasa, ipe terasa, ipe dosky, ipe terasové dosky, exotické drevo, terasa pri dome, luxusná terasa, stavba drevenej terasy, montáž terasy, montáž terás, realizácia terasy, terasy inšpirácie,

Najpopulárnejšími exotickými drevinamiIpe, Cumaru, Teak, Merbau, Massaranduba, Garapa, Bangkirai. Káždá z týchto drevín má svoje charakteristické parametre, odlišuje sa hustotou, tvrdosťou aj unikátnou farbou.

Ak sa chcete dozvedieť viac informácií o najpoužívanejších exotických drevinách na terasy, prečítajte si náš podrobný článok na túto tému.

terasy pri dome, Ipe terasa, drevená terasa pri dome, realizácia terasy, dizajn terasy, terasy inšpirácie, nápady na terasy, moderné terasy,

Výhodou drevených terás oproti iným materiálom je ich možnosť renovácie. Zatiaľ čo mnohým ľuďom sa drevo na stavbu terasy nepozdáva z dôvodu, že vplyvom UV žiarenia a poveternostných vplyvov bledne a naberá patinu, my to považujeme za jednu z najväčších výhod. Terasové dosky totiž môžu byť nádherne zrenovované do pôvodného stavu.

Prostredníctvom profesionálnej renovácie, ktorá zahŕňa dôkladné vyčistenie a prebrúsenie drevených dosiek a následné nanesenie špeciálneho oleja, môže vaša terasa opäť vyzerať ako nová. Renováciou sa dokáže odstrániť zažratá špina, fľaky aj povrchové poškodenia či drobné praskliny. To je nesmierna výhoda oproti iným materiálom, napríklad kompozitu, ktorý nie je možné takto zrenovovať a je nutné ho vymeniť.

drevená terasa, ipe dosky, ipe drevo, terasy inpširácie, drevená terasa pri dome, ipe terasové dosky, montáž terasy, montáž a realizácia terás v Bratislave

Podmanivý exotický vzhľad, výborná odolnosť a rezistencia voči rôznym vonkajším vplyvom, dlhotrvácnosť a možnosť recyklácie po skončení životnosti. To všetko sú parametre, vďaka ktorým je exotické drevo najlepšia i ekologická voľba, ktorá nám ušetrí peniaze aj životné prostredie. Aj preto budú v roku 2022 terasy z kvalitných exotických drevín naďalej predstavovať zlatý štandard.

Terasy z exotických drevín okolo bazéna

Cumaru terasa pri bazéne, cumaru okolo bazena, drevena terasa okolo bazena, cumaru, exoticka terasa

Exotické dreviny pochádzajú z tropických pralesov, kde sú stromy prirodzene vystavované nadmernej vlhkosti. Vďaka kombinácii vysokej vlhkosti a zloženiu pôdy sa tak drevo prispôsobilo týmto náročným podmienkam svojim zložením, vysokou tvrdosťou a hustotou. Tieto vlastnosti z nich robia vhodný materiál k bazénom a vodným plochám.

Okrem výbornej rezistencie voči vlhkosti sú exotické dreviny, najmä Ipe a Cumaru, vizuálne pôsobivé materiály. Ich štruktúra zabezpečuje dobrú protišmykovosť a chráni tak pred úrazmi spôsobenými šmykom. Navyše, sú príjemné na dotyk a na horúcom slnku sa neprehrievajú.

terasy inšpirácie, drevená terasa okolo bazéna, drevená terasa pri bazéne, ipe, ipe terasa, terasové dosky ipe, záhradná terasa z dreva, drevená terasa, montáž drevenej terasy

Ak sa rozhodujete nad tým, čo dať okolo bazéna, najpraktickejšou a najestetickejšou voľbou sú jednoznačne exotické dreviny. Zabezpečíte si tak bezpečné, pohodlné a príjemné miesto, ktoré významne skrášli váš exteriér.

Čo dať okolo bazéna, drevo okolo bazena, kryta terasa okolo bazena, drevena terasa okolo bazena s virivkou, bazen s virivkou, terasy inšpirácie

Multifunkčné terasy a stavby

Inšpirácie pre moderné terasy, ktoré vás ohromia

Čoraz populárnejším trendom vo svete terás sú takzvané multifunkčné terasy. Koncept multifunkčnej terasy zahŕňa rôzne efektívne kombinácie prvkov za účelom zvýšenia praktických a estetických vlastností stavby. Obľúbeným riešením sú rôzne posuvné konštrukcie, ktoré slúžia napríklad na zakrytie bazénu a zároveň slúžia ako plnohodnotná terasa.

terasy inšpirácie, nápady na terasy, terasy pri bazéne, terasa pri bazéne, vyvýšená terasa pri bazéne, ipe, ipe terasa

Na obrázku vyššie môžete zase vidieť drevenú stavbu z našej dielne, ktorá slúži ako doplnok k posuvnej konštrukcii krytu bazénu. Zároveň je to plnohodnotná mini terasa, na ktorú môžete vystúpiť štýlovým schodiskom umiestneným po ľavej strane. Táto dômyselná vyvýšená terasa šetrí priestor a môžete sa na nej opaľovať, alebo aj skákať do bazéna.

úložný priestor na terase, dizajn terasy, zaujímavé terasy, ipe, ipe terasa, terasa pri bazéne, terasy inšpirácie

Pri realizácií terasy pri bazéne sme vytvorili ohradený priestor ktorý slúži na pohodlné posedenie alebo ležanie pri bazéne. Zároveň je to však aj praktický úložný priestor, ktorý sa zíde na nafukovačky, osušky, či iné potreby spojené s údržbou bazéna.

Tajný vchod do podzemnej miestnosti skrytý pod terasou, alebo jednoducho len vstup do pivnice či šachty. Nápadom sa u nás medze nekladú, obráťte sa na nás, dokážeme zrealizovať akékoľvek požiadavky zákazníkov na mieru.

Fotokredit Tim Bies, s dovolením Collaborative Companies

Pre krásne inšpirácie na terasy a iné drevené stavby môžeme zájsť aj za hranice. Blízko Seattlu sa architekti z Collaborative Companies pohrali s nápadom bazénového altánku. Jeho moderné prevedenie dodáva štýlový prístrešok na ochranu pred slnkom a zároveň uskladní rôzne bazénové potreby.

Bezúdržbové terasy novej generácie

kompozitné terasy, Hybridné kompozitné dosky, wpc dosky novej generácie, wpc terasa, kvalitné kompozitné terasové dosky

V roku 2022 prinášame exkluzívne na Slovensko do našej ponuky kompozitné dosky novej generácie. Jedná sa o hybridné WPC dosky s novou, unikátnou technológiou výroby. Nový spôsob výroby zabezpečuje vyššiu odolnosť dosiek voči povrchovým poškodeniam a vlhkosti. Tieto drevoplastové dosky majú ešte lepšiu stálofarebnosť, vďaka čomu lepšie zvládajú slnečné žiarenie a menej blednú.

Naše hybridné WPC dosky Timberness z edície Forest sú jedinečné svojou povrchovou úpravou, ktorá dokonale imituje exotické dreviny. Jej neopakujúca sa štruktúra a kresba spolu s trendovými odtieňmi zaručuje pôsobivý zážitok z pohľadu na takúto terasu.

Jedným z benefitov, pre ktoré si majitelia terás volia na terasu kompozit oproti drevu je práve ich bezúdržbovosť. Ak túžite po terase, ktorá vyzerá ako drevená, vydrží do 25 rokov a zároveň nemusíte vynakladať úsilie a prostriedky na jej údržbu, zvoľte si hybridné WPC.

Zrealizujeme vašu víziu o dokonalej terase – s garanciou kvality

Už viac než 19 rokov prinášame top realizácie terás na Slovensku. Ak chcete byť majiteľom prvotriednej terasy zrealizovanej podľa najmodernejších technológií i overených postupov s dôrazom na detail a zárukou kvality, kontaktujte nás. Pripravíme vám cenovú ponuku na mieru zadarmo.

Pozrite sa na galériu našich realizácií tu.


Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta spracovania dreva i kompozitu na terasy, podlahy, či fasády.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *