Drevená pergola – skvelý a praktický doplnok na terasu

drevený prístrešok, drevený prístrešok k domu, realizácia drevenej pergoly, stavba drevenej pergoly, drevená pergola na mieru, drevený prístrešok, architektonické drevené riešenia

Drevená pergola na terasu môže byť skvelým doplnkom, ktorý spríjemní a poskytne pridanú hodnotu vášmu vonkajšiemu priestoru. Zistite viac o tejto štýlovej a funkčnej stavbe, od inšpirácií na dizajn, až po konštrukčné a materiálové odporúčania.

Prečo je drevená pergola na terasu rozumná voľba

Drevená pergola na terasu je dokonalým doplnkom každej záhrady, ktorý okamžite pretvorí váš vonkajší priestor. Profesionálne navrhnutá pergola dodá exteriéru útulný akcent a charakter. Okrem estetického aspektu však prináša aj praktický benefit v podobe funkčnej zatienenej plochy. Vďaka nej môžete využívať terasu celoročne a nemusíte sa obmedzovať nepriaznivým počasím.

Navyše, ak pergolu doplníte o konštrukciu so stenami, môžete si vytvoriť zimnú záhradu. To dokáže transformovať vašu terasu na plnohnodnotnú miestnosť, ktorá rozširuje úžitkový priestor vášho domu. Zimnú záhradu tak môžete využívať ako ďalší priestor aj v zimných mesiacoch a užívať si naplno jej komfort a výhody.

drevený prístrešok, drevený prístrešok k domu, realizácia drevenej pergoly, stavba drevenej pergoly, drevená pergola na mieru, drevený prístrešok

Čo by ste mali zvážiť pred inštaláciou drevenej pergoly

Pred montážou pergoly zvážte veľkosť a usporiadanie vašej vonkajšej terasovej plochy. Berte do úvahy, kam v rôznych denných dobách svieti slnko, aby ste pergolu umiestnili tak, že bude poskytovať optimálny tieň. Pri uvažovaní o veľkosti a umiestnení pergoly tiež odporúčame myslieť aj na rozmery nábytku a jeho dispozíciu z hľadiska používania a účelu terasy.

Typy drevín, ktoré sa používajú na drevenú pergolu na terasu

Drevené pergoly sa montujú z rôznych materiálov pričom ich výber záleží od viacerých faktorov. Podľa vášho rozpočtu i vzhľadových a funkčných požiadaviek vám dokážeme poradiť ideálnu voľbu materiálu pre vašu maximálnu spokojnosť. Ak máte na dvore drevenú terasu, z hľadiska estetiky je najoptimálnejšie postaviť pergolu z rovnakého materiálu, teda z dreva. Drevená pergola však dodá štýl aj terasám z iných typov materiálov.

Drevené pergoly vo väčšine prípadov staviame z vysokokvalitných BSH lepených hranolov z drevín, ako sú Sibírsky smrekovec alebo Kanadský červený céder. Po inštalácii dokážeme pergolu ošetriť špeciálnym pigmentovým náterom tak, aby sme ju farebne zjednotili s terasou.

Drevené pergoly však, samozrejme, môžeme postaviť aj z iných materiálov. Sme otvorení výzvam a dokážeme zrealizovať akékoľvek požiadavky na mieru.

drevená pergola z bsh hranolov a lexanom, garapa, drevená terasa garapa, garapa terasa, exotické drevo garapa, terasové dosky garapa, krytá terasa, terasa s prístreškom, terasa s pergolou,

Tipy na údržbu drevenej pergoly v priebehu času

Tak ako všetky materiály, ktoré musia celý rok odolávať náročným vonkajším podmienkam, aj drevená pergola vyžaduje pravidelnú údržbu. Zabezpečíte jej tak dobrú štrukturálnu kondíciu a dlhú životnosť. Pravidelne kontrolujte známky hniloby, skrútenia alebo praskania dreva a v prípade zistenia akýchkoľvek problémov čo najskôr kontaktujte profesionálov, ktorí zhodnotia, ako drevo ošetriť a zvrátiť ďalšie poškodenie.

Ak máte drevenú terasu, potom určite viete, že vyžaduje ošetrenie minimálne raz do roka. To isté platí aj pre drevenú pergolu. Odporúčame ju ošetrovať špeciálnym pigmentovým olejom na drevo, ktorý zabezpečí ochranu pred UV žiarením a inými poveternostnými vplyvmi. Vďaka tomu predĺžite životnosť i pekný vzhľad svojej pergoly.

Najideálnejšie je však prenechať starostlivosť o svoju drevenú pergolu a terasu skúseným odborníkom. Profesionálna renovácia drevených povrchov dokáže zvrátiť proces poškodenia dreva v dôsledku exteriérových vplyvov. Prinavráti drevu krásny nový vzhľad a zebezpečí mu dobrú kondíciu a dlhú životnosť.

drevená pergola na terasu

Profesionálna realizácia drevenej pergoly so zárukou kvality

Ak hľadáte montážnu firmu na realizáciu pergoly uistite sa, že si vyberiete skúsených profesionálov. Naša spoločnosť pôsobí v oblasti drevených stavieb už 20 rokov. Pri práci sa riadime prísnymi kvalitativnými normami vďaka čomu poskytujeme vysokokvalitné stavby so zárukou.

Nech sú už vaše požiadavky na stavbu pergoly akékoľvek, obráťte sa n nás a my vám vytvoríme cenovú ponuku na mieru zadarmo. Kontaktujte nás telefonicky alebo emailom ešte dnes.

Pozrite sa na našu galériu realizácií terás tu.


Zaujal vás tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií drevených terás, fasád a iných drevených projektov.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *