Top inšpirácie na drevené fasády domov v roku 2022

vonkajší drevený obklad na dom, drevený obklad na dom, drevené obloženie domu, drevené fasády, montáž drevenej fasády, realizácia drevených obkladov na dom

Kreatívne, inovatívne, alebo zaujímavé drevené fasády domov dokážu významne pozdvihnúť vizuálnu stránku stavby. Drevo ako prírodný materiál dodáva budove sviežosť i štýl, no zároveň zjemňuje kontrast medzi domom a okolitým prostredím. Dojem elegancie a útulnosti, ktorý nám drevené fasády ponúkajú je podporený praktickými a úspornými aspektami. Aj vďaka tomu sú v súčasnej architektúre drevené fasády na vzostupe.

Poďte sa s nami inšpirovať skvelými projektami, kde drevené fasády domu prinášajú estetickú a funkčnú revolúciu v stavebníctve.

drevostavba, drevené obloženie na dome, dom obložený drevom, drevený obklad na dom,

Výnimočné izolátory a šetriče energie

Drevo má narozdiel od iných stavebných materiálov schopnosť termoregulácie. Udržiava si stálu teplotu a príliš sa neochladzuje ani neohrieva. Pomáha tak šetriť energie, pretože lepšie reguluje únik tepla, či chladu, vďaka čomu šetrí náklady na vykurovanie alebo klimatizáciu. Mnohí majitelia si radšej namiesto zateplenia domu vyberú estetickejšiu voľbu – odvetranú drevenú fasádu.

drevené fasády, moderné drevené fasády, drevená fasáda na dome, realizácia drevenej fasády, drevený obklad na dome, montáž odvetranej fasády na dome,

Vizuálne podmanivé a všestranné na spracovanie

Drevené obklady na dome prinášajú nespočetné množstvo variácií a možností spracovania. Drevená fasáda môže pôsobiť moderne a štýlovo, alebo rustikálne, záleží na výbere dreviny a spôsobu jeho spracovania i obloženia. Klasické drevené dosky sa dajú ukladať vertikálne, horizontálne, aj šikmo. Kombináciou rôznych smerov úkladov dosiek môžeme dokonca vytvárať zaujímavé vzory a štruktúry na fasáde.

Top inšpirácie pre drevené fasády, drevené obloženie na dome, drevený obklad na dome, červený kanadský céder, realizácia drevených fasád

Ak si na drevenú fasádu vyberieme drevinu vyznačujúcu sa širokou škálou farebného prevdenia a bohatej kresby, vytvorí nám zaujímavý až mozaikový efekt. Fasáda na obrázku vyššie je z našej realizácie, vytvorená z obľúbeného Červeného Kanadského Cédru.

drevená fasáda, drevené fasády, montáž drevenej fasády, montáž drevených obkladov na dome, drevený obklad na dome, odvetraná drevená fasáda, ipe, realizácia fasády z dreva,

Očarujúca drevená fasáda z našej dielne z exotického dreva Ipe, ktoré sa považuje za najlepšiu drevinu využívajúcu sa v exteriéri. Okrem svojho výnimočného vzhľadu je takéto drevené obloženie mimoriadne odolné voči všetkým vonkajším vplyvom, plesniam, hnilobe i hmyzu a jeho životnosť môže presiahnuť 80 rokov.

drevená fasáda domu, drevený obklad na dom, drevené obloženie fasády domu, odvetraná drevená fasáda, drevené fasády inšpirácie

Ak chceme, aby drevené fasády domov mali nápadný, výrazný vzhľad, ktorý zaujme už z diaľky, môžeme si zvoliť tento typ dreveného obkladu. Namiesto plochých dosiek sa použijú hranoly, ktoré sa namontujú s medzerou a vytvoria tak pozoruhodný a výrazný celok. Aj takáto fasáda si zachováva svoje benefity v podobe izolácie a tiež pomáha odvetrávať nadbytočnú vlhkosť z domu.

drevené fasády domov, obloženie domu z drevených hranolov, drevené fasády, drevená fasáda
moderné drevené fasády, inšpirácie na drevené fasády v roku 2022, trendy v stavbe fasád, moderná fasáda domu, drevené obklady

Splníme váš sen o dokonalej drevenej fasáde

Túžite po krásnej a kvalitnej drevenej fasáde na vašom dome? Potom ste na správnom mieste. Spoločnosť CUMARU s.r.o. pôsobí v oblasti realizácií drevených terás a fasád už viac než 19 rokov. S nami bude Vaša drevená fasáda vypracovaná do posledného detailu s garanciou najvyššej kvality. Presvedčte sa sami, pozrite si galériu našich realizácií drevených obkladov tu.

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru.


Viac informácií o drevených fasádach nájdete aj v našom predchádzajúcom článku:

10 dôvodov, prečo sa oplatí dať si drevený obklad na dom

Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta drevených fasád, terás a iných aplikácií z dreva.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *